Tricky | Kraków [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Tricky | Kraków [ZMIANA DATY]

Czwartek, 21 października 2021

20:00

od 89 

Zimą przyszłego roku na trzech koncertach w Polsce wystąpi Tricky.

Jeden z nich odbędzie się 18 lutego w krakowskim klubie Kwadrat. Jego początek zaplanowano na godzinę 20.

Te zimowe koncerty w Polsce promować będą najnowszą płytę tego artysty. Zatytułowana ona jest „Fall To Pieces”, i ukaże się na rynku we września 2020, nakładem wytwórni False Idol, której właścicielem jest właśnie Tricky.

Przypomnijmy, że ten brytyjski wokalista i producent obecny jest na scenie muzycznej już od ponad 30 lat. W latach 90-tych ubiegłego wieku, czyli na początku swojej kariery związany był z zespołem Massive Atack. Razem współtworzyli wówczas nowy nurt muzycznych, który zyskał miano trip hopu. Z Massive Atack Tricky wydał dwie płyty.

Ten artysta w swojej solowej karierze wykorzystywał zawsze piękne kobiece głosy. Współpracował już z wieloma wokalistkami, między innymi Bjork, Neneh Cherry i Alison Moyet. Jest wierny tej tradycji również na ostatniej płycie, ponieważ większość utworów na „Fall To Pieces”, wykonuje Marta Złakowska. Tę piosenkarkę odkrył w czasie trasy koncertowej po Europie. Mówi o niej, że nie dba o sławę, tylko chce po prostu śpiewać. I to jest kolejna jej zaleta.

informacja organizatora

Tricky wraca do Polski i to na aż trzy koncerty! Artysta zawita do Polski w ramach trasy koncertowej promującej album „Fall To Pieces”, który ukaże się 4 września 2020, nakładem wytwórni False Idol, której właścicielem jest Tricky.

Tricky to brytyjski wokalista oraz producent, który na początku swojej kariery związany był z zespołem Massive Atack. Razem współtworzyli nowy nurt muzycznych, który zyskał miano trip hopu. Przez lata podziwiany przez największe nazwiska przemysłu muzycznego. Swoją dotychczasową karierę, trwającą ponad trzy dekady, podsumował w biografii, „Hell Is Round The Corner”, która ukazała się na rynku w 2019 roku.

W swojej muzyce Tricky zawsze polegał na żeńskich wokalach. Na jego nowym krążku jest podobnie - większość utworów na „Fall To Pieces”, w tym pierwszy singiel „Fall Please”, wykonuje Marta Złakowska. Piosenkarka została odkryta przez Tricky’ego, podczas swojej europejskiej trasy koncertowej, kiedy został bez wokalisty. I wtedy pojawiła się ona, która uratowała go przed katastrofą. „Potrafię stwierdzić, kiedy ktoś jest pokorny i przyziemny. Marta nie dba o sławę, chce po prostu śpiewać.” - mówi o tej współpracy Tricky.

Data: 21.10.2021
Doors: 19:00
Start: 20:00
Miejsce: Klub Kwadrat

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce

Klub Kwadrat

Kraków, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1

Klub Kwadrat to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Założony ponad 10 lat temu w dalszym ciągu przyciąga rzesze ludzi spragnionych dobrej zabawy. Dzięki położeniu przy ul.Skarżyńskiego 1 tuż obok akademików jest ważnym miejscem studenckich spotkań i kultury. Wiedzą o tym artyści, którzy często i chętnie grają w tym miejscu. Miejsce idealnie nadaje się na klubowe imprezy, kabareton czy zamknięte imprezy na kilkaset osób.  Klub niemalże codziennie organizuje koncerty, zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Występowały tu legendy sceny rockowej i undergroundowej takie jak: - Killing Joke, grupa założona pod koniec lat 70 w Wielkiej Brytanii, trwająca niemalże 40 lat karierę nagrali kilkanaście albumów, i przetarli ścieżki innym zespołom. Dalej nagrywają udane albumy i z sukcesami koncertują; - The Sisters of Mercy, legenda sceny gotyckiej. Założona w 1980 roku, w Leeds. Przez lata zdołali wyrobić sobie opinię jednego z najważniejszych zespołów grających rock gotycki. Co ciekawa, zespół zaprzestał nagrywania albumów na początku lat 90, nie przeszkadza to w przyciąganiu na koncerty rzesz fanów. To nie tylko koncert, to rockowy spektakl.  - Xzibit, gwiazda amerykańskiego hip-hopu i jeden z najlepszych Mc's na Zachodnim Wybrzeżu, współpracował z Dr. Dre, Eminemem czy Snoop Doggiem. Dziś ma na koncie 7 wydanych albumów i status jednego z najważniejszych raperów w USA. Występy takich gwiazd to jedne z najważniejszych momentów w historii klubu. Wśród planowanych wydarzeń znajdują się koncerty: - Royal Republic; - Happysad; - KSU; - Eluveitie+Lacuna Coil - KVELERTAK. Oprócz tego w klubie organizowane są imprezy takie jak Sylwester 2019 w rytmie disco, 30-lecie zespołu Elektryczne Gitary, Turniej planszówek, koncerty walentynkowe, koncerty tribute bandów czy kabaretowe stand-up'y. Dzięki swojej rozbudowanej ofercie zarówno fani rocka, jak i nieco innych brzmień będą zachwyceni. Klub ciągle nawiązuje współpracę z nowymi artystami, by dać fanom masę emocji i świetnej zabawy.