Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Ukraina! Festiwal Filmowy | Karnet

 • Festiwal
 • Pod dachem
 • Festiwal filmowy

Ukraina! Festiwal Filmowy | Karnet

12-18.11.2021

od 118 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora
 1. Ukraina! Festiwal filmowy

12-18 listopada 2021 Kinoteka w Warszawie 11-21 listopada 2021 online na platformie Mojeekino.pl oraz w 10 miastach w Polsce

Program Festiwalu: https://ukrainaff.com/program-warszawa

UKRAINA! Festiwal Filmowy to jedyny festiwal filmów ukraińskich w Polsce. W tym roku będzie to już szósta edycja. W ramach programu pokażemy 54 filmy w tym nowe filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, a zarazem najlepsze, nagradzane na festiwalach filmy, które powstały w Ukrainie w ciągu ostatnich lat. Ostatnie lata to najbardziej owocny czas w kinematografii ukraińskiej od momentu odzyskania niepodległości w 1991 roku. (W tym roku obchodzimy 30 lecie Niepodległości Ukrainy).
Kino ukraińskie z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. Tegoroczne hasło U!FF to „OBECNOŚĆ”, rozumiana na kilka sposobów. To ugruntowana już obecność społeczności ukraińskiej w Polsce, to coraz bardziej doceniana obecność ukraińskiej kultury na arenie międzynarodowej, to wreszcie obecność interpretowana jako skupienie ukraińskich twórców filmowych na uważnej obserwacji ukraińskiej teraźniejszości.

Filmem Otwarcia jest „Nosorożec” w reżyserii Ołeha Sencowa, pokazywany premierowo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Filmem zamknięcia będzie ukraiński kandydat do Oscara 2022 – „Złe drogi” w reżyserii Natalii Worożbyt. W programie tegorocznej edycji znalazł się także nagrodzony na festiwalu w Berlinie odważny film reżyserki Kateryny Gornostaj „Przystanek Ziemia” oraz nagrodzony dokument TEN DESZCZ NIGDY NIE USTANIE, w reż. Aliny Horłowej

W czasie festiwalu trwa plebiscyt publiczności. Publiczność wybiera najlepszy film festiwalu. W zeszłym roku nagrodę publiczności otrzymały dwa filmy: U311 CZERKASY, w reżyserii Tymura Jaszczenko oraz ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA w reżyserii. Iryny Ciłyk. Oba filmy będzie można zobaczyć na festiwalu.

W tym roku rozszerzamy festiwal o KONKURS NA NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMTRAZOWY.
To doskonała okazja do prezentacji młodych, niezależnych twórców, którzy związani są z polską i ukraińską kinematografią. Spośród zgłoszeń wyłonionych zostało 21 filmów, zarówno fabularnych, dokumentalnych, jak i animowanych, które będą oceniane przez Jury profesjonalne jak i jury społeczne. W konkursie będzie można zobaczyć filmy z Ukrainy, Polski a także innych krajów.

W tegorocznym programie festiwalu znalazła się retrospektywa KIRY MURATOWEJ. Kira Muratowa to reżyserka niezwykła, radziecka i ukraińska zarazem. Jej wybitna twórczość jednak jest wciąż mało znana. Reżyserka zmarła w 2018 r. w wieku 83 lat w Odessie, gdzie mieszkała i tworzyła w ostatnich 23 latach swojego życia. W ramach przybliżenia jej autorskiej twórczości pokażemy filmy: KRÓTKIE SPOTKANIA, dramat, ZSRR 1967, DŁUGIE POŻEGNANIA, dramat, ZSRR 1971, SYNDROM ASTENICZNY, dramat, ZSRR 1989, WIECZNY POWROT, dramat, Ukraina 2012.

W programie festiwalu znajdzie się szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak Misiowe Poranek dla dzieci, debata o Kinie Ukraińskim w ciągu ostatnich 30 lat., wystawa prac Iwana Prychodko, jednego z ostatnich artystów ludowych na Ukrainie, spotkania z ukraińskimi twórcami, spotkania w Klubie festiwalowym Kulturalna oraz silent disco w ukraińskich rytmach.

UKRAINA W CAŁEJ POLSCE W ciągu ostatnich lat festiwal filmowy Ukraina! stał się̨ rozpoznawalnym wydarzeniem dla mieszkańców Warszawy oraz Lublina, gdzie w 2019 roku odbyła się pierwsza replika festiwalu. W tym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, odbędzie się ono także w największych miastach Polski.

Już 22 października pierwsze repliki w ramach tegorocznej edycji rozpoczną się we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty (22-28.10) oraz toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej (22-24.10). W tym roku festiwal odwiedzi także:

ŁÓDŹ – ŁDK, Kino Perspektywa (5-7.11) GORZÓW WIELKOPOLSKI – Kino 60 Krzeseł (11-17.11) KRAKÓW – Kino Pod Baranami (12-18.11) GDAŃSK – Kino Żak (12-18.11) BIAŁYSTOK – Kino Forum (12-17.11) KATOWICE – Kino Światowid (19- 28.11) POZNAŃ – Kino Muza (25.11-2.12) LUBLIN – Centrum Kultury (3-5.12) KRAKÓW – Kino Paradox (9-12.12)

miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • 16. Festiwal AfryKamera

  Piątek, 10 grudnia 2021

  Warszawa

  10 grudnia w warszawskiej Kinotece rozpocznie się 16. odsłona AfryKamery – największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego kulturze afrykańskiej. Tegoroczna edycja festiwalu zagości również w największych miastach Polski oraz online na platformie Mojeekino.pl od 22 grudnia.16. Festiwal AfryKamera będzie niezwykłą podróżą po kontynencie. Jednym z motywów przewodnich tegorocznej edycji będzie „Archipelag Afryka”. Zainspirowani oscarowym sukcesem filmu „Czego nauczyła mnie ośmiornica” (reż. Pippa Ehrlich, James Reed), organizatorzy postanowili zawędrować w wyspiarskie regiony Afryki. Tegoroczny program odkryje piękno oceanów, ale także poruszy problemy ekologiczne i społeczne z nimi związane, które stają się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla Afryki, ale i dla całego świata.

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Elektronika
  Alternatywa
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Czwartek, 31 marca 2022, 18:00

  Warsaw, Warszawa, od 299 zł

  WORLD WIDE WARSAW Multi-venue Festival 31.03-3.04.2022Szósta edycja – zupełnie nowa forma. World Wide Warsaw to pierwszy Multi-venue Festival w Warszawie. Koncerty w ramach festiwalu odbywają się w kilkunastu klubach a także wyjątkowych, nietypowych miejscach zlokalizowanych w okolicach centrum Warszawy. WWW to różnorodne gatunki muzyczne, wiele miejsc na mapie Warszawy i jeden cel – wskazywanie nowych trendów w muzyce. Wcześniej koncerty trwały przez cały miesiąc, teraz skupiamy się na jednym weekendzie. Uczestnicy mają szansę zakupić karnet, który upoważnia ich do wstępu na wszystkie koncerty i imprezy w ramach festiwalu WWW. W późniejszym terminie udostępnimy również bilety jednodniowe na każdy koncert. Do tej pory na festiwalu gościli tacy artyści jak Post Malone, Slowthai, Bob Moses, The Internet, Thundercat czy Anderson .Paak. Na WWW 2022 wystąpią następujący artyści: #1 Ogłoszenie \ ArtyściTommy Cash \ Jeff Mills & Orchestra \ HVOB live \ Ross From Friends liveHENGE. \ Pete & Bas \ Alina Pash \ Denise Chalia \ Finn AskewRHYE \ Peaches\ Parra For Cuva \ Dixon \ Yeule& more TBA...Miejsca: Torwar, Teatr Warszawy, Bardzo Bardzo, Niebo, SPATiF, Smolna & more TBA… Ceny biletów (Pula: Early Bird, Regular, Last Call) Karnet \ 299 \ 349 \ 399Sprzedaż karnetów rusza w piątek 3 grudnia 2022 roku.

 • Festiwal
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem
  TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!

  Piątek, 21 stycznia 2022, 15:00

  EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, Warszawa, od 152 zł

  Pokażemy wam, jak to się robi w WWA.Hala EXPO XXI | 21.01-22.01 2022 r.Koncerty, DJ-sety, market i panele – pełen pakiet.LINE UP PIĄTEK: Miły Atz, Kukon, JWP BC, Żabson, OIO [ Otsochodzi, Young Igi, Oki], Janusz Walczuk Yah00, Kaz Bałagane, Chivas, Oliwka Brazil, Smolasty, Dwa Sławy LINE UP SOBOTA: Dziarma, Białas, Szczyl, White 2115, Pezet, Barto Katt, Fukaj, CatchUp / Hodak, Miętha, Zdechły Osa, TUZZAWAŻNE DATY: 2/11 – start na pełnej. Ujawniamy cały line-up. 5/11 – ogłaszamy pule cenowe i podział artystów na poszczególne dni 8/11 – odpalamy sprzedaż biletów

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Huta ArcelorMittal Warszawa, Warszawa, od 50 zł

  “TRAP EVENT POLAND HAS NEVER EXPERIENCED YET”Koncerty: ASAP Ferg, Sheck Wes, Yung Lean, Lil Keed, Maxo Kream, Smokepurpp & more2 DNI - 12 ARTYSTÓW - 14-15 LIPCA 2021 - HUTA WARSZAWA“CLOUT” - to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko z czym kojarzą się amerykańscy raperzy. To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu. Większość z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy!CLOUT FESTIVAL to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Masz dosyć festiwali na polach i lotniskach? Na CLOUT będziesz bawić się otoczony budynkami warszawskiej HUTY STALI. Fabryki, w której temperatury rzędu 1550’C są codziennością. Miejsce zamknięte na co dzień dla zwykłych przechodniów, otworzy się na dwa dni podczas CLOUT FESTIVAL.Partnerzy strategiczni: SONY | Arcellor MittalPartnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | PopkillerOrganizatorzy: BIG idea & hypetalk