Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

THOMAS SCHUMACHER / VJ Show "Hype Scream" + NFT prod.

 • Impreza
 • Elektronika
 • Zagraniczne
 • Pod dachem

THOMAS SCHUMACHER / VJ Show "Hype Scream" + NFT prod.

Sobota, 21 maja 2022

22:00

od 50 zł

występują

informacja organizatora

THOMAS SCHUMACHER + spektakl wizualny "HYPE SCREAM"

HYPE SCREAM, to innowacyjny projekt z obszaru sztuki generatywnej, który otwiera cykl imprez wizualnych i sesji DJ-skich w trakcie których będą tworzone kolekcjonerskie obiekty NFT w czasie rzeczywistym. W dedykowanym projekcie CYFROWE postacie i OBIEKTY wejdą w przestrzeń klubową generując kolejną warstwę i kreując WIELOWYMIAROWE DOŚWIADCZENIE dla publiczności oraz rzadkie obiekty NFT. Obrazy będą generowane i przetwarzane w czasie rzeczywistym podczas eventu, zatapiając scenę oraz dancefloor w sferze wizualnej. W trakcie wydarzenia powstanie 511 unikalnych obiektów NFT.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie na świecie!

THOMAS SCHUMACHER to pochodzący z Berlina DJ i producent muzyczny uchodzący za jednego z najbardziej utytułowanych artystów techno na świecie. Jak sam mówi „To, co kocham w Techno, to to, że wymaga ode mnie kwestionowania siebie, za każdym razem wymyślam siebie na nowo”.

Schumacher w swoich wczesnych latach jako artysta musiał nauczyć się fizycznie tworzyć dźwięki, które słyszał w swojej głowie. Teraz, jako wirtuoz samouk, jego wyzwaniem jest wykorzystanie głębi i wiedzy muzycznej, aby przekazać emocje. Thomas lubi tworzyć bezpieczną przestrzeń dla ludzi i stara się ich rozumieć jak najlepiej.

Thomas Schumacher wydaje w takich wytwórniach jak Drumcode, Noir czy we własnej wytwórni Electric Ballroom. Na Beatport , remiks Thomasa klasycznego numeru „The House Of House” stał się jego trzecim hitem, numer jeden w ciągu ostatnie 24 miesiące po „Stelli” – napędzającym hymnie poświęconym jego córce i „Wonder”, jego współpraca z Victorem Ruizem. Rok 2020 rozpoczął się trzema utworami (Crimson, Feist i Anker) z jego Crimson na Drumcode, wszyscy docierają do pierwszej dziesiątki w jednym tygodniu.

Cherrymoon Trax - The House of House (Thomas Schumacher Remix) https://www.youtube.com/watch?v=RmUJQyfwAWc

Thomas Schumacher - Feist - [Drumcode] https://www.youtube.com/watch?v=yG3Dc2Iici8

Thomas Schumacher - Stella (Original Mix) - [Noir Music] https://www.youtube.com/watch?v=sHVNaitVBlY

Spektakl wizualny poprowadzi MARTYNA CHOJNACKA Od wielu lat blisko związana ze środowiskiem muzycznym, działa artystycznie na scenie muzyki alternatywnej, głównie jako wizualizatorka dźwięku. Występuje na żywo tworząc generatywne wizualizacje, instalacje i sytuacje z użyciem nowych technologii oraz kodu. Pasjonatka robotyki i kreatywnego kodowania, autorka kinetycznej rzeźby audioreaktywnej, wystawianej w Polsce i na festiwalach Europejskich. Odpowiadała za wizję na licznych wydarzeniach skupionych wokół sceny muzyki generatywnej i modularnej.

Niektóre występy na festiwalach oraz imprezach cyklicznych: Jazz Jantar, Unsound Festiwal, Sanatorium Dźwięku, Letnie Pranie Mózgu , Revive Festival, Warszawski Salon Ambientu, Turmoil Excess_ Vorspiel / transmediale & CTM Berlin Modulart + Space , Klangkunst Lab, RZNNS, Pathlab Festival i inne.

line up: THOMAS SCHUMACHER, TBA

Data: sobota, 21.05 Start: 22:00 Koniec: 6:00

Kultura Wysoka ul. Szwedzka 2 03-429 Warszawa

bilety
Pula 1
od 50
VIP HT NFT
od 80
miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • Atomy pres. Robert Babicz live

  Sobota, 28 maja 2022

  Warszawa

  Kolektyw Atomy ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe święto muzyki elektronicznej, podczas którego Warszawę odwiedzi jeden z najbardziej utytułowanych europejskich producentów muzyki elektronicznej: Robert Babicz! Od lat zachwyca on publiczność występami live z użyciem syntezatorów, doskonale wyczuwając i reagując na energię płynącą z parkietu. Jego kariera trwa już prawie trzy dekady, obejmuje gatunki od techno przez acid house po minimal. Przed Wami emocjonujący 3- godzinny live performance w Warszawie, podczas którego usłyszeć będziecie mogli ogromny talent i doświadczenie. Razem z nim zagrają również:* Szymon Weiss- wiodący producent na polskiej scenie elektronicznej – eksperymentator, nietuzinkowy perkusista, energetyczny artysta sceniczny i * DJ.An On Bast – jedna z najbardziej utytułowanych polskich live-performerek, występująca w czołowych klubach na całym świecie. Tego wieczoru na scenie spotkają się atomy najróżniejszych gatunków muzycznych oplecionych w brzmienia zarówno progresywne, jak i techniczne, czy syntetyczne. Będzie to idealne miejsce dla wszystkich miłośników niepowtarzalnych, elektronicznych dźwięków, które przy okazji dobrze bujają!Trzy liveacty jednej nocy oraz dopełniające wszystko dekoracje string art stworzone przez Atomy Deco Team już 28 maja 2022 w Kulturze Wysokiej!

podobne wydarzenia
 • Impreza

  Sobota, 21 maja 2022, 22:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 32 zł

  Giolì & Assia w Pradze Centrum 21 maja 2022 roku!Giolì & Assia to włoski duet producentek, multiinstrumentalistek, wokalistek, autorek tekstów, właścicielek wytwórni płytowych i DJ-ów, tworzących muzykę łączącą techno, house, indie i pop, która jest ich własną, niepowtarzalną kompozycją. Giolì gra na fortepianie, wiolonczeli, perkusji, gitarze i handpanie, a Assia zajmuje się wokalem i gitarą. Chociaż ich kreatywny duet rozpoczął się jako menedżer i artysta, kreatywne partnerstwo rozwinęło się w 2016 roku w duet producencki i autorski. Jeszcze w tym samym roku dziewczyny założyły własną wytwórnię płytową, Diesis Records, która zajmuje się dystrybucją ich muzyki.Artystki rozpoczęły swoją karierę w 2017 roku z pierwszym singlem "Stay Closer". W marcu 2018 roku wydały swój debiutancki album "Istantanee", z głównym singlem "Starry Nights". Dwa miesiące później duet wydał singiel "Something Special" w Spinnin' Records, który przyniósł im wystarczającą uwagę, aby ich pierwsza rezydencja na Ibizie w Privilege wydarzyła się. Duet Giolì & Assia był tak zainspirowany Ibizą, że wydał swój drugi album w 2018 roku "Night Experience" we własnej wytwórni Diesis Records. Dalsze miesiąca to już tylko rozkwit twórczości pod każdym względem. W kwietniu 2019 roku Giolì & Assia uruchomiły #DiesisLive, czyli stream na żywo na Youtube i Facebooku, który ukazywał ich wybuchowy występ na żywo, łączący muzykę elektroniczną z żywymi instrumentami i śpiewem. Od tamtego czasu, wideo zdobyło ponad sześć milionów wyświetleń. W maju zespół rozpoczął drugą edycję #DiesisLive na szczycie wulkanu na Wyspach Liparyjskich, która szybko zdobyła nowych fanów i ponad dwadzieścia jeden milionów wyświetleń. Najnowsza edycja #DiesisLive wystartowała na Isola Delle Femmine, w ich rodzinnym mieście Palermo, we Włoszech. Poprzez swoją muzykę i sztukę, Giolì & Assia mają nadzieję podnieść świadomość na temat filantropijnych celów ochrony dzikiej przyrody i opieki zdrowotnej dzieci dla organizacji takich jak WWF i Unicef.Line-up:Giolì & AssiaTBAData: piątek, 21.05.2022Doors: 22:00End: 6:00Data: 25 maja 2022 r. Miejsce: Praga Centrum Doors: 22:00 End: 6:00 Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

 • Impreza
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Piątek, 27 maja 2022, 22:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 75 zł

  Nicola Capobianco to urodzony w Szwajcarii DJ i producent, który jest bardziej znany ze swojego projektu Liquid Soul. Nicola był zakochany w muzyce elektronicznej od najmłodszych lat i w 1993 roku zainteresował się DJingiem. To właśnie wtedy oficjalnie rozpoczęła się jego podróż do świata muzyki. Stało się jasne, że jego nowo odnaleziona pasja nie jest tylko chwilowym etapem i będzie trwała, ponieważ podjął decyzję o głębszym zaangażowaniu się w muzykę. Artysta zaczął tworzyć swoje unikalne brzmienie, co znacznie ułatwiło mu karierę i pomogło w utrzymaniu stałego napływu bookingów w całej Europie, począwszy od klubów, na festiwalach kończąc.Dopiero w 2001 roku Nicola odkrył psychodeliczną stronę muzyki trance. Ten proces dał początek jego obecnemu i popularnemu projektowi LIQUID SOUL. W tym okresie był częścią garstki artystów i producentów, którzy odegrali ważną rolę w kształtowaniu krajobrazu psy-progressive trance do dzisiejszego poziomu. LIQUID SOUL stał się światową sensacją dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu. Brzmienie, które można najlepiej opisać jako mistrzowskie uchwycenie emocji poprzez doskonałe wykorzystanie podnoszących na duchu melodii, które inteligentnie łączą elementy trance i psychedelic trance. Te unikalne cechy po prostu wyróżniają LIQUID SOUL i czynią go jednym z najbardziej pożądanych artystów w branży. Projekt LIQUID SOUL szybko nabrał rozpędu i natychmiast otrzymał kontrakt na wyłączność od IBOGA Records (która do dziś jest najbardziej rozpoznawalną i szanowaną wytwórnią psy - progressive trance). Artysta stał się najlepiej sprzedającym się artystą w ciągu ostatniej dekady. Kilka topowych albumów wydanych spod rąk Nicoli okazało się wielkimi klasykami. Do tego należy doliczyć niezliczone kompozycje i remiksy.Liquid Soul występował na wszystkich najważniejszych festiwalach świata, a 25 maja odwiedzi warszawską Pragę Centrum.

 • Impreza

  Piątek, 10 czerwca 2022, 23:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 39 zł

  10 czerwca mury Pragi Centrum odwiedzi ze swoim emocjonalnym live actem Szwedzki duet Gidge.„O jego wartości od początku świadczyła ich umiejętność operowania detalami w sposób niezwykle estetyczny. Talent do wykorzystywania syntetycznych dźwięków z wirtuozowską wręcz precyzją, która daje możliwość tchnięcia w – pozornie chłodną elektronikę – dużych emocji. Słyszymy inspirację starszymi kolegami z Warpa – przede wszystkim Boards of Canada – w wyrabianiu giętkości elektronicznej materii."support: Kapoor, Piotr Ho & Kuak