Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

RAT KRU

 • Koncert
 • Elektronika
 • Polski rap
 • Rap
 • Polskie
 • Pod dachem

RAT KRU

Sobota, 26 marca 2022

20:00

od 30 zł

występują

informacja organizatora

Front Row Heroes, Sideways Booking i Klub RE zapraszają Was na koncert zespołu RAT KRU.

26.03.2022 // GODZ. 20:00 // Klub RE

Bilety: 30 zł / 40 zł.

Wydarzenie odbędzie się według zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Co byśmy zdrowi byli!

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Ich „zerowa" płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, „Rok Szczura" (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i ... szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu „Cześć". Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego „Tulipanem" – słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Winogradzkiego Lwa. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie – „Zły", bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni!

Singiel “Aleja Gwiazd” jest zapowiedzią drugiego albumu RAT KRU, “Winogrady”, który ukazał się 21 lutego nakładem wytwórni Kayax. Oprócz „Alei Gwiazd”, na albumie znajdziecie dziewięć autorskich kompozycji w stylu tzw. betonowej samby, częściowo znanych już z koncertów i opublikowanych wcześniej teledyskach. Na płycie nie zabraknie też innych gości: Mery Spolsky, Paprodziad, Rau Performance.

Zobacz klip do utworu “Aleja Gwiazd”: https://www.youtube.com/watch?v=ro4GlHAU7ZQ

bilety
Pula 1
od 30
Pula 2
od 40
miejsce

Klub RE

Kraków, Świętego Krzyża 4

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Niemoc

  Piątek, 11 marca 2022

  Kraków

  Front Row Heroes, Distorted Agency i Klub RE zapraszają Was na koncert zespołu Niemoc.11.03.2022 // GODZ. 20:00 // Klub REBilety: 30 zł / 40 zł / 50 zł Wydarzenie odbędzie się według zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Co byśmy zdrowi byli!“Kilka Najlepszych Dni w Życiu” to drugi po wydanych w 2019 roku “Baśniach” album zespołu Niemoc. Ukazał się 22 października 2021 i zawiera 10 nowych kompozycji. Oprócz charakterystycznych dla Niemocy instrumentali na płycie znalazły się utwory z wokalnym udziałem Kachy Kowalczyk (Coals), Misi Furtak, Michała Wiraszko (Muchy), Joanny Longić (Tęskno) oraz Próżni (Undadasea). Płyta zostanie wydana przez Seszele Records przy wsp łpracy z Asfalt Records i PIAS Poland. “Notoryczni debiutanci” mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako “młodzi zdolni” Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80-tych i 90-tych. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory, to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83, Kamp!. W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

 • Hanako + cliff jumps

  Sobota, 12 marca 2022

  Kraków

  Front Row Heroes i Klub RE zapraszają Was na koncert zespołów Hanako i cliff jumps.12.03.2022 // GODZ. 20:00 // Klub REBilety: 30 zł / 40 zł. Wydarzenie odbędzie się według zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Co byśmy zdrowi byli!Hanako to warszawski zespół, którego muzyka łączy w sobie wpływy noise rocka, screamo i post-hardcore’u. Nazwany został imieniem słonicy, która zmarła w 2016 roku po latach cierpień na malutkim, betonowym wybiegu tokijskiego ogrodu zoologicznego. Mimo apeli ponad pół milionaosób, władze zoo odmówiły przeniesienia jej do sanktuarium na ostatnie lata życia. W tekstachHanako tragedie otaczającego nas świata, począwszy od historii słonicy przez wyzysk, dyskryminacjęmniejszości po globalne ocieplenie, przeplatają się z krzywdami osobistymi, poczuciem frustracji, pustki, osamotnienia i wypalenia.W lutym 2019 roku nakładem Trzech Szóstek, DIY Koło Records, Extinction Records i wydawnictwa Ten Moment wydali album Powiedz mi, że to przetrwasz, który promowali koncertami w Polsce i za granicą. Grali z kapelami, takimi jak: Cloud Nothings (indie rock), Cocaine Piss (crust, punk) i Neighbours Burning Neighbours (post-punk), a także na rodzimych i zagranicznych festiwalach (np.Soundrive Festival, czeski Chee Chack czy FFUD FEST na Słowacji).W 2021 roku dołączyli do ekipy Peleton Records. Obecnie kończą pisać nowy materiał który ukaże w2022 roku.cliff jumps - pop-punkowe trio z Krakowa, łączące optymizm słonecznego lata z przygnębiającym życiem w Polsce. Melancholijne melodie przeplatające się z emocjonalnym wokalem okraszone powodującą szybsze bicie serca sekcja rytmiczną. Nóżka sama tupie!

 • Hańba!

  Sobota, 19 marca 2022

  Kraków

  Front Row Heroes, Antena Krzyku i Klub RE zapraszają Was na koncert zespołu Hańba!.19.03.2022 // GODZ. 20:00 // Klub REBilety: 40 zł / 50 złWydarzenie odbędzie się według zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Co byśmy zdrowi byli!Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka – znani) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet).W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literackopolityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014). Tylko do 2020 (a raczej, jak sami by powiedzieli, do 1940) roku Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa zagrała między innemi na:MONA FOMA (Lauceston, Australia 2019)Primavera Festival (Barcelona 2017)Opener Festival (Gdynia 2017)Off Festival (Katowice 2018, 2015)Rudolstadt Festival (2018)WOMAD Festival (Malmesbury 2018)WOMEX Festival (Katowice 2017)South by Southwest (Austin, USA 2017)Colours of Ostrava (Ostrava 2017)Pohoda Festival (Trenczyn 2016)Ponadto Hańba! koncertowała w USA, Australii, Hiszpanii, Czechach i Słowacji (Czechosłowacji), Niemczech, Danii i Holandii oraz – naturalnie – mniej lub bardziej znanych zakątkach Rzeczypospolitej.=======================Hańba! gra w składzie:Andrzej Zamenhof – bandżo, basbandżo, śpiewTadeusz Król - akordeon, klarnet, saksofon tenorowyAdam Sobolewski – bęben, cymbały, grzebień, śpiewIgnacy Woland - tuba, sakshorn, śpiew

 • Variete

  Sobota, 9 kwietnia 2022

  Kraków

  Front Row Heroes i Klub RE zapraszają Was na koncert zespołu Variete.25.02.2022 // GODZ. 20:00 // Klub REBilety: 40 zł / 60 zł. Wydarzenie odbędzie się według zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Co byśmy zdrowi byli!VarieteZapraszamy na koncert w ramach trasy promującej nową płytę zespołu Variete."Dziki książę", najnowsza płyta Variete, wciąga jak 10 odcinkowy serial. Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku, zimno-falowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą muzyka Variete gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady południa, upał i dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna - esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół, robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.Zespół zadebiutował w Jarocinie w 1984 roku. Choć Variete jest uznawane za prekursora nurtu cold-wave w Polsce, to muzyka grupy z każdą kolejną płytą ewoluowała, oddalając się od “zimnej fali” w kierunku nowych brzmień, inspiracji trip hopem i ambitną elektroniką.Wokalistą, autorem tekstów i liderem Variete jest Grzegorz Kaźmierczak, poeta, którego wiersze stanowią oś twórczości grupy. Zespół często współpracował z osobistościami polskiego jazzu od Andrzeja Przybielskiego (“Variete” 1993), przez Mikołaja Trzaskę (“Koncert – Teatr STU” 1995), Wojciecha Jachnę (“Piosenki Kolonistów”, 2013), po Kubę Więcka (album “Nie wiem”, 2017). Na nowej płycie „Dziki książę” usłyszymy litewskiego saksofonistę Jana Maksimowicza.Variete jest cenione nie tylko w środowisku muzycznym i literackim, ale również w środowiskuteatralnym. Zespół wydał dwa albumy koncertowe zarejestrowane w teatrach: “Koncert – Teatr STU” z 1993 roku oraz “PPA. Wrocław 2015”. Ten ostatni, to album zarejestrowany podczas premiery spektaklu „Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete”, która miała miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół Variete gra w składzie:Grzegorz Kaźmierczak – śpiew, elektroniaMarek Maciejewski – gitaryMarcin Karnowski – perkusjaGrzegorz Korybalski – basoraz gość specjalny trasy: Wojciech „DJ Grzana” Grzankowski – elektronika, instrumenty klawiszowe, scretche

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Rock
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Piątek, 25 marca 2022, 19:00

  Kino Kijów.Centrum al. Krasińskiego 34 Kraków, Kraków, od 130 zł

  Ray Wilson - Ostatni frontman legendarnego Genesis, zaprezentuje podczas koncertu zarówno twórczość solową jak i największe przeboje tej kultowej grupy. W tym roku ukazał się najnowszy album artysty - „The Weight of Man”, a pochodzące z niego premierowe kompozycje także zabrzmią podczas nadchodzącej trasy.Ostatnie lata były dla Wilsona bardzo owocne. W 2016 roku na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home” o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku wydany został album Live pt. “Time and Distance”. W tym samym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert. Z kolei w 2019 roku ukazał się na rynku album podsumowujący ostatnie 20 lat kariery solowej – UPON MY LIFE. Ostatnie wydawnictwo Raya Wilsona - "The Weight Of Man" określony został przez krytyków muzycznych jako „empatia i dusza, emocja i realizacja, doświadczenie i dreszcz rozczarowań, zrozumienie i nadzieja. Nie ma wypełniaczy, każda piosenka mogłaby być samodzielnym singlem”.Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową. W 1996 roku Ray Wilson roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył kultowy album „Calling All Stations“. W marcu 2010, zespół GENESIS został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszechczasów.

 • Koncert
  Classics
  Pop
  Pod dachem

  Sobota, 12 marca 2022, 21:00

  Klub Kwadrat, Kraków, od 30.00 zł

  CZY TO PTAK?CZY TO SAMOLOT?NIE TO WASZA ULUBIONA DYSKOTEKA SZKOLNA 2000 PRZYLATUJE DO KRAKOWA NA SKRZYDŁACH HITÓW Z LAT 90 I 2000.MAMY NADZIEJE ,ŻE ZOBACZYMY SIĘ JUZ 12 MARCA I WTEDY UDA NAM SIE ZAMIENIĆ KLUB KWADRAT W ŚCIERNISCO.DIDŻEJE:dj HITMEBABYONEMORETIMEdj DILEMMAWJAZD 18+Kiedy:12.03.2022Gdzie: Klub Kwadrat, ul.Skrżyńskiego 1Otwarcie bram: 21:00Bilety: 30/35Ilość biletów graniczona!!!

 • Koncert
  Rap
  Zagraniczne
  Pod dachem
  WYMAGANY UCC (Unijny Certyfikat Covid)

  Piątek, 18 marca 2022, 19:00

  Klub Kwadrat, Kraków, od 99.00 zł

  Alan urodził się i wychował we Władykaukazie. Oprócz nauki w szkole był solistą chóru republikańskiego, z którym stale koncertował i wygrywał nagrody. Na pierwszym roku studiów zaczął tworzyć muzykę w swoim domowym studiu, gdy jego ojciec zaprezentował mu swój sprzęt do nagrywania. Pierwsze utwory - „Для меня ты” i „от Луны до Марса” zostały nagrane właśnie w domu.Jego świeże produkcje podbijają listy przebojów, klipy zbierają miliony wyświetleń, a koncerty szybko się wyprzedają. Autor świetnie przyjętego albumu „Meduza” przyjedzie do Polski po raz pierwszy i odwiedzi aż trzy miasta - Kraków, Wrocław oraz Warszawę.Data: 18.03.2022 r.Doors: 19:00Start: 20:30Miejsce: Klub StudioOrganizator: Follow The StepRegulamin: www.followthestep.com/regulaminRU: MATRANG или Алан Хадзарагов - один из самых интересных молодых представителей рэп-сцены в России, который продолжает покорять музыкальные вершины.«Я не верю в то, что человек рождается ни с чем. В каждом есть талант. Вопрос в том, как им распорядиться».Алан родился и вырос во Владикавказе. Помимо учебы в школе, он был солистом республиканского хора, с которым постоянно гастролировал и занимал призовые места. На первом курсе университета он начал заниматься музыкой в своей домашней студии, когда его отец подарил ему свое записывающее оборудование. Первые песни - "Для меня ты" и "От Луны до Марса" были записаны дома.Его свежие треки покоряют выходят в топы музыкальных чартов, клипы собирают миллионы просмотров, а концерты быстро распродаются. Автор хорошо принятого сингла «Медуза» впервые приедет в Польшу и посетит целых 4 города - Краков, Вроцлав, Варшаву и Гданьск.