Rondo Sztuki

  • Inne

Rondo Sztuki

Już otwarte

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Instytucji kultury na Śląsku założona w 2007 roku działająca jako jednostka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.. Poprzez swoją ponad 10-letnią działalność galeria na stałe wpisała się w kulturalną mapę Śląska i stała się jedną z rozpoznawalnych śląskich marek.
Galeria Rondo Sztuki prowadzona jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, przy finansowym wsparciu Miasta Katowice.
Program galerii jest różnorodny, dynamiczny i otwarty. Artyści związani z katowicką uczelnią, twórcy lokalni, studenci, debiutanci spotykają się tu z artystami światowej sławy. Sztuka trudna, kontemplacyjna, wymagająca skupienia bezkonfliktowo istnieje obok współczesnego dizajnu czy komiksu. Lokalność styka się z uniwersalnością, młodość z dojrzałością, powaga z lekkością.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Chcielibyśmy, aby galeria nadal się rozwijała i była miejscem otwartym dla wszystkich mieszkańców Katowic, zapewniając równy i nieograniczony dostęp do kultury, żeby była miejscem prezentacji zarówno wspaniałych śląskich artystów, ale także szansą dla młodych debiutujących artystów. Galeria ASP Rondo Sztuki to obowiązkowy punkt na mapie kulturalnej Katowic nie tylko dla mieszkańców, ale także dla osób, które odwiedzają nasz region i zależy im na poznaniu go jak najlepiej.

miejsce

Rondo Sztuki

Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka 1