Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Sanatorium Dźwięku Festival 8

  • Festiwal
  • Eksperymentalna
  • Festiwale muzyczne
  • Alternatywa
  • Ambient
  • W plenerze
informacja organizatora

CZAS - Przemijanie i Ponadczasowość

Sanatorium Dźwięku to festiwal poświęcony eksperymentalnej muzyce współczesnej oraz szeroko rozumianej sztuce dźwięku, którego największym walorem są prezentacje w kontekście jego lokalizacji – uzdrowiskowej miejscowości usytuowanej w Sudetach Środkowych. Festiwal Sanatorium Dźwięku to nie tylko koncerty, ale również performance’y instalacje dźwiękowe, warsztaty, wykłady oraz projekty tworzone i dedykowane specjalnie temu wydarzeniu. Krajobraz gór otaczających Sokołowsko, poniemiecka XIX-wieczna architektura czy wspaniałe powietrze zawsze były nieodłącznymi atrybutami działań na polu sztuki i wszelkiej refleksji na temat nowych tendencji w muzyce współczesnej. Tematem trzech przyszłych edycji festiwalu Sanatorium Dźwięku będzie jedno z najbardziej niedookreślonych pojęć, jakim jest czas. Przyjrzymy się jego różnym aspektom, starając się uchwycić złożoność problemu. W pierwszej kolejności poruszone zostaną zagadnienia przemijania i ponadczasowości. Są to bowiem dwa aspekty czasu, które się przeplatają i uzupełniają. Z uwagi na to, że wzajemnie się warunkują, można je uznać za dwa oblicza naszej ludzkiej skończoności, niczym awers i rewers. W życiu codziennym miotamy się pomiędzy Heraklitem a Parmenidesem: jednym okiem spoglądamy na upływający czas, drugim na wieczność. Wydaje się, że nie potrafimy wyjaśnić tego, co zmienne, nie odnosząc go do tego, co trwałe. Nie umiemy mówić o trwaniu, nie wyobrażając sobie, że nosi ono znamię jakiejś niezmienności. Nie potrafimy nawet mówić o czasie, nie myśląc równocześnie o wieczności i odwrotnie. 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Sanatorium Dźwięku postaramy się na chwilę zatrzymać czas i uważnie mu się przyjrzeć.

Artyści: Catherine Lamb, Rebecca Lane, Emilio Gordoa, Burkhard Beins, Ewa Justka, Jérôme Noetinger, Bakbilvv, Xavier Lopez, Sylwia Żytyńska, Katarina Gryvul, Carsten Stabenov, Björn Erlach, Edka Jarząb, Wacław Szpakowski, Bastian Pfefferli, Charlie, Bryan Eubanks, Hermeneia, Andrew Lafkas, Martyna Basta, Gerard Lebik, Antonina Nowacka, Ryo Ikeshiro, Jan Moszumański, Miguel Garcia, Paweł Romańczuk, Lena Czerniawska, Biuro Dźwięku Katowice, Todd Capp.

bilety
Karnet Festiwalowy
od 340
Bilet jednodniowy piątek 12.08.2022
od 120
Bilet jednodniowy sobota 13.08.2022
od 160
Bilet jednodniowy niedziela 14.08.2022
od 140