SOLD OUT // Tęskno | Warszawa

  • Koncert

SOLD OUT // Tęskno | Warszawa

Środa, 11 grudnia 2019

20:00

od 49 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Unikalny polski projekt, którego autorka nazbyt skromnie określa swoją twórczość jako “marzycielski, alternatywny pop”, już 11 grudnia wystąpi przed warszawską publicznością, oferując prawdziwą ucztę audiofilską.

Joanna Longić wraz ze swoim debiutanckim albumem “Mi” z 2018 roku (nagranym w duecie z Hanią Rani), trafiła wprost do prestiżowej, belgijskiej wytwórni PIAS Recordings. Jej niespotykane konstrukcje muzyczne wypełnione są zarówno klasycznym fortepianem, jak i harmonijnym kwintetem smyczkowym oraz syntezatorami analogowymi. Każdy z elementów, niczym materiał przeszyty jest eterycznym wokalem i utrwalony koronką perfekcyjnej, koncertowej kompozycji. 11 grudnia usłyszymy zarówno wybitne pozycje z pierwszej płyty, jak i dwa najnowsze utwory, zwiastujące czekające nas jeszcze doznania muzyczne. Nie możecie ominąć tego unikalnego występu!

informacja organizatora

„Między nami” to tytuł nowego singla Tęskno, który ukaże się 8 października. Jest on pierwszą zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu. W związku z premierą utworu Tęskno rusza w jesienną trasę po największych miastach Polski.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Po niespełna roku od wydania debiutanckiego albumu „Mi” Tęskno znalazło się na większości zestawień rocznych, zdobywając m.in. 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce i tytuł Płyty Roku portalu Interia. Projekt otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do nagrody Fryderyk.

Pomiędzy wyprzedanymi trasami koncertowymi Tęskno pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie, Co Jest Grane 24 Festival, Olsztyn Green Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival i wielu innych.

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”.

„Polska Płyta Roku.”
INTERIA MUZYKA

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno.”
ELLE

„Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.”
VOGUE

„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.”
GAZETA WYBORCZA

„Olśniewająca debiutancka płyta. (...) Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości.”
KAPITUŁA NAGRODY IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO