Spotkanie autorskie z Karoliną Kuszlewicz

  • Spotkanie

Spotkanie autorskie z Karoliną Kuszlewicz

Czwartek, 16 stycznia 2020

18:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Kuszlewicz, które mamy przyjemność współorganizować z Wydawnictwem Wolters Kluwer PL oraz Fundacja Stabilo.
16 stycznia o godz. 18.00 spotkamy się, by porozmawiać o książce "Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik" oraz o narzędziach prawnych, służących poprawie losu zwierząt, zarówno w ujęciu interwencyjnym, jak i systemowym.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Broniszewski.

Adwokat Karolina Kuszlewicz jest członkinią Izby Adwokackiej w Warszawie. W 2009 r. ukończyła studia prawnicze, a następnie odbyła aplikację adwokacką. Od tego czasu zgromadziła doświadczenie zarówno w pracy na rzecz klientów indywidualnych, jak i obsłudze prawnej dużych podmiotów gospodarczych, a także współpracy z organami władzy publicznej.
Jest członkinią Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, a także Zespołu ds. Kobiet przy NRA.
Chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, których statutowym celem jest ochrona zwierząt, należy do Stowarzyszenia Prawnicy na rzecz Zwierząt.
W 2016, reprezentując pro bono Fundację „Noga w Łapę. Razem idziemy przez Świat”, doprowadziła do wydania przez Sąd Najwyższy przełomowego wyroku, w którym uznano sprzedaż żywych karpi w torebkach bez wody za znęcanie się nad zwierzętami. Wyrok ten spotkał się z szerokim odzewem w mediach oraz środowiskach naukowych. W uznaniu za wkład w doprowadzenie do tego wyroku, w listopadzie 2017 otrzymała 1. nagrodę w rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" i Wolters Kluwer Polska Rising Stars - Prawnicy Liderzy Jutra, uznana w tym rankingu za najlepszego prawnika młodego pokolenia w Polsce. Od 2018 jest rzeczniczką ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym.
Publikuje m.in. w Krytyce Politycznej i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Wraz z Agnieszką Kurczuk-Samodulską jest autorką książki "Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach".
Prowadzi blog „W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokata”, którego celem jest edukacja prawna w zakresie ochrony zwierząt.

Łukasz Broniszewski - absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Szkoły Partycypacji Społecznej.
Działacz społeczny – prezes zarządu Fundacji Stabilo, pracuje również w zarządach Kujawsko-Pomorskiej i Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Koordynator projektów, trener, fundraiser. Jako ekspert współtworzył dokumenty strategiczne i programowe na poziomie lokalnym i centralnym związane z funkcjonowaniem III sektora m.in. Krajowy Program Ekonomii Społecznej i Program współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z organizacjami pozarządowymi na lata 2015-2017.
Specjalizuje się w tematyce związanej z organizacjami społecznymi i partycypacji obywatelskiej.

Projekt graficzny w oparciu o okładkę książki - Hagi_26.