Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Stary, reż. Dmitrij Jefimowicz, czas trwania: 76 min.

 • Festiwal
 • Sputnik | Kalejdoskop Nowego Kina Rosyjskiego
 • Sputnik | Komedia
 • Sputnik | Melodramat

Stary, reż. Dmitrij Jefimowicz, czas trwania: 76 min.

Wtorek, 23 listopada 2021

16:00

od 19 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Polska / Poland Film reżysera Dmitrija Jefimowicza „Stary” to opowieść o podróży dorosłego bohatera, Maksa (Stanisław Starowojtow), do swojego Starego (Władimir Wdowiczenkow), surowego rosyjskiego chłopa, który został ojcem u zarania lat 90. i wychował syna tak, jak robili to wszyscy ludzie sowieccy. Podczas podróży dają o sobie znać nierozwiązane problemy rodzinne, dotyczące relacji i wychowania. Po drodze bohater wspomina swoje dzieciństwo ze Starym. W tych wspomnieniach próbuje znaleźć rozwiązanie swoich problemów rodzinnych. Jednak zamiast odpowiedzi znajduje tylko stare żale z dzieciństwa i pytania, których nigdy nie zadał. Ale tym razem Maks zamierza zamknąć wszystkie rozdziały.

bilety
Pula 1
od 19
miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • Stanisławski. Pragnienie życia, reż. Julia Bobkowa, czas trwania: 82 min.

  Dzisiaj

  Warszawa

  Polska / Poland Chociaż od jego śmierci minęło już ponad osiemdziesiąt lat, wciąż jest twórcą, który odciska silne piętno na rosyjskim teatrze (i szerzej – aktorstwie). Zresztą nie tylko rosyjskim, ponieważ do fascynacji jego metodą twórczą przyznają się również artyści z Anglii (Helen Mirren) i Stanów Zjednoczonych (Meryl Streep). Wielkim admiratorem „realizmu psychologicznego” Konstantina Stanisławskiego był Lee Strasberg, który uznanie dla niego zaszczepił wielu absolwentom swego Instytutu Teatralnego i Filmowego (w tym Robertowi De Niro i Alowi Pacino). Dokument Julii Bobkowej – absolwentki wydziału reżyserskiego WGIK-u sprzed trzech lat – nie jest jednak biografią Stanisławskiego, raczej próbą spojrzenia na jego dokonania i system reguł gry aktorskiej z perspektywy teatru XXI wieku. O aktualności „linii twórczych poszukiwań” wielkiego Rosjanina opowiadają w filmie reżyserzy tej miary co Nikita Michałkow, Kiriłł Sieriebriennikow czy Renata Litwinowa. Za tło służą natomiast fragmenty spektakli wystawianych na deskach Moskiewskiego Akademickiego Teatru Muzycznego, który Stanisławski stworzył wraz z Władimirem Niemirowiczem-Danczenką pod koniec XIX wieku. W efekcie powstał obraz, który przybliża teorię i praktykę zarówno pracy zespołowej, jak i indywidualnej aktora – w tym ostatnim przypadku głównie na przykładzie Darii Moroz.

 • Hotel "Belgrad", reż. Konstantin Statskij, czas trwania: 107 min.

  Dzisiaj

  Warszawa

  Polska / Poland „Hotel «Belgrad»” to rosyjsko-serbska komedia romantyczna, w reżyserii Konstantina Statskiego. Film jest kontynuacją trzeciego sezonu rosyjsko-ukraińskiego serialu komediowego „Hotel Eleon”. Głównym bohaterem filmu jest Pasza (serbski aktor Miłosz Bikowicz) – młody gospodarz pięciogwiazdkowego hotelu w Belgradzie, wesołek i ulubieniec kobiet. W bezczynnym życiu bohatera nie ma zmartwień ani problemów, aż do momentu gdy, w wyniku absurdalnego wypadku samochodowego, uszkadza wart wiele milionów nabytek pewnego kolekcjonera-mafiosa. Aby naprawić wyrządzone szkody, młody człowiek musi poślubić córkę poszkodowanego milionera. Świeżo upieczona narzeczona rozpoczyna aktywne przygotowania do ślubu, ale Pasza niespodziewanie spotyka Daszę (Diana Pożarskaja), swoją byłą ukochaną z Rosji. W romantycznej scenerii pięknego miasta ponownie wybucha między nimi uczucie. Jednak teraz na drodze kochanków staje o wiele więcej problemów i przeszkód niż wcześniej.

 • Troje, reż. Anna Mielikian, czas trwania: 112 min., Filmoterapia po filmie - rosyjska szkoła zdrady

  Dzisiaj

  Warszawa

  Polska / Poland Kultowy w Związku Radzieckim zespół Kino Wiktora Coja śpiewał przed laty w jednej z piosenek: „Miłość to nie jest żart”. Reżyserka Anna Melikian wzięła sobie chyba te słowa do serca i od początku swojej kariery filmowej opowiada właśnie o tym – różnych obliczach miłości. W tym konkretnym przypadku: o niezwykłym miłosnym trójkącie. Główny bohater, Aleksandr Saszyn (Konstantin Chabienski) to osobowość telewizyjna, prowadzący popularny talk-show celebryta – podziwiany, kochany i nagradzany. Właśnie odbiera w Petersburgu kolejną nagrodę. Rosję ma u stóp. Czy jest szczęśliwy? Gdyby był, to nie poszedłby nad brzeg Newy, nie przywiązał sobie potężnej statuetki do szyi i nie skoczył do wody. W ostatniej chwili odechciewa mu się jednak spektakularnie umierać i wypływa na powierzchnię. Z wody pomaga mu wydostać się Weronika (Julia Pieriesild) – kobieta po trzydziestce, która ma za sobą nieszczęśliwe małżeństwo i nastoletnią córkę uczącą się w Londynie. Zarabia na życie, oprowadzając turystów po Petersburgu, a w wolnych chwilach – pisze wiersze. Saszę ujmuje jej romantyczna natura i bezpretensjonalność, czyli cechy, których nie posiada już jego żona (Wiktoria Isakowa), psycholog udzielająca w książkach i przez Internet porad wszystkim zagubionym i szukającym szczęścia. Jaką poradę ma dla swojego niewiernego męża?… Piękny melodramat, w którym ciekawy zabieg operatorski sprawia, że uwaga widza cały czas skupiona jest tylko na trojgu najważniejszych postaciach.

 • Blok filmów krótkometrażowych, blok II, czas trwania: 92 min.

  Jutro

  Warszawa

  Polska / Poland BIAŁY HETEROSEKSUALNY MĘŻCZYZNA, reż. Gleb Ross: Reżyser ze „starej gwardii” – Konstantin – przyjeżdża do studia filmowego, aby omówić zdjęcia do swojego filmu. Zespół obskurnych producentów narzuconych przez cenzurę atakuje film ze wszystkich stron. Historia o zwykłych mężczyznach i tradycyjnych wartościach nie odpowiada programowi, w wyniku czego Kostia znajduje się w krzyżowym ogniu tolerancyjnych życzeń i uwag płciowych od producentów. Stopniowo cierpliwość Konstantina kończy się, a potem traci panowanie nad sobą w dosłownym i przenośnym znaczeniu tego słowa… PRĘGOWANY, reż. Tatiana Astapowa: W jeden z gorących letnich dni Nikołaj idzie do sklepu po arbuza. Ostukuje jeden po drugim, i wydaje mu się, że jeden z nich odpowiada. Kolia przynosi go do domu i, machając nożem, ponownie słyszy pukanie – arbuz komunikuje się z nim za pomocą alfabetu Morse’a. Przedstawia się jako 7293. I tak zaczyna się ich przyjaźń.JAK TATA MAMIE BUCHNĄŁ ŚNIEG, reż. Sasza Karmajewa: Krótka historia o tacie, który poszedł pogodzić się z matką, o mamie, która próbowała uchronić córkę przed problemami i o córce, która po prostu chciała oglądać bajki.SIOSTRA, reż. Alina Docenko: Krótka historia dwóch sióstr rozmawiających w nocy przed snem. Czy ich rozmowa jest snem?NIEWAŻKOŚĆ, reż. Liubow Kniazjewa: Młody artysta baletowy przechodzi w życiu bardzo trudny okres. Kryzys twórczy nakłada się z fizyczną traumą.JESTEŚ TU, reż. Orchan Abułow: W górach Kaukazu przypadkowo spotykają się młody geolog i młody artysta. Pojawia się między nimi sympatia i spędzają razem cały wieczór i całą noc. Przed nimi całe życie, a nawet za dziesiątki lat blask tego spotkania będzie je oświetlał.

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem
  TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!
  Black Weekend

  Piątek, 21 stycznia 2022, 15:00

  EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, Warszawa, od 152 zł

  Pokażemy wam, jak to się robi w WWA.Hala EXPO XXI | 21.01-22.01 2022 r.Koncerty, DJ-sety, market i panele – pełen pakiet.LINE UP PIĄTEK: Miły Atz, Kukon, JWP BC, Żabson, OIO [ Otsochodzi, Young Igi, Oki], Janusz Walczuk Yah00, Kaz Bałagane, Chivas, Oliwka Brazil, Smolasty, Dwa Sławy LINE UP SOBOTA: Dziarma, Białas, Szczyl, White 2115, Pezet, Barto Katt, Fukaj, CatchUp / Hodak, Miętha, Zdechły Osa, TUZZAWAŻNE DATY: 2/11 – start na pełnej. Ujawniamy cały line-up. 5/11 – ogłaszamy pule cenowe i podział artystów na poszczególne dni 8/11 – odpalamy sprzedaż biletów

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Huta ArcelorMittal Warszawa, Warszawa, od 50 zł

  “TRAP EVENT POLAND HAS NEVER EXPERIENCED YET”Koncerty: ASAP Ferg, Sheck Wes, Yung Lean, Lil Keed, Maxo Kream, Smokepurpp & more2 DNI - 12 ARTYSTÓW - 14-15 LIPCA 2021 - HUTA WARSZAWA“CLOUT” - to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko z czym kojarzą się amerykańscy raperzy. To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu. Większość z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy!CLOUT FESTIVAL to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Masz dosyć festiwali na polach i lotniskach? Na CLOUT będziesz bawić się otoczony budynkami warszawskiej HUTY STALI. Fabryki, w której temperatury rzędu 1550’C są codziennością. Miejsce zamknięte na co dzień dla zwykłych przechodniów, otworzy się na dwa dni podczas CLOUT FESTIVAL.Partnerzy strategiczni: SONY | Arcellor MittalPartnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | PopkillerOrganizatorzy: BIG idea & hypetalk

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Polski rap
  Rap
  Black Weekend

  Piątek, 26 sierpnia 2022, 12:00

  Warszawa - sekretna lokalizacja, Warszawa, od 139 zł

  SBM FFestival powraca w 2022 roku! Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 sierpnia, co oznacza dwa dni wypełnione koncertami artystów SBM Label oraz gości specjalnych, a także SBM Space i mnóstwo innych aktywności towarzyszących w strefach partnerskich. Dołącz do grona uczestników już teraz i zakup bilet w promocyjnej cenie z okazji Black Friday! Przedsprzedaż biletów trwa tylko 24 godziny!