Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Spektakl Teatru KWADRAT: "NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA", g. 17:30

  • Teatr
  • Pod dachem

Spektakl Teatru KWADRAT: "NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA", g. 17:30

Poniedziałek, 8 listopada 2021

17:30

od 80 zł

Spektakl Teatru Kwadrat: "Nie książka zdobi człowieka", godz.17.30

Teatr Kwadrat znany jest polskim widzom z licznych sztuk komediowych oraz współczesnych fars. Już 8 listopada w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie można zobaczyć doskonałą sztukę grupy pt. "Nie książka zdobi człowieka".

Jest to spektakl o chorobliwie nieśmiałym pisarzu, który decyduje się uciec się do podstępu, aby wypromować swoją książkę, jednocześnie unikając konieczności stanięcia na świeczniku.

Niezwykła farsa w okrutny sposób pokazująca, jak umiejętność brylowania w mediach może być silniejszą walutą niż prawdziwy talent. Zawiła komedia pomyłek, zaskakująca i bawiąca, choć chwilami może to być śmiech przez łzy.

Obsada doskonałych aktorów Teatru Kwadrat z całą pewnością gwarantuje dwie godziny wybornej zabawy. Nie zabraknie też miejsca na głębsze przemyślenia, do których jak zwykle zmusza poruszany w sztuce temat.

Jeżeli chcą Państwo posmakować kultury, okraszonej jednocześnie odrobiną ironii na temat absurdów świata, w którym żyjemy, poświęcenie jednego z listopadowych wieczorów na spektakl "Nie książka zdobi człowieka" powinien być oczywistym wyborem.

informacja organizatora

Jak wejść na szczyt w świecie zdominowanym przez media, gdy nie ma się cech prawdziwego celebryty?

Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat 40, właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller. Klasyczna komedia pomyłek Seymoura Blickera porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent. „Nie książka zdobi człowieka”, jak na farsę przystało, serwuje widzom dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Czasem bowiem okazuje się, że największą „siłę przebicia” ma ktoś, po kim się tego najmniej spodziewasz, na przykład twoja własna narzeczona. Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2 godz. OSOBY: Sherman Mayfair – Andrzej Nejman Matt / S.J. Templeman – Paweł Małaszyński Maggie Sweet – Olga Kalicka Nancy – Elżbieta Romanowska / Ilona Chojnowska Pokojówka – Lucyna Malec

miejsce