Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Lusławice [ZMIANA DATY]

  • Koncert

Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Lusławice [ZMIANA DATY]

Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki

Koncert rozpoczynający cykl koncertów. Radzimir Dębski – artysta o wielu twarzach - znów przygotowuje coś wyjątkowego. Tym razem będzie to cykl koncertów z repertuarem muzyki poważnej w hołdzie mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu.

Radzimir Dębski konsekwentnie stara się wykorzystać popularność zdobytą dzięki wygranej w konkursie na remix piosenki Beyoncé, czy własnej orkiestrowej interpretacji Historii Hip-Hopu, aby przekierować uwagę publiczności na projekty symfoniczne. Jego utwór CRUX, napisany na zamówienie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, przekroczył już milion wyświetleń na YouTube, co jest niezwykłym wynikiem w przypadku muzyki poważnej. Na koncertach gromadzących kilkudziesięciotysięczną publiczność zawsze występował z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, zawsze też przemycał swoje poważne kompozycje, nigdy nie godząc się na żadne artystyczne kompromisy.

Tym razem Radzimir Dębski - absolwent wydziału kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, podejmie się nie lada trudnego wyzwania. Przygotowuje program, w którym znajdą się jego własne kompozycje, dzieła Krzysztofa Pendereckiego oraz utwory inspirowane muzyką mistrza.
Wykona je z MyOrchestra złożonej z najzdolniejszych młodych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, wyłonionych we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 

Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów: Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim oraz Radzimir Dębski, który zadyryguje własnymi utworami, również premierowym, napisanym specjalnie na tę okazję.

Radzimir Dębski z orkiestrą wystąpi we wspaniałej sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, która pod względem akustyki i zastosowanych rozwiązań należy do najznakomitszych obiektów o porównywalnej wielkości w Europie. W Lusławicach, w tym unikalnym międzynarodowym ośrodku muzyki, artysta zainauguruje cykl swoich koncertów – „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki”.


Miejsce: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice 250, 32-840 Lusławice