„Spotkajmy Artystów w Sieci…”

  • Spotkanie

„Spotkajmy Artystów w Sieci…”

do 30.09

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

OPIS PROJEKTU „SPOTKAJMY ARTYSTÓW W SIECI…” FUNDACJI GODNIE ŻYĆ, finansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

Celem projektu “Spotkajmy artystów w sieci…” jest przybliżenie - za pośrednictwem sieci internetowej, twórczości współczesnych artystów malarzy, szerokiej rzeszy odbiorców - zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży, seniorom, także niepełnosprawnym, szczególnie zamieszkującym miejscowości z trudnym dostępem do obiektów kulturalnych i przez to zwiększenie ich uczestnictwa w kulturze, co szczególnie ważne jest w okresie ograniczeń będących wynikiem pandemii koronawirusa.

Dzięki tej inicjatywie zostanie nagrany cykl 10 filmików (ok. 20 minutowych) ze spotkań ze współczesnymi artystami, połączonych z wystawą każdego artysty, pokazanych w sposób artystyczny i
atrakcyjny - w plenerze/wnętrzu na terenie loftowego Centrum Praskie Koneser w Warszawie, a następnie zamieszczenie ich w Internecie. Aby zapewnić odbiór filmów przez osoby niepełnosprawne - niesłyszące i słabosłyszące, materiał filmowy
będzie opatrzony napisami.

Filmy te nie zostaną usunięte z sieci nawet po okresie obowiązkowego, nieodpłatnego udostępnienia po zakończeniu zadania. Nadal będą mogły być nieodpłatnie oglądane przez odbiorców, przez co liczba ich będzie stale rosła.

Lista artystów, bohaterów filmów:
- Iwona Ostrowska - członek Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART i Młodzi Sztuką, w swojej sztuce z gruntu emocjonalnej, oszczędnie operuje kolorem podkreślając tym ideę przekazu i przesłanie.

- Olga Bukowska - absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, jej twórczość charakteryzuje się żywiołowością, brakiem ograniczeń stylistycznych, impulsywnością, emocjonalnością. Opiera się przede wszystkim na łączeniach kolorystycznych.

- Malwina de Brade - członek Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni oraz grupy artystycznej Equitas Equitatum, zajmuje się ilustracją książkową, fotografią, grafiką warsztatową i animacją, współpracuje przy tworzeniu kostiumów, charakteryzacji i scenografii.

- Katarzyna Czajka - członek Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, w swoim procesie twórczym przekształca inspirujące ją otoczenie na własny język i styl malarski zachęcając odbiorcę do własnych odczuć. – jej sztuka jest społecznie zaangażowana,

- Barbara Wroniszewska-Wójcik - członek Związku Polskich Artystów Plastyków, tworzy ekspresyjne i oryginalne obrazy malowane farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelą, rysunki tuszem, tuszem lawowanym, kredką, węglem, grafitem, ołówkiem, itp., grafiki wielu technik i prób eksperymentalnych.

- Kamil Jaczyński - członek Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, jego twórczość to szeroko rozumiany neoekspresjonizm tworzony przy użyciu technik mieszanych. Tematyka to studium ludzkiej twarzy poddanej różnym charakterystycznym deformacjom.

- Marta Czajka-Trzeciakowska - członek Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, tworzy ekspresyjnie barwą pod wpływem przemyśleń, emocji inspirując się otaczającym światem, obejrzanymi filmami.

- Anna Trochim - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, współtwórczynią warszawskiej grupy „Via Varsovia”, udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą, w swojej sztuce posługuje się językiem geometrii

- Tomasz Kuran - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jego obrazy to głównie splot emocji bądź gra bardziej lub mniej dostrzegalnych osób, nieosób, sylwetek, niesylwetek, uczuć, nieuczuć. Tworzy w wielu stylach.

- Magdalena Hajnosz - absolwentka ASP w Warszawie; jej obrazy to sztuka silnych emocji, wyrazistego spostrzegania. Postaci z jej obrazów nierzadko są przerysowane, potraktowane z przymrużeniem oka albo dozą dobrego humoru.

- Jakub Kępka - w swoich obrazach zamyka osobiste obserwacje życia opartego na kontraście i dysharmonii

Patroni Medialni RDC - Radio Dla Ciebie i TVP3 Warszawa

Projekt realizowany będzie od 1 czerwca do 30 września 2020 r., natomiast jego rezultaty w postaci filmów pozostaną w sieci bezterminowo.