RapTour 2021 [ZMIANA DATY - TBA]

  • Koncert
  • Polski rap
  • Pod dachem
  • Trasa

RapTour 2021 [ZMIANA DATY - TBA]

Sobota, 17 kwietnia 2021

18:00

od 109 

Najlepsza ogólnopolska trasa hiphopowa - RapTour 2021. W Bydgoszczy wystąpią: Miły ATZ, OKI, Włodi, Białas. Legendy polskiego rapu oraz przedstawiciele młodego pokolenia w jednym miejscu. Usłysz klasyczny rap, trap, grime i hardcore podczas czterogodzinnej sesji na RapTour. Od lat hip-hop dominuje na liście sprzedaży OLiS. W każdym tygodniu pięć płyt z tego gatunku plasuje się w czołówce oficjalnej listy sprzedaży. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ są to światowej klasy produkcje. Artyści tego gatunku grają najwięcej koncertów i mają rzesze wiernych fanów. RapTour 2021 zapowiada się niezwykle energetycznie. Kto odwiedzi twoje miasto? Sprawdź nasz line-up.
Hip-hop łączy pokolenia — pokażmy to na koncertach!

Białas – jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, żywa legenda sceny, freestyle’owiec. Współpracował z całą plejadą gwiazd polskiego rapu, a jego umiejętności doceniają legendy i newcomerzy. Styl wypracowany wieloletnią podziemną kampanią i graniczącym z pracoholizmem etosem pracy zaowocował platynową płytą za solowy debiut „H8M4” oraz stworzony wspólnie z Lankiem „POLON”. Niedługo po premierze ostatniego materiału Białas zniknął ze sceny, by na początku 2020 roku powrócić z koncepcyjnym minialbumem „H8”. Projekt okazał się sukcesem i spotkał się ze świetnym przyjęciem słuchaczy i krytyków.

Włodi – pochodzący z warszawskiej dzielnicy Ursynów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Obecny w hip-hopie od połowy lat 90. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias, ma na swoim koncie 11 albumów, w tym pięć solowych wydawnictw. Jego album z 2014 roku, longplay „Wszystko z dymem", uzyskał status złotej płyty. Ostatnim wydawnictwem Włodiego jest „W/88” nagrany wraz z 1988. Działanie z połową duetu Syny zaowocowało niezwykle przemyślanymi, surowymi utworami, a 1988 nadał krążkowi indywidualny styl, który wybija projekt przed szereg.

OKI – jeden z najszybciej rozwijających się raperów ostatnich miesięcy. Ma świetne umiejętności techniczne, styl łączący trap z szybką nawijką. Przekazuje swoje emocje i energię poprzez brzmienie kawałka. Jak sam mówi – nie czuje się „nową falą”, raczej oldskulowym typem w nowym wydaniu. Pierwszy legalny album, pt. „47playground”, zadebiutował na drugim miejscu OLiS. Tym samym wdarł się do rodzimego mainstreamu. Obecnie skutecznie buduje swoją wyjątkową pozycję na polskim rynku muzycznym, co udowadnia wydany 25 września 2020 roku „77747mixtape”.

Miły ATZ – reprezentant Gniezna, którego kojarzyć́ można z dwóch wyrazistych undergroundowych kolektywów: Mordor Muzik (współtworzył z Gingerem i Majkizioomem), a ostatnio trójmiejskiego Undadasea. Grime’owa nawijka, celne punche, ciekawe gry słowne i dopracowana technika to cechy, którymi wyróżnia się̨ na polskim podwórku rapowym. Gatunki, pomiędzy którymi balansuje, to grime i UK garage. Debiutancki album Miłego, pt. „Czarny Swing”, ukazał się nakładem Def Jam Recordings Poland i zadebiutował na czwartym miejscu OLiS.