Przekład przed korektą

  • Spotkanie

Przekład przed korektą

Niedziela, 26 stycznia 2020

16:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

26.01, 09.02 / Nowa Księgarnia / wstęp wolny

Przekład przed korektą to cykl spotkań w Nowej Księgarni w niedzielne popołudnia, podczas których tłumacze literatury przedstawią teksty, nad którymi właśnie skończyli pracować, a które jeszcze nie zdążyły trafić na księgarskie półki. Spotkania organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury.

26.01
16:00

Filip Łobodziński przeczyta tłumaczenia piosenek Joni Mitchell, Toma Waitsa, Gila Scott-Herona, Joanny Newsom i innych.

Filip Łobodziński — dziennikarz, muzyk i tłumacz z hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego. Laureat Nagrody Cervantesa za „W cieniu inkwizycji" Artura Pereza-Revertego. Z lubością bierze się za najtrudniejsze formy tekstów, między innymi piosenki do filmów dziecięcych „Król Lew", „Toy Story", „Kacze opowieści", „Chip i Dale: Brygada RR" oraz do teatru Latającego Cyrku Monty Pythona. W przyszłym roku ukaże się kultowy album komiksowy Mafalda w jego tłumaczeniu. Za przekład „Tarantuli", prozy Boba Dylana, otrzymał nominację do nagrody Literackiej Gdynia. Specjalnie na nasze spotkanie Filip Łobodziński obiecał wyjąć z szuflady niepublikowane dotąd piosenki.


9.02
18:30

Agnieszka Sowińska przeczyta fragmenty książki Anny Starobiniec „Wilcza nora", czyli pierwszej części bestsellerowej w Rosji serii kryminalnej dla czytelników w wieku 8+.

Każda część to osobna historia, w której śledztwo prowadzi doświadczony, borykający się z nadwagą i pragnieniem zapadnięcia w sen zimowy Borsuk Starszy oraz jego pomocnik – a zarazem adoptowany syn – narwany Borsukot.

Agnieszka Sowińska – tłumaczka z języka rosyjskiego, dziennikarka. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, na Dwutygodnik.com. Tłumaczka książek m.in. Marii Stiepanowej, Jeleny Czyżowej (nominacja do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus), Walerija Paniuszkina, Michaiła Chodorkowskiego, Aleksieja Nawalnego.

miejsce