U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą | Wystawa

  • Sztuka

U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą | Wystawa

3.10 - 29.11

1/10 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Zapraszamy na wystawę czasową w Łazienkach Królewskich, na której oglądać można nawiązujące do estetyki koreańskiej sztuki tradycyjnej prace współczesnych artystów, tworzących w Korei i poza jej granicami.

Wystawa "U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą" otwarta będzie od 3 października do 29 listopada 2020 r. w strefie wystaw czasowych w Podchorążówce.
Ekspozycji towarzyszyć będą:
cztery pokazy koreańskich filmów sztuk scenicznych, organizowane przez Centrum Kultury Koreańskiej: https://www.lazienki-krolewskie.pl/.../pokaz-koreanskich...
warsztaty edukacyjne pod hasłem "Baw się z kulturą Korei", przybliżające koreański alfabet "Hangul" oraz tradycyjne koreańskie instrumenty muzyczne: https://www.lazienki-krolewskie.pl/.../baw-sie-z-kultura...
wystawa plenerowa w galerii przy ul. Agrykola, przedstawiająca fotografie najbardziej najpiękniejszych pod względem krajobrazowym oraz architektonicznym miejsc w Korei Południowej.

INFORMACJE
Czas trwania: 3 października - 29 listopada 2020
Miejsce: Podchorążówka https://goo.gl/maps/1UjsC6ZjLxCbtazi6
Wstęp: w ramach karnetu do wszystkich obiektów zgodnie z cennikiem: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/zwiedzanie/cennik
lub w ramach odrębnego biletu na wystawę: 10 zł - normalny, 5 zł - ulgowy, 1 zł - dzieci od lat 7 i młodzież do 26. roku życia. W piątki wstęp bezpłatny. Bilety do nabycia w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii.
Wystawa plenerowa trwa do 10 października

SZTUKA KOREAŃSKA
Ekspozycja jest efektem poszukiwań tożsamości koreańskiej sztuki współczesnej w sztuce tradycyjnej i służy promocji tej estetyki na świecie. Na wystawie prezentowane są prace jedenastu współczesnych artystów, tworzących w Korei i poza jej granicami, a czerpiących z koreańskiej sztuki tradycyjnej, której korzenie sięgają pięciu tysięcy lat. Utrzymane w estetyce sztuki koreańskiej dzieła są odmienne pod względem formy i treści. Różnice wynikają z faktu, że ich twórcy posługują się własnymi językami artystycznymi, przywołują natomiast w swoich pracach tak charakterystyczne motywy dla koreańskiej sztuki, jak posągi buddyjskie czy elementy koreańskiej symboliki i wzornictwa, np. alfabet Hangul.

WSPÓŁPRACA POLSKO-KOREAŃSKA
Wystawa przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej Savina z Seulu jest jedną z "Podróżujących wystaw koreańskich roku 2020", powstałych we współpracy z najważniejszymi zagranicznymi instytucjami artystycznymi. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki Republiki Korei, sponsorem wystawy jest Koreańska Fundacja Międzynarodowej Wymiany Kultury.
Ekspozycja, która zaprezentowana zostanie w Muzeum Łazienki Królewskie, przygotowana została we współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce w ramach obchodów Miesiąca Kultury Korei.

Zapraszamy!