Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Projekt Krynicki

 • Teatr
 • Muzyka klasyczna
 • Pod dachem

Projekt Krynicki

Czwartek, 24 czerwca 2021

19:00

od 50 zł
Kup bilet

Projekt Krynicki - muzyka największych kompozytorów do wierszy wybitnego poety! Poznań 24 czerwca

Projekt Krynicki - świetne wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w Poznaniu 24 czerwca 2021 o godz. 19:00 w Hali 6a MTP. Do wierszy Ryszarda Krynickiego muzykę skomponowało trzech kompozytorów reprezentujących różne pokolenia. Paweł Szymański i Paweł Mykietyn to klasycy polskiej muzyki poważnej, zdobyli wiele nagród i wyróżnień w swojej karierze muzycznej. Znali się i współpracowali z najlepszymi, jak Lutosławski, Penderecki i Panufnik. Trzeci kompozytor Aleksander Nowak to jeden z najlepszych przedstawicieli młodszego pokolenia. Za muzykę do opery Ahat Ili. Siostra bogów Nowak został wyróżniony Paszportem „Polityki” w 2018 roku. Ci trzej wielcy kompozytorzy stworzyli muzykę do wierszy Krynickiego. Każdy miłośnik poezji Krynickiego powinien zmierzyć się z tą muzykę, stworzoną przez najlepszych. Poezja i muzyka klasyczna nie raz szły z sobą w parze. Doskonale, że obok koncertów muzycznych z garnków pop, rock i innej muzyki rozrywkowej, organizuje się takie wydarzenia jak Projekt Krynicki. Pamięć o wybitnych poetach nie ginie. Oprawa muzyczna wierszy zrobi na Was duże wrażenie. Kto nie przepadał za muzyką klasyczną, po tym koncercie na pewno ją polubi! Każdy utwór ma inną formę i inne instrumentarium.

informacja organizatora

Projekt Krynicki to wydarzenie szczególne: trzy utwory muzyczne skomponowane przez trzech wyjątkowych kompozytorów do wierszy Ryszarda Krynickiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej poezji współczesnej.

Paweł Szymański, Paweł Mykietyn i Aleksander Nowak należą do trzech różnych pokoleń polskiej muzyki poważnej. Pierwszy i drugi to już klasycy, punkty odniesienia dla kolejnych pokoleń. Ich dzieła, a nawet całe płyty nieraz okazywały się sensacją, przynosząc kompozytorom najbardziej cenione wyróżnienia. Obaj są wymieniani obok takich sław jak Penderecki, Lutosławski, Panufnik. Aleksander Nowak jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli kolejnego pokolenia polskich kompozytorów. I jego twórczość charakteryzuje szczególny, rozpoznawalny styl. W 2018 r. odbyła się premiera opery Ahat Ili. Siostra bogów z librettem Olgi Tokarczuk, za którą kompozytor otrzymał Paszport „Polityki”.

Na zaproszenie Malta Festival Poznań ci trzej twórcy stworzyli muzykę do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego: Koty, To nie twój problem, Miasto i Prawda?. Każdy ze skomponowanych utworów ma inną formę i powstał na inny skład instrumentalny.

podobne wydarzenia
 • Teatr
  LGBTQ
  Polskie
  Pod dachem
  Drag show

  Jutro, 21:00

  Lokum Stonewall, Poznań, od 50 zł

  NERDLESKA wraca do Lokum Stonewall i wcale nieprzypadkowo w weekend pyrkonowy! Zapraszamy was na wyjatkowe w skali polski wydarzenie, które zawita do Poznania już po raz trzeci za sprawą matek polskiej nerdleski, Lady Fox i Nokturny! Wystąpią: Harpy Queen • Lola Noir • Lady Fox • Nokturna Przybywajcie i zabierzcie ze sobą bliskie osoby, z którymi chcecie spędzić ten magiczny wieczór!