Rok zero | X Festiwal Przemiany

  • Spotkanie

Rok zero | X Festiwal Przemiany

31.08-10.10

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Przemiany to festiwal o przyszłości, z którą konfrontujemy się już dziś. To interdyscyplinarna impreza łącząca naukę, sztukę, projektowanie i nowe technologie, zderzająca różne idee i punkty widzenia. Tegoroczna edycja, zatytułowana „rok zero”, będzie dotyczyła wariatów przyszłości świata po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Roku zerowego nie ma w kalendarzach. Nam posłuży jako perspektywa analityczna: miejsce, w którym doświadczenie pandemii dopiero się zapisuje w historii. Być może rok 2020 będziemy pomijać jako niewygodną przerwę w „normalności”, rok zerowych szans na zmiany, zamknięte granice, życie w izolacji, obawy, unieruchomiona gospodarka, zagrożenie długotrwałą recesją. Może jednak ten rok będzie punktem zwrotnym?

Na festiwalu sprawdzimy, co wynika z analiz danych nt. czasu pandemii. Przyjrzymy się najbardziej prawdopodobnym prognozom niedalekiej przyszłości – zarówno w kontekście globalnych wyzwań, rozwoju cywilizacji, jak i codzienności każdej i każdego z nas. Porozmawiamy o tym, które wizje przyszłości, i dlaczego, bylibyśmy gotowi uznać za najbardziej pożądane. Poznamy przełomowe osiągnięcia nauki i techniki, które mogą pomóc w walce z koronawirusem, oraz weźmiemy pod lupę ich społeczne konsekwencje. Wszystko to w interdyscyplinarnym gronie i z kilku komplementarnych perspektyw.

---
WSTĘP WOLNY
---

⏱ Kiedy i gdzie?
Online: od 31 sierpnia do 10 października 2020 r.
W Centrum Nauki Kopernik (o ile pandemia pozwoli): 10 października 2020 r.

---
Szczegółowy program opublikujemy wkrótce.
---

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.