Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Spektakl Teatru KWADRAT: "NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA", g. 20:15

  • Teatr
  • Pod dachem

Spektakl Teatru KWADRAT: "NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA", g. 20:15

Poniedziałek, 8 listopada 2021

20:15

od 80 zł

Spektakl Teatru KWADRAT: "NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA", g. 20:15

Już 8 listopada w Teatrze Muzycznym W Gdyni na deskach pojawią się aktorzy Teatru KWADRAT ze spektaklem pt. "Nie książka zdobi człowieka".

Jest to opowieść o 40-letnim pisarzu Stefanie Mayfair, który wydał właśnie książkę i marzy o wielkim sukcesie. Jednak na drodze do sławy pojawia się przeszkoda, która wydaje się nie do przeskoczenia. Stefan panicznie boi się bowiem udzielania wywiadów i na samą myśl o tym paraliżuje go strach. W rezultacie namawia swojego najlepszego przyjaciela Matta do tego, aby to on podał się za autora i oczarował wszystkich swoją elokwencją i wdziękiem. Liczy na to, że dzięki temu uda się zyskać przychylność fanów, którzy chętnie sięgną po jego książkę.

Spektakl pełen jest zabawnych gagów i nieprzewidywalnych sytuacji, które rozbawią każdego widza. W spektaklu w główne role wciela się Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Olga Kalicka, Elżbieta Romanowska oraz Lucyna Malec. Wartka akcja oraz niespodziewane zakończenie sprawią, że udział w tym spektaklu będzie świetną zabawą.

informacja organizatora

Jak wejść na szczyt w świecie zdominowanym przez media, gdy nie ma się cech prawdziwego celebryty?

Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat 40, właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller. Klasyczna komedia pomyłek Seymoura Blickera porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent. „Nie książka zdobi człowieka”, jak na farsę przystało, serwuje widzom dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Czasem bowiem okazuje się, że największą „siłę przebicia” ma ktoś, po kim się tego najmniej spodziewasz, na przykład twoja własna narzeczona. Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2 godz. OSOBY: Sherman Mayfair – Andrzej Nejman Matt / S.J. Templeman – Paweł Małaszyński Maggie Sweet – Olga Kalicka Nancy – Elżbieta Romanowska / Ilona Chojnowska Pokojówka – Lucyna Malec

miejsce