Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Przyziemnie – seria podcastów o katastrofie klimatycznej

 • Inne
 • Online

Przyziemnie – seria podcastów o katastrofie klimatycznej

informacja organizatora

Przyziemnie – seria podcastów o katastrofie klimatycznej Bogna Stefańska I Kuba Depczyński 5-odcinkowy podcast, publikowany co 2 tygodnie Premiera 1 odcinka: 7 lutego 2021, godz. 19:00 Słuchajcie nas na antenie Radia Kapitał (https://www.facebook.com/radiokapital) oraz na platformach streamingowych.

W serii podcastów „Przyziemnie” próbujemy zrozumieć katastrofę klimatyczną. Wysłuchujemy wielu głosów, opowieści i teorii, żeby odkryć, z czym tak naprawdę się mierzymy i jak możemy działać. Nie musimy udowadniać, że zagrożenie jest prawdziwe. Wiemy, że katastrofa ma wiele wymiarów i dzieje się tu i teraz, a jej konsekwencje odczuwa wiele osób na całej planecie, również tutaj w Polsce.

W ramach „Przyziemnie” kompostujemy dotychczasowy dorobek myśli humanistycznej, by stworzyć żyzne podglebie, na którym rozkwitną nowe idee. Być może dzięki nim znajdziemy odpowiedź na pytanie jak żyć w świecie, który nieodwracalnie się zmienia.

Podcast nagrywają Bogna Stefańska i Kuba Depczyński. Ilustrację dźwiękową i muzykę przygotowała Justyna Banaszczyk. Mastering wykonał Radek Sirko.

Goście i gościnie: Ewa Bińczyk, Joanna Brzezińska, Diana Lelonek, Tomasz Markiewka, Andrzej Marzec, Zuzia Derlacz i Olga Roszkowska, Filip Wesołowski, Izabela Zygmunt.

Projekt został zrealizowany w ramach rezydencji kuratorskiej w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się na antenie Radia Kapitał 7 lutego 2021 r. o godzinie 19:00. Wszystkie odcinki będą dostępne na popularnych platformach streamingowych.

ODCINEK 1 Jak przestaniemy pędzić, to będziemy szybsi W pierwszym odcinku podcastu „Przyziemnie” rozmawiamy o indywidualnym wymiarze katastrofy klimatycznej. Jak radzić sobie z ciężarem psychicznym i emocjonalnym, jaki przynosi wiedza o zmianie klimatu? Czy nasze osobiste decyzje i wybory mają znaczenie? Czy powinniśmy się bać, wściekać, przeżywać żałobę? A może mimo wszystko szukać nadziei?

Joanna Brzezińska - psycholożka, specjalistka zdrowia publicznego, współzałożycielka Fundacji Klimat i Emocje. Ukończyła studia magisterskie EuroPubHealth w School of Health and Related Research na uniwersytecie w Sheffield (UK) i École Des Hautes Etudes En Santé Publique w Paryżu. Od zawsze zainteresowana związkiem ciała, psychiki i środowiska oraz procesem zmiany. Kiedyś wspierała zmiany indywidualnych nawyków zdrowotnych, teraz skupia się na wspieraniu aktywistów oraz wykorzystywaniu psychologii i wiedzy o emocjach do walki ze zmianami klimatu, oraz o prawa człowieka i sprawiedliwość społeczną. Diana Lelonek – polska artystka wizualna, działająca na przecięciu sztuki, aktywizmu i nauki, zajmująca się relacjami międzygatunkowymi. Jej projekty to krytyczna odpowiedź na procesy nadprodukcji, niepohamowanego wzrostu i degradacji środowiska. Jako medium używa fotografii, wideo, dźwięków, obiektów znalezionych, jak również mchów, pleśni i bakterii.

Fundacja Klimat i Emocje: www.klimatiemocje.pl FB: fb/klimatiemocje i IG: @klimatiemocje Diana Lelonek: www.dianalelonek.com

Partnerzy medialni: Fundacja Bęc Zmiana https://www.facebook.com/FundacjaBecZmiana, Notes na 6 Tygodni https://www.facebook.com/notes.na.6.tygodni, Radio Kapitał https://www.facebook.com/radiokapital, SZUM https://www.facebook.com/magazynszum, Trójmiasto.pl https://www.facebook.com/trojmiastopl Opracowanie graficzne: Ania Gawron

podobne wydarzenia
 • Inne

  Sobota, 31 grudnia 2022, 00:00

  Platforma Santa Herba, Internet, od 299.00 zł

  Jest to wgląd w autorską metodę Samii Al-Hameri, którą przez lata pracy z podopiecznymi Fundacji Santa Herba opracowała system terapeutyczny oparty na medycynie naturalnej, psychologii poznawczej oraz neurobiologii.Kurs jest dedykowany wszystkim chcącym pogłębić swój warsztat pracy z pacjentami. Konwencja połączenia ducha, ciała i umysłu pozwala na stworzenie bezpiecznej i stabilnej relacji pacjent-terapeuta. Poruszane zagadnienia prowadzą do wielowymiarowego postrzegania procesu zdrowienia, a także stanowią fundament terapii chorób psychosomatycznych.Prowadząca kurs to ekspertka terapii konopnej:- Samia Al-Hameri – mgr farm. Kurs jest dedykowany:- przedstawicielom opieki medycznej m.in: lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy medyczni,- przedstawicielom zdrowia publicznego, - pracownikom punktów konsultacji konopnej,- osobom zajmujące się promocją i ochroną zdrowia w sektorze konopnym,- studentom kierunków medycznych,- naturoterapeutomKurs autorski.

 • Inne

  Sobota, 31 grudnia 2022, 00:00

  Platforma Santa Herba, Internet, od 399.00 zł

  To kolejny stopień komplementarnej edukacji konopnej. Kurs jest dedykowany wszystkim, którzy posiadają podstawy terapii konopnej i pracują w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, podopiecznymi czy klientami w branży produkcji i przetwórstwa konopi. Uczestnicy tego szkolenia zdobywają wiedzę oraz umiejętności sprawnej komunikacji interpersonalnej, typologii osobowości, a także zasady skutecznego doradztwa w medycynie. Kurs zawiera istotne zagadnienia związane ze specjalistyczną konsultacją konopną, telemedycyną oraz higieną pracy.Prowadząca kurs to ekspertka terapii konopnej:* Samia Al-Hameri – mgr farm. Kurs jest dedykowany:* przedstawicielom opieki medycznej m.in: lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy medyczni,* przedstawicielom zdrowia publicznego, * pracownikom punktów konsultacji konopnej,* osobom zajmujące się promocją i ochroną zdrowia w sektorze konopnym,* studentom kierunków medycznych,* naturoterapeutomPoziom kursu: ZAAWANSOWANY

 • Inne

  Sobota, 31 grudnia 2022, 00:00

  Platforma Santa Herba, Internet, od 499.00 zł

  Wszystkim, którzy opanowali podstawy, proponujemy specjalistyczny kurs terapii kannabidiolem. Szkolenie zawiera wytyczne odnośnie efektywnej terapii CBD, wskazań i przeciwwskazań, metod podania oraz dawkowania. Omówione zostały również zasady bezpiecznego łączenia kannabidiolu z równolegle przyjmowanymi lekami. Całość materiału została stworzona w oparciu o najnowsze badania oraz doświadczenia empiryczne specjalistów terapii konopnej. Nabyte umiejętności pozwolą na rozróżnienie i prawidłowe wdrożenie zarówno konopi dostępnych na receptę lekarską, jak i produktów na bazie CBD. Prowadzący kurs to specjaliści w dziedzinie zdrowia i eksperci terapii konopnej:- Samia Al-Hameri – mgr farm. - Krzysztof Góra – mgr farm. Kurs jest dedykowany:- przedstawicielom opieki medycznej m.in: lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy medyczni,- przedstawicielom zdrowia publicznego, - pracownikom punktów konsultacji konopnej,- osobom zajmujące się promocją i ochroną zdrowia w sektorze konopnym,- studentom kierunków medycznych,- naturoterapeutomPoziom kursu: ŚREDNIOZAAWANSOWANY