Rootsowa Odpinka, czyli cykliczna reggae balanga z Jah Love

  • Impreza

Rootsowa Odpinka, czyli cykliczna reggae balanga z Jah Love

Czwartek, 30 stycznia 2020

20:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Po kilkuletniej przerwie najbardziej lubiane muzyczne spotkanie z reggae i dub powraca na klubową mapę stolicy. W nowym miejscu, lecz w starym stylu. Tak jak poprzednio szczypta edukacji zostanie połączona z rootsowymi klasykami, szalonymi nawijkami i nowoczesnymi brzmieniami z całego globu – jesteście na to gotowi?

Oczywiście oprócz wybornej muzyki będziecie mogli delektować się browarkami i innymi napojami z bogatej oferty baru No Problem - Bracka 20. Na miejscu znajdziecie również pyszne wegańskie przysmaki. Plan jest ambitny, więc przybywajcie tłumnie!

Pewnie zadajecie sobie pytanie, czymże jest ROOTSOWA ODPINKA. Już śpieszymy Wam z odpowiedzią… Jest to cykl imprez organizowany przeszło od 10 lat przez stołeczny Jah Love Soundsystem. Cykl ten migrował między różnymi kumatymi miejscówkami w Warszawie, aż wreszcie po blisko pięcioletniej przerwie zawitał do No Problem - Bracka 20.

Gramy w każdy ostatni czwartek miesiąca!
Gramy od 20:00 do 2:00, a może i dłużej wszystko zależy od frekwencji!
Gramy w klubie No Problem - Bracka 20!
Gramy najlepszą selekcję ROOTS REGGAE, SKA i DUBWISE!
Gramy tylko z winylowych płyt!
Gramy za darmo dla Was – nieważne skąd pochodzicie, jakie macie wyznanie czy jaki macie kolor oczu!
Gramy dla Was, bo jesteśmy Jah Love Soundsystem i reprezentujemy #warsawdubstyle

JAH LOVE SOUNDSYSTEM
#WarsawDubStyle

Projekt Jah Love składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim - własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki DUB wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Poprzez ciężkie, basowe brzmienie, świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników. Imprezy tam organizowane wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko dzięki swoim walorom muzycznym, ale również za sprawą niepowtarzalnego klimatu panującego na skłocie. Tamten okres miał istotny wpływ na rozwój całej formacji; to właśnie wtedy ukształtowało się przeświadczenie, że imprezę lepiej od początku do końca zorganizować własnymi siłami. Obecnie JAH LOVE SOUNDSYSTEM związany jest ze spółdzielnią Pogłos i tam organizuje swoje sesje.
Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. W 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystemu pojawiły się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową, oddolną i co najważniejsze przez nikogo niesponsorowaną scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją. Kolektyw JAHLOVE zorganizował samodzielnie i współorganizował łącznie ponad sto imprez w Warszawie, a swoją muzykę zaprezentował na dziesiątkach wyjazdów.
JAH LOVE to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie jedną wydaną własnymi siłami EPkę: DUB DISCOTHEQUE (2015) oraz trzy single THE BEAST RIDDIM (2015), TEMPO RIDDIM (2016) i DIGI RIDDIM (2017). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów JahLove i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zaprzyjaźnionych producentów i oczywiście własną muzykę.

https://jahlovesoundsystem.bandcamp.com
https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem