HOLOGRAMY virtual fest

  • Festiwal

HOLOGRAMY virtual fest

28-30.10.2020

Free

Zapraszamy na wirtualny festiwal muzyczny HOLOGRAMY!
Już niedługo w najróżniejszych miejscach, a jednocześnie na twoim ekranie, wystąpią:
28.10 ► Szaza gra dzieciom // Adam Repucha
29.10 ► Lomi Lomi // The Saturday Tea
30.10 ► Jerz Igor // João de Sousa
Większość z w/w zaprezentuje swój premierowy materiał!
Koncerty będą emitowane na naszym kanale YouTube:
https://tinyurl.com/hologramy-festiwal.
_______________
HOLOGRAMY to seria różnorodnych stylistycznie muzycznych sprintów, podczas których publiczność wraz z artystami – dzięki zastosowaniu technologii filmowej "greenbox" – wyruszy w wirtualną podróż w nieznane.
W celu wyprodukowania tego przedsięwzięcia zebraliśmy zespół najodważniejszych w branży asów od wyrabiania się w czasie, dobrej jakości i zabawie, w skład którego wchodzą realizatorzy dźwięku, operatorzy filmowi i montażyści: Michał Anuszewski, Michał Kupicz, Bartłomiej Maczaluk, Igor Nikiforow i Jakub Żwirełło.
_______________
Co wyróżnia HOLOGRAMY virtual fest?
► NIESTANDARDOWY SPOSÓB REALIZACJI: NAJPIERW MUZYKA - POTEM OBRAZ
Koncerty emitowane ostatnimi czasy w internecie często odbywają się w ciekawych miejscach, ale od strony akustycznej bywają po prostu słabe; inne zaś nagrywane są klubach czy salach widowiskowych, ale od strony wizualnej są zwyczajnie nudne. My zamknęliśmy muzyków w studiu Dwa Domy ze świetym realizatorem, a przestrzenie zbudowaliśmy poźniej. Stworzyliśmy doskonale trudne warunki dla filmowców i znaleźliśmy takich, którzy ochoczo podjęli się tego zadania. Zastosowaliśmy technologię “greenbox”, czyli scenografię złożoną z zielonego tła, na którym kamery rejestrowały grających artystów. W miejsce zielonego koloru można wstawiać dowolny obraz, więc finalnie koncerty „odbywać się” będą w przeróżnych, zazwyczaj nieoczekiwanych lokalizacjach.
► NOWOŚCI: zaprezentujemy kompozycje będące w większości tworem pandemicznym – utworami z płyt, które przez wirusa nie miały normalnej premiery.
► RÓŻNORODNOŚĆ: przedstawiamy artystów z bardzo odmiennych muzycznie światów.
Każdy z nich robi na nas wrażenie na swój – tylko jemu dany – sposób:
Adam Repucha = rycerz midi
Jerz Igor = barokowy pop dla dzieci
João de Sousa = zasnuta polski smogiem portugalska wrażliwość
Lomi Lomi = Doorsi na skrzyżowaniu kultur
SzaZa groteskowo-poważne impro-bajki na klarnet i skrzypce
The Saturday Tea = niedbała przebojowość
► DOSTRZEŻENIE MŁODEJ PUBLICZNOŚCI: dwa z sześciu koncertów przygotowaliśmy z myślą o dzieciach (Jerz Igor, SzaZa) – to bardzo ważni i uważni słuchacze, którym uważnie i pięknie zagramy nasze niepoważne i poważne propozycje.
► WSPARCIE MIEJSC KULTURY: podczas festiwalu chcemy zaznaczyć istnienie przestrzeni, w których odbywały się świetne koncerty, a które teraz mają pod górkę przez koronawirusa. Jakich konkretnie? To troszkę może zależeć od publiczności :- )
_______________
Koncept i program festiwalu: Michał Anuszewski i Igor Nikiforow
Organizator: Stowarzyszenie Plan B
Oprawa graficzna: Karol Czerniakiewicz / https://uabbs.tumblr.com/
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.