Scooter | Wrocław II DATA [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Elektronika
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Scooter | Wrocław II DATA [ZMIANA DATY]

Poniedziałek, 25 października 2021

18:00

od 139 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

"Hyper Hyper", How Much Is the Fish", "Nessaja" czy "Weekend!" - chyba każdy miłośnik muzyki elektronicznej kojarzy te największe hity niemieckiego zespołu Scooter.

Tym razem wokalista H.P. Baxxter wraz ze swoją ekipą zawita do Wrocławia, by dać prawdziwie energetyczny muzyczny show i sprezentować widzom nie tylko ich największe przeboje, ale również i nowsze produkcje, cieszące się ogromną popularnością w klubach czy na koncertach. A że mają oni na swoim koncie ponad 20 studyjnych albumów, to jest z czego wybierać. Muzyka zespołu Scooter to połączenie techno, dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore czy trance. Dzięki takiej mieszance gatunków oraz gorącym i żywiołowym temperamencie wokalisty, na wrocławskiej scenie zagości fantastyczna dawka dźwiękowej materii w najlepszym wydaniu. W ramach swojej trasy koncertowej, zespół skuter zawita do Wrocławia i postara się zapełnić Halę Stulecia najwierniejszymi fanami muzyki elektronicznej z Polski. Jesteś gotowy na muzyczno-energetyczną podróż razem z zespołem Scooter?

informacja organizatora

Scooter to niemiecka grupa, założona w 1993 roku w Niemczech. Muzyka, jaką wykonują określana jest połączeniem gatunków dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, trance oraz techno. Ich pierwszy singiel "Hyper Hyper" szybko odniósł ogromny sukces, a powstał w wyniku freestyle'u wokalisty H.P. Baxxtera do tanecznego utworu instrumentalnego. Na przestrzeni tylu lat na scenie zespół wydał już ponad 20 studyjnych albumów, a jednymi z ich największych hitów są "How Much Is The Fish", "Maria", "One" czy "The Logical Song".
Pełny skład zespołu odwiedzi Wrocław w ramach swojej trasy koncertowej.

Data: 25.10.2021
Miejsce: Hala Stulecia
Doors: 18:00
Warm up: 19:00
Support: 20:00
Start: 21:00

Organizator: Follow The Step
Regulamin imprezy: www.followthestep.com/regulamin


UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce

Hala Stulecia

Wrocław, ul. Wystawowa 1

Tuż obok wrocławskiego ZOO i ogrodu japońskiego wznosi się monumentalny budynek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To słynna Hala Stulecia (niegdyś zwana Halą Ludową) - prawdziwe arcydzieło rzemieślników i architektów z początku XX wieku. Budowę obiektu rozpoczęto w 1911 roku. Hala miała być gotowa na rocznicę wydania odezwy “An Mein Volk” wzywającej Prusaków do oporu przeciw Napoleonowi. Twórcy (Max Berg, Günther Trauer i Richard Konwiarz) wywiązali się ze swojego zadania znakomicie. Całość była gotowa na kilka tygodni przez rozpoczęciem obchodów. Obok powstał szereg budowli, które miały pomieścić tzw. Wystawę Stulecia. Wprawdzie nie zjawił się tu król pruski (wyraźnie niezadowolony z koncepcji wystawy), ale przybył następca tronu Fryderyk Wilhelm. W następnych latach Hala gościła kilka wydarzeń o mniejszej randze artystycznej. Budowla przetrwała działania wojenne bez większych strat (nie licząc wybitych okien i zdewastowanych organów). W latach powojennych Halę zaczęto nazywać Ludową. Dwa duże remonty przeprowadzono dopiero po roku 1989 (pierwszy w 1997, drugi w latach 2009-2011). W 2006 roku Hala Stulecia trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Monumentalna konstrukcja o niezwykłej akustyce jest wprost idealna do organizacji dużych imprez muzycznych. Obiekt wykorzystuje się również podczas targów czy zawodów sportowych. Po uroczystym otwarciu Hali wystawiono tu kontrowersyjną sztukę “Festspiel im deutschen Reimen” (utwór miał wymowę antywojenną, co nie współgrało z duchem pruskiego militaryzmu). Wrocławskiego kolosa chętnie wykorzystywały totalitarne reżimy - często przemawiali tu nazistowscy politycy, a władze PRL-u zorganizowały Wystawę Ziem Odzyskanych i propagandowy Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju. Pojawiały się tu również gwiazdy muzyki (np. kanadyjski wokalista popowy Paul Anka) oraz sportowcy. Ważnym wydarzeniem artystycznym było wystawienie wszystkich części opery Wagnera “Pierścień Nibelunga”. W 1997 roku w Hali pojawił się papież Jan Paweł II (poprowadził tu modlitwę w czasie Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego). Z ważniejszych gwiazd koncertujących w Hali wymienić warto: Marino Mariniego, Stevena Wilsona, Joe Cockera, Leonarda Cohena, Deep Purple, Jeana Michaela Jarre’a, Gorana Bregovića, Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Lady Pank, Myslovitz czy Comę.