Tricky | Warszawa [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Zagraniczne
  • Pod dachem
  • Trasa

Tricky | Warszawa [ZMIANA DATY]

Środa, 20 października 2021

20:00

od 99 

W ramach promowania najnowszej płyty, "Fall to pieces", do Polski wraca Tricky!

Brytyjski wokalista i producent muzyczny, znany wcześniej jako członek zespołu Massive Attack, obecnie robi karierę solową. Jego najnowsza płyta ma się ukazać 4 września 2020 roku i obejmować 11 utworów, a do Polski aż na trzy koncerty przyjedzie na początku przyszłego roku. W Warszawie artysta zagości w Praga Centrum, 16 lutego 2021 roku.

Jeden z singli na najnowszym albumie współtworzyła z nim Polka, Marta Złakowska. Tricky od zawsze polegał na żeńskich wokalach i także tym razem docenił także talent młodziutkiej Polki, która współpracuje z nim już od kilku lat. Utwór "Fall please" sam artysta określa jako "swoją wersję muzyki pop".

Brytyjski wokalista był jednym z prekursorów nurtu muzycznego znanego jako trip hop i obecnie stanowi wręcz legendę tego gatunku. W 2019 roku jego album "Maxinquaye" został uznany podczas gali Q Awards za klasyk. Został tym samym wpisany do kanonu, w którym wcześniej zagościły takie gwiazdy jak Queen, U2, czy Pink Floyd.

informacja organizatora

Tricky wraca do Polski i to na aż trzy koncerty! Artysta zawita do Polski w ramach trasy koncertowej promującej album „Fall To Pieces”, który ukaże się 4 września 2020, nakładem wytwórni False Idol, której właścicielem jest Tricky.

Tricky to brytyjski wokalista oraz producent, który na początku swojej kariery związany był z zespołem Massive Atack. Razem współtworzyli nowy nurt muzycznych, który zyskał miano trip hopu. Przez lata podziwiany przez największe nazwiska przemysłu muzycznego. Swoją dotychczasową karierę, trwającą ponad trzy dekady, podsumował w biografii, „Hell Is Round The Corner”, która ukazała się na rynku w 2019 roku.

Tricky - Fall Please feat. Marta - https://youtu.be/yAEiIF5parQ

W swojej muzyce Tricky zawsze polegał na żeńskich wokalach. Na jego nowym krążku jest podobnie - większość utworów na „Fall To Pieces”, w tym pierwszy singiel „Fall Please”, wykonuje Marta Złakowska. Piosenkarka została odkryta przez Tricky’ego, podczas swojej europejskiej trasy koncertowej, kiedy został bez wokalisty. I wtedy pojawiła się ona, która uratowała go przed katastrofą. „Potrafię stwierdzić, kiedy ktoś jest pokorny i przyziemny. Marta nie dba o sławę, chce po prostu śpiewać.” - mówi o tej współpracy Tricky.

Data: 16 lutego 2021
Doors: 19:00
Start: 20:00
Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu, jedynie poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.