Typografy

  • Warsztat

Typografy

Niedziela, 27 września 2020

19:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

TYPOGRAFY (z gr. týpos „odbicie, forma”, gráphō „piszę”)
— cykl typograficznych przedstawień dzieł polskiej architektury. Za budulec grafik służą jedynie glify (litery, znaki, cyfry) z
kroju pisma Futura.

Cykl TYPOGRAFÓW Henryka Kwiatka, to typograficzna próba uchwycenia miasta, które jest ciągle zmieniającym się naszym dziedzictwem kulturowym. TYPOGRAFAMI w tą miejską magmę wbija filary, na których stara się oprzeć swój obraz świata. Wybierając budynki, obiekty ważne nie tylko dla miasta, ale przede wszystkim istotne dla siebie.

Kwiatek cykl TYPOGRAFÓW adresuję do wszystkich, którzy czują się zainteresowani architekturą, grafiką, typografią i sztuką, którym nie jest obojętny kontekst, w którym mieszkają.

27 września będzie miał premierę katalog-strona www, na której będzie można zobaczyć przedstawienia kilkunastu budynków/obiektów, który być może do tej pory mijane. Teraz zaznają typograficznego blasku.

Katalog-strona ma też budować funkcję wymiany informacji, gdzie odwiedzających będziemy zachęcać do przesyłania informacji o ważnych dla nich budynkach z okolicy, które być może staną się kolejnymi TYPOGRAFAMI. Marzeniem Kwiatka, jest aby projekt
TYPOGRAFY również eksplorowały historię architektury mniejszych ośrodków miejskich.

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.