Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

PRO8L3M • WAKEPARK BYDGOSZCZ • 12.09.2021 SOLD OUT

 • Koncert
 • Polski rap
 • Rap
 • Polskie
 • W plenerze

PRO8L3M • WAKEPARK BYDGOSZCZ • 12.09.2021 SOLD OUT

Niedziela, 12 września 2021

21:00

od 0 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

PRO8L3M odwiedzi Wakepark w Bydgoszczy już 12 września!

Muzyka PRO8L3MU tego dnia wybrzmi w dosyć niestandardowych okolicznościach. Letni bar, woda oraz plaża to największe atuty bydgoskiego Wakeparku, w którym odbędzie się koncert. Jak dystopijny hip-hop w wydaniu duetu Oskara i Steeza wypadnie w tak wakacyjnym anturażu? Nie możemy doczekać, by się o tym przekonać.

PRO8L3M miał już okazję wystąpić w tej czillowej przystani wraz z Włodim w ramach festiwalu Don’t Stop Festival we wrześniu 2019 i ten koncert na długo zapadł w pamięci nie tylko bydgoskich fanów i fanek duetu. Od tego czasu chłopaki zdążyli nagrać aż dwie płyty - „Art Brut 2” oraz „Fight Club”, które, napotykając na pandemiczną rzeczywistość, nie miały zbyt wielu okazji, by wybrzmieć z wielkich soundsystemów gardeł publiczności pojawiającej się pod sceną na ich występach.

Tym bardziej warto wpaść do Wakeparku, by razem z Oskarem skandować teksty takich utworów, jak „Skrable”, „GeForce” oraz „Freon”. To będzie koncertowa petarda.

informacja organizatora

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Zespół kilkukrotnie zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLIS i stale wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce pozostaje jednym z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków - od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

Tworzony przez Oskara i Steeza stołeczny zespół zadebiutował kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma już na swoim koncie 7 wydawnictw - epkę „C30-C39”, mixtape „Art Brut", „PRO8L3M” LP, „Hack3d By GH05T 2.0” EP, „Ground Zero Mixtape” nagrodzony w 2019 roku Fryderykiem, „Widmo” LP oraz “Art Brut 2”.

Ostatnie wydawnictwo PRO8L3M “Art Brut 2”, które ukazało się na początku 2020 roku jest swoistą kontynuacją pierwszej odsłony krążka. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90. pozostawiło artystom niedosyt. Na „Art Brut 2” obecna rzeczywistość została przemieszana z przełomem lat 90. i 00.. W kontrze do futurystycznych wizji, Oskar i Steez sięgnęli tu po obrazy z dorastania w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życia w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii. Premierze materiału towarzyszyło immersyjne doświadczenie TEST DRIV3, podczas którego można było przenieść się w świat przywołany na nadchodzącym albumie jeszcze przed jego ukazaniem się. Co więcej w 24h od uruchomienia preorderu “Art Brut 2” sięgnął po złoto.

Aktualnie duet pracuje nad materiałem do kolejnego albumu, na którym oprócz Steeza i Oskara pojawią się gościnnie inni artyści. Zapowiedzią nowego wydawnictwa są single „Strange Days”, „Żar” oraz „V”. Premiera: 30.03.2021 r.

miejsce
podobne wydarzenia
 • Koncert

  Czwartek, 30 września 2021, 18:00

  Fabryka Lloyda, Bydgoszcz, od 30.00 zł

  Już 30 września świętujemy dzień chłopaka…Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy wieczór dla naszych Panów, pełen niespodzianek i atrakcji!Świętowanie z Browarem Amber, wystąpi zespół VINTAGE NA ŻYWO… a do tego specjalne piwne promocje na barze!Wejście - 30 PLN - w cenie voucher na PIWO AMBER do wykorzystania tego wieczoru!VINTAGE akustycznie.Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak.Wykonujemy szereg znakomitych coverów na dwie gitary akustyczne i dwa męskie wokale.Nasze koncerty sa bardzo energetyczne i mimo skromnego instrumentarium potrafimyporwać póbliczność do zabawy.Duet istnieje od ponad 20 lat, w tym czasie zagraliśny niezliczoną ilość koncertów.Krzysztof Wałecki - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów... na codzień wokalista Oddziału ZamkniętegoDarek Pietrzak - wokalista, gitarzysta. Kiedyś wokalista zespołu Park Way obecnie Vintage akustycznie.Zabierz ekipę i bawcie się razem z nami!Rezerwacje stolików w wiadomości prywatnej.

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 15 października 2021, 19:00

  Fabryka Lloyda, Bydgoszcz, od 50.00 zł

  Dwa koncerty uznanych polskich raperów, w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy wystąpią dla Was VNM i Rychu Peja. Zapraszamy 15 października!

 • Koncert
  Classics
  Pop

  Niedziela, 17 października 2021, 20:00

  Fabryka Lloyda, Bydgoszcz, od 90 zł

  Anita Lipnicka Intymnie - 25 lat na scenieWokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na scenie nieprzerwanie od 25 lat. Debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Na koncie ma łącznie 14 albumów sprzedanych w ponad 2 milionach egzemplarzy."Każda historia ma swój początek. Każda piosenka ma swoją historię. Z żadnego wywiadu nie da się dowiedzieć o mnie tyle, co z tekstów, które piszę od ponad 25 lat. Dlatego zdecydowałam się zwieńczyć obchody swojego jubileuszu pracy twórczej wyjątkową trasą, podczas której będę nie tylko śpiewać, ale dużo opowiadać o tym, jakie tajemnice kryją w sobie moje piosenki. To będzie bardzo kameralne, bardzo osobiste spotkanie. Dlatego też wymaga specjalnej oprawy i narracji muzycznej. Na scenie pojawię się w rozszerzonym składzie, co nie oznacza, że będzie głośniej - wręcz przeciwnie. Użyję wszystkich dostępnych mi środków wyrazu by w ciszy i skupieniu zabrać słuchaczy do niezwykłego ogrodu wrażeń, gdzie to co realne przemiesza się z wyimaginowanym, gdzie surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni... Chcecie posłuchać moich opowieści? Zobaczmy się podczas trasy Intymnie... A."Na koncercie będą dostępne miejsca siedzące, nienumerowane.