Powitańce dla zmęczonych rozwojem osobistym | Stół Powszechny

  • Warsztat

Powitańce dla zmęczonych rozwojem osobistym | Stół Powszechny

Niedziela, 9 lutego 2020

12:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Nieustanny rozwój osobisty to domena współczesności. Pędzisz z warsztatów na szkolenie, po drodze zaliczając trzy wydarzenia kulturalne. Nie wiesz, co wybrać, gdy w tym samym czasie masz tyle możliwości: konferencja, kurs, premiera długo wyczekiwanego spektaklu! Kuszą koncerty, imprezy, wernisaże... Pragniesz poszerzać swoje kompetencje, rozbudowywać umiejętności, wiedzieć więcej, rozumieć lepiej. Brzmi znajomo? My też tak mamy!

Dlatego dla odmiany proponujemy coś innego. Odpuść ambicje, nie wyznaczaj sobie żadnych celów. W to jedno zimowe popołudnie w miesiącu po prostu przyjdź i doświadczaj. Nie nauczysz się niczego nowego. Wszystko, czego potrzebujesz, już znasz doskonale. Zabierz się na Powitańce i pozwól sobie na chwilę nie-rozwoju. Małe przyjemności. Zapraszamy na zimowy cykl spotkań dla zmęczonych rozwojem osobistym.

Czym są Powitańce?
Powitańce to słoneczne dżemy taneczne. Tańczymy na dzień dobry. Tworzymy bezpieczną przestrzeń otwartą na różnorodność, swobodną ekspresję, improwizację i eksperyment. Zabieramy w muzyczną podróż i wprowadzamy w błogi stan, w którym rozwija się naturalny, organiczny ruch. Na Powitańcach eksplorujemy doznania somatyczne płynące z otoczenia dźwięków, obrazów i zapachów. Turlamy się, skaczemy, tańczymy bez narzuconych struktur i sekwencji. Zwyczajnie dobrze się bawimy, pobudzamy produkcję endorfin.

Co robimy na Powitańcach?
Zaczynamy krótką medytacją, z której przechodzimy płynnie do coraz bardziej energicznego ruchu. Pierwsze minuty pomagają nam skierować uwagę do wewnątrz, w kolejnych otwieramy się także na bodźce zewnętrzne. Przez cały czas słuchamy potrzeb własnego ciała. Kończymy chwilą relaksu i regeneracji. Ogólnie jest wesoło, przyjemnie i luźno! Nie musisz umieć tańczyć, wystarczy, że przyjdziesz i pozwolisz sobie na spontaniczny ruch.

﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏﹏

O organizatorkach:

Magdalena Gorbacz
Odpowiada za muzykę. Marząc o wyprawie do Afryki najchętniej dzieli się brzmieniami pełnymi rytmu, basu i słońca. Pierwsze dyskoteki z kaset grała już w podstawówce. Jej obecnej selekty można posłuchać na mixcloud.com/magdala. Zawodowo działa w obszarze kultury, rozrywki i mediów internetowych. Entuzjastka tanecznej imrowizacji. Jednym zdaniem: HeartCore &transceDANCEyeah!

Maja Miśta
Odpowiada za flow i moderację. Od lat praktykuje jogę Iyengara. Pasjonatka tańca somatycznego. Stale odkrywa nowe formy ruchu i improwizacji. Czerpie inspirację z technik Kontakt-Improwizacji, Body-Mind Centering, języka Gaga oraz fenomenologii doświadczenia ciała. Jej codzienne rzemiosło to projektowanie user experience. Lubi podróżować z plecakiem, odkrywać dziką naturę oraz miejskie zaułki.

miejsce