Tenderlonious band [SOLD OUT]

  • Koncert
  • Jazz

Tenderlonious band [SOLD OUT]

Sobota, 12 września 2020

20:00

od 80 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

W sprzedaży dostępna jest limitowana pula wejściówek z LP ‘Kwiatostan’ 149 zł

Założyciel wytwórni 22a, flecista, saksofonista, producent i DJ, Ed Cawthorne aka Tenderlonious to bez wątpienia jedna z najbardziej pracowitych, cenionych i wpływowych postaci na rozkwitającej scenie undergroundowego elektronicznego jazzu w Londynie.

Założona przez Tenderloniousa w 2013 roku wytwórnia stała się jednym z najbardziej szanowanych i liczących się niezależnych labeli na brytyjskiej scenie jazzowej i undergroundowej skupiając takie zespoły i producentów jak Henry Wu, Al Dobson Jr, Reginald Omas Mamode IV, Nick Walters, EABS, Jaubi i wiele innych.

Sam Tenderlonious zdążył wydać pod własnym nazwiskiem multum projektów, które wykraczają poza tradycyjne normy działalności przeciętnego muzyka i producenta. Jego dorobek to cztery solowe albumy, w tym trzy elektroniczne (‘On Flute’, ‘8R1CK C17Y’ & ‘Hard Rain’) i jeden jazzowy (‘Shakedown’), cztery albumy wydane ze swoim zespołem Ruby Ruston, niezliczona ilość EP-ek, singli, remiksów i gościnnych występów u artystów związanych z wytwórniami takimi jak Brownswood, Ninja Tune, Yoruba i Soul Jazz. Tylko w zeszłym roku współpracował z najważniejszym na scenie współczesnego jazu w Polsce składem EABS, podróżował do Lahore w Pakistanie, nagrał dwa albumy z hinduskim zespołem Jaubi, złożył hołd legendzie brytyjskiego jazzu Tubby’emu Hayes’owi grając na flecie pikolo zmarłego muzyka oraz gościnnie wystąpił na płycie Coldcut i Tony’ego Allena.

Jego najnowsze dzieło ‘Quarantena’ będące zbiorem beatów lo-fi i dźwiękowych pejzaży zapisanych podczas kwarantanny w domowym studio w południowym Londynie ujrzy światło dzienne 22 sierpnia. Lockdown umożliwił Tenderloniousowi ucieczkę przed zapracowanym stylem życia wypełnionym napiętymi planami koncertowymi, a dał swobodę w eksplorowaniu i eksperymentowaniu z szerokim wachlarzem dźwięków syntezatorów, perkusji elektronicznych i kolekcji instrumentów zebranej w ciągu ostatnich 20 lat. Będąc uzbrojonym w arsenał takiego sprzętu i z głową pełną inspiracji motywami z filmów sci-fi i fantasy, Tenderlonious stworzył rozbudowane dzieło o zróżnicowanym tempie przesuwającym się pomiędzy wizjonerskimi brzmieniem syntezatorów a refleksyjnymi pejzażami dźwiękowymi. ‘Quarantena’ to ścieżka dźwiękowa do jego kwarantanny.

https://22amusic.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/22aMusic/

miejsce