Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

PUNK GENERATION 2021

 • Koncert
 • Punk/HC
 • Polskie
 • Pod dachem

PUNK GENERATION 2021

Sobota, 23 października 2021

18:30

od 45 zł

Szósta Edycja Gliwickiego Punk Generation!

Brakuje Ci festiwali punkowych? Twoje glany kurzą się w szafie, a irokez opada? Przez pandemię Twoja punkowa dusza nie miała gdzie pogować? Punk Generation przychodzi z pomocą! Szósta edycja Punk Generation po rocznej przerwie rozbrzmi w Gliwicach. Zapowiada się solidna dawka dobrego mocnego punka. Do pogo zaprosi Was legendarny Włochaty. Swoim brzmieniem zaatakuje fanów Gliwicki Rottweiler. Rządnych rewolucji poprowadzi nowa grupa muzyczna Hańba. Zasiądziemy też do bałałajki z Hiobem Dylanem, by wędrować z punkiem na ustach. Wystąpi też Moira, grupa która zadebiutowała świetnym punkowo-metalowym albumem. Po czym wszystkim wyruszymy z Wielkim Lasem i ich trąbką, z którą nie rozstają się na swoich występach. Wydarzenie jedyne, niepowtarzalne, które wpisuje się w Gliwicką tradycję od kilku lat! Prawdziwa uczta dla punkowców - Punk Generation -, czyli to czego wszyscy potrzebujemy aktualnie, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy już niedługo!

Wklep w kalendarz datę 23.10.2021 i wpadaj koniecznie do Gliwic, by uwolnić swoją energię w pogo!

informacja organizatora

Szósta edycja festiwalu (w 2020 nie odbył się z powodu obostrzeń związanych z COVID-19) który na stałe zagościł na gliwickiej scenie muzycznej!

Bardzo duża dawka muzyki punk rockowej w wydaniu zespołów grających od wielu lat i nowych, które mocno zaznaczyły swoje istnienie w muzyczny świecie Niespodzianką będzie darmowe czasopismo, nawiązujące do wydawanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „fanzinów” prezentujące zdjęcia ze wszystkich edycji festiwalu, rozdawane uczestnikom podczas koncertów.

Włochaty - legenda polskiego muzycznego podziemia punkowego, mają na swoim koncie kilka albumów, które sprzedały się w kilkusettysięcznych nakładach. Po raz pierwszy wystąpią w Gliwicach.

Hańba - nowa, muzyczna odsłona punk rocka, zespół nawiązuje do przedwojennych pieśni rewolucyjnych granych na ulicach i podwórkach w swojej twórczości wykorzystuje teksty m.in. Tuwima, Brzechwy i Broniewskiego. Laureat Paszportów Polityki.

Rottweiler - absolutny top w latach dziewięćdziesiątych i jeden z najbardziej znanych w środowisku zespół z Gliwic. Po latach milczenia w oryginalnym składzie zagrają tylko dwa koncerty na Punk Generation i w Bielsku miesiąc później.

Hiob Dylan - punkowy bard, grający na bałałajce, jego debiutancki album ukazał się na płycie winylowej i sprzedał w dwa dni.

Moira - grupa łącząca dwa kierunki muzyczne: punk i metal, niedawno ukazał się bardzo dobrze oceniany debiut płytowy zespołu.

Wielki Las - zespół, którego debiut płytowy w roku 2020 okazał się jedną z najpopularniejszych płyt w środowisku punkowym. Wara!, melodyjny punk z wiodącym instrumentem - trąbką, świetnie sprawdza się na koncertach.

bilety
Przedsprzedaż
od 45
miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • STAND-UP Marcin Zbigniew Wojciech i Łukasz Kaczmarczyk (nagranie) | Gliwice

  Środa, 24 listopada 2021

  Gliwice

  GWARANCJA ZWROTU BILETÓW JEŻELI TRZEBA BĘDZIE PRZEŁOŻYĆ LUB ODWOŁAĆ WYSTĘP BILETY: 35 zł przedsprzedaż 45 zł w dniu wydarzenia ŁUKASZ KACZMARCZYK z Kabaret Młodych Panów Komik, aktor kabaretowy, młody stand-uper, człowiek z brodą, gadżeciarz, gracz, miłośnik klusków śląskich, filmów na vhs-ach i padów do PlayStation. Jeden z czterech z Kabaretu Młodych Panów. Od jakiegoś czasu jeden z dwojga Pary nr 2, obok Ewy Błachnio. A od niedawna solista, w swym własnym projekcie stand-upowym. To świadczy o tym, że uwielbia redukować. Z jednakową brawurą poprowadzi sportowe auto do garażu jak i wieloosobową publiczność do śmiechu. Ma w sobie energię, błysk oraz słynne "to coś". MARCIN ZBIGNIEW WOJCIECH Zobacz na YouTube:https://www.youtube.com/channel/UC_R0iqDV5Jq3PV6J6-W-p_Q... Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki artysta, który ma na swoim koncie kilkanaście nagród na ogólnopolskich festiwalach. Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 15 lat na scenie. Ma na swoim koncie ponad 1000 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, kabareciarz, stand-up'er. Występuje w grupie STAND-UP Night z Tomkiem Jachimkiem, Robertem Korólczykiem oraz Ewą Błachnio. Zagra program ,,My Polacy''. Jest to program pełen ekspresji, brawurowych parodii i siarczystych puent, który musisz zobaczyć na żywo! Prosimy o wcześniejsze przychodzenia aby zająć jak najlepsze miejsca. Bilety są nienumerowane. UWAGI:1. Wydarzenie odbędzie się na aktualnie obowiązujących zasadach sanitarnych.2. Kupując bilet Kupujący oświadcza że nie jest na kwarantannie oraz że jest zdrowy.3. Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.4.Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.5. Wydarzenie dla dorosłych!6. Zakaz nagrywania wydarzenia!

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Techno
  House
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Sobota, 4 grudnia 2021, 18:00

  Arena Gliwice, Gliwice, od 199 zł

  UWAGA!Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy przedstawić jeden z czterech dokumentów potwierdzających zaszczepienie przeciw COVID-19, są nimi: - PISEMNE, indywidualne OŚWIADCZENIE uczestnika, którego wzór znajdziecie tutaj: https://bit.ly/35C47e4 (wydrukowane, lub wypełnione na miejscu) - CERTYFIKAT szczepienia w aplikacji mObywatel (okazany kod QR w aplikacji)- DOKUMENT z portalu gov.pl / znajdujący się w zakładce Profilaktyka -> Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie)- Unijny CERTYFIKAT Covid (UCC) (okazanie wydrukowanego kodu QR lub w aplikacji mObywatel)Kolejna wizyta Borisa Brejchy w Polsce będzie wyjątkowa pod każdym względem. Wspólnie z wytwórnią FCKNG SERIOUS zapraszamy na specjalne show w Arenie Gliwice. Wraz z królem gatunku High-Tech Minimal zagrają artyści jego wytwórni - każdy z nich w specjalnym wydaniu z przedłużonym setem.Arena Gliwice to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Specjalnie na tę okazję przestrzeń gliwickiej areny zostanie zaadoptowana pod wyjątkowe audiowizualne show - perfekcyjna gra techniki, świateł i nagłośnienia, znana z naszych poprzednich eventów Borisa Brejchy.Data: 04.12.2021Start: 18:00Koniec: 6:00Miejsce: Arena GliwiceLine-up:Boris Brejcha | 3h extended setAnn Clue | extended setDeniz Bul | extended setTheydream | extended setMoritz Hofbauer | liveOrganizator: Follow The StepRegulamin imprezy: www.followthestep.com/regulaminwww.fckng-serious.dewww.borisbrejcha.de

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem

  Sobota, 11 grudnia 2021, 20:00

  Klub Spirala, Gliwice, od 50.00 zł

  130 koncertów w ubiegłym roku, 20 lat w jednej, nieprzerwanej trasie koncertowej w kraju i zagranicą! Nie oszukujmy się, nie istnieje siła, która powstrzymałaby Ostrego przed tegoroczną trasą koncertową po premierze albumu “GNIEW”!Nowa trasa to przede wszystkim duża dawka materiału z najnowszej płyty, ale rzecz jasna nie zabraknie także najpopularniejszych numerów z owocnej dyskografii O.S.T.R. Za oprawę muzyczno - wizualną odpowiada najlepszy w swoim fachu - DJ Haem.Bilety w trzech pulach 50/55/60 złotych dostępne są na Going.Podczas koncertu będzie można nabyć płyty z katalogu O.S.T.R. w tym najnowszy album "GNIEW", a także tekstylia, winyle i inne. Szukaj stoiska merch na koncercie! Można płacić kartą :)Osoby niepełnoletnie zapraszamy pod opieką dorosłych opiekunów prawnych. Jednocześnie przypominamy, że na https://www.ostrygniew.pl trwa przedsprzedaż dwupłytowej, limitowanej edycji specjalnej albumu "GNIEW". Uwaga: ta wersja będzie dostępna tylko w przedsprzedaży albo do wyczerpania nakładu! Premiera albumu 27 lutego 2020 r. Za identyfikację wizualną nowego albumu i trasy koncertowej odpowiada 247 Studio z Trójmiasta z Oskarem OESU Podolskim i Karolem Imiałkowskim na czele. Autorem zdjęć jest Paweł Fabjański.O.S.T.R. “GNIEW” - film na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=qWtpgekEBtoO.S.T.R. - Nie chce: https://www.youtube.com/watch?v=sa-xYJ2MHf0

 • Koncert
  Rock
  Polskie
  Pod dachem
  Metal
  Trasa

  Piątek, 10 grudnia 2021, 18:00

  Arena Gliwice, Gliwice, od 69 zł

  Stosunkowo Udana Trasa to seria koncertów zespołu Nocny Kochanek, promująca album "Stosunki Międzynarodowe". Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.