ROBÓTKI PRZY MIĘDZYNARODOWYM STOLE / Letnia Akademia Międzykulturowa

  • Warsztat

ROBÓTKI PRZY MIĘDZYNARODOWYM STOLE / Letnia Akademia Międzykulturowa

Dzisiaj

15:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Lubisz proste majsterki w duchu zero/less waste? Nie bardzo się na nich znasz, ale pragniesz polubić? Doceniasz pyszne jedzenie z różnych stron świata? Masz ochotę poznać nowych ludzi, których prawdopodobnie nie spotkałbyś_abyś w innych okolicznościach?

Zapraszamy Cię do wspólnego rzemieślniczego stołu!


Wspólne tworzenie stanie się okazją do wzajemnego zapoznania się przez mieszkańców Warszawy, wywodzących się z różnych stron świata. Część miejsc na warsztatach zarezerwowana jest dla osób z doświadczeniem migracji przymusowej. Będziemy zachęcać Was do dzielenia się przysmakami z różnych regionów!


Uwaga: w czasie większości warsztatów odbywają się zajęcia DRAMA DLA DZIECI ● Letnia Akademia Międzykulturowa - dla dzieci w wieku 8-12 lat, więc polecamy wspólne zgłoszenia dzieci i rodziców

PLAN
22 sierpnia, sobota 13:00-14:30 motanki - prow. Ewa Kurzawa
22 sierpnia, sobota 15:00-16:30 eko kosmetyki - prow. Agata Boimska
12 września, sobota 15:00-16:30 eko mydełka - prow. Martyna Łukaszewska
19 września, sobota 13:00-14:30 świeczki sojowe - prow. Martyna Łukaszewska
19 września, sobota 15:00-16:30 makrama - prow. Martyna Łukaszewska
3 października, sobota 15:00-16:30 eko woreczki na warzywa - prow. Martyna Łukaszewska


MIEJSCE
Solatorium, Jazdów 3/9


PROWADZĄCE

Agata Boimska
Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Zainteresowana kwestiami humanitarnymi, zjawiskiem migracji i uchodźstwa oraz zmianami klimatu. W wolnych chwilach lubi podróżować, robić domowe kosmetyki, gotować wegańskie jedzenie dla przyjaciół oraz słuchać trip-hopu, funku i muzyki lat 80.

Ewa Kurzawa
Animatorka i kulturoznawczyni (absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego) oraz studentka arteterapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Od zawsze interesuje się teatrem – lubi być i na widowni, i na scenie. Ukończyła Poznańską Akademię Sztuk Scenicznych oraz studio teatralne przy Teatrze Baza w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Węgajty. Lubi przebywać z ludźmi – niezależnie od ich wieku:). Pracuje jako edukatorka muzealna, prowadzi warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Martyna Łukaszewska
koordynatorka projektu Letnia Akademia Międzykulturowa, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Stosunków Międzynarodowych oraz Studiów podyplomowych z zakresu pomocy humanitarnej. Trenerka Umiejętności Społecznych. Koordynatorka projektu Uniwersytetu Warszawskiego Muzułmanin czyli kto?, w ramach którego opublikowana została broszura informacyjna skierowana do nauczycieli i organizacji pozarządowych. W Fundacji dla Wolności działa od dwóch lat jako wychowawczyni i koordynatorka merytoryczna projektu Przystanek “Świetlica” dla dzieci uchodźców. W ramach stowarzyszenia Ta Szansa prowadzi warsztaty w duchu Pozytywnej Dyscypliny. Zajmuje się edukacją wielokulturową oraz globalną, cały wolny czas poświęca na podróżowanie.


ZAPISY
Przez formularz: https://forms.gle/TVhTxVgRiHj4tbHt5 Zachęcamy do regularnego uczestnictwa, ale nie jest ono wymagane :)


Ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 liczba miejsc na organizowanych wydarzeniach jest ograniczona – w warsztatach może wziąć udział maksymalnie 12 osób.
Każda osoba, która zapisała się na warsztaty przez formularz zgłoszeniowy dostanie e-mailowe potwierdzenie zapisu.

Pytania prosimy zgłaszać pod adres mailowy martyna@fundacjadlawolnosci.org tytułując wiadomość ROBÓTKI PRZY MIĘDZYNARODOWYM STOLE

Na Osiedlu Jazdów nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.