Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

PRZEJAŻDŻKA Z HISTORIĄ

 • Impreza

PRZEJAŻDŻKA Z HISTORIĄ

Niedziela, 17 października 2021

11:00

od 29 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Baśka i Wojtek zabiorą Was na wycieczkę po malowniczej XIX wiecznej Twierdzy Modlin. Jest to zwiedzanie z audioprzewodnikiem dla tych, którzy chcą poznać sekrety Twierdzy, ale wolą to zrobić elektrycznym busem, a nie pieszo.

Zapraszamy Was na niezapomnianą podróż, po której zdobędziecie wiedzę o tej zabytkowej budowli.

W programie wycieczki:

 • Areszt carski

 • Wieża wodna

 • Pomnik broni pancernej Oraz wiele innych jak dotąd niedostępnych dla zwiedzających miejsc !

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Całkowity koszt: 29zł/osoba

Spotykamy się w sobote i niedziele br. pod Centrum Edukacji Historycznej - Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki. Busy będą wyjeżdżać o pełnej godzinie (pierwszy start o godzinie 11:00, ostatni o godzinie 17:00)

To jeszcze nie wszystko! Jeśli po zwiedzaniu poczujecie niedosyt, chęć zobaczenia "czegoś więcej", zapraszamy Was do naszych punktów: • Wieża Czerwona - dwa tarasy z widokiem na cytadelę oraz ruiny spichlerza • Centrum Edukacji Historycznej "Prochownia 197" - multimedialna wystawa poświęcona obronie Modlina. Odwiedź gabinet generała Thommee i zrób pamiątkowe zdjęcie w fotobudce! Bilet wstępu: 10 zł /osoba (cena tylko dla uczestników zwiedzania)

Wjazd przez szlabany (Wjazd A) na skrzyżowaniu ulic Bema i Poniatowskiego. Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni 197.

miejsce

Twierdza Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki, Generała Józefa Bema 200c

inne wydarzenia w tym miejscu
 • WEEKENDOWY SPACER Z PRZEWODNIKIEM

  Niedziela, 24 października 2021

  Nowy Dwór Mazowiecki

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda najdłuższy budynek w Europie ?Już w ten weekend masz idealną okazję, aby na własne oczy się przekonać, wystarczy odwiedzić Twierdze Modlin !Psst… w Twoim zwiedzaniu, możesz mieć towarzyszy w postaci naszych PRZEWODNIKÓW.To oni pokażą Ci najciekawsze i zazwyczaj niedostępne zakątki cytadeli.Na trasie zwiedzania znajdują się strome schody oraz pochylnie, w murach cytadeli często panuje dużo niższa niż na zewnątrz temperatura.Grunt to odpowiednie przygotowanie do wyprawy - załóż ciepłą bluzę i wygodne buty, a do kieszeni spakuj latarkę. 3... 2... 1... ruszamy!Na trasie zwiedzania znajdują się punkty takie jak:- dziedziniec Koszar Obronnych- Brama Kadetów- schrony OPL- Wieża Wodna- kuchnia, stołówka- Stacja Gołębi Pocztowych- Galeria Strzelecka- Areszt / dawne więzienie carskieI jak jesteś gotowy na podbijanie Twierdzy Modlin ?Lepiej się pośpiesz bo liczba miejsc jest ograniczona !!!Całkowity koszt: 25zł/osobaSpotykamy się w sobotę i niedzielę br. o godzinie 11:00 pod Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”,ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.To jeszcze nie wszystko! Jeśli po zwiedzaniu poczujecie niedosyt, chęć zobaczenia "czegoś więcej", zapraszamy Was do naszych punktów:• Wieża Czerwona - dwa tarasy z widokiem na cytadelę oraz ruiny spichlerza• Centrum Edukacji Historycznej "Prochownia 197" - multimedialna wystawa poświęcona obronie Modlina. Odwiedź gabinet generała Thommee i zrób pamiątkowe zdjęcie w fotobudce!Bilet wstępu: 10 zł /osoba (cena tylko dla uczestników zwiedzania)Wjazd przez szlabany (Wjazd A) na skrzyżowaniu ulic Bema i Poniatowskiego.Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni.

 • MROCZNE HISTORIE TWIERDZY MODLIN

  Piątek, 29 października 2021

  Nowy Dwór Mazowiecki

  Czy chcesz poznać mroczne historie Twierdzy Modlin? Zapraszamy Was na zwiedzanie z dreszczykiem emocji. Podczas wydarzenia weźmiecie udział w zwiedzaniu opuszczonych, niedostępnych obiektów Twierdzy Modlin nocą, poznacie mroczne historie Twierdzy Modlin oraz przejdziecie przez straszną ścieżkę rodem z horror house.Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo.W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających.Czekają na Was następujące atrakcje:- opowieść o mrocznych historiach Twierdzy Modlin- wycieczka z przewodnikiem- straszna ścieżkaSpotykamy się 29 października br. o godzinie 19:00 pod Centrum Edukacji Historycznej - Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.Zwiedzanie kosztuje 39 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar Koszar Obronnych.Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, latarkę i coś na komary.Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema). UWAGA! Ulica Poniatowskiego jest w trakcie remontu, wjazd odbywa się ulicą Bema.Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni. Bilet parkingowy można opłacić tylko gotówką (bilonem lub banknotami o nominałach 10 zł i 20 zł.) Kasy parkingowe znajdują się w sąsiedztwie Bramy Kadetów.