WFF: 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

  • Film

WFF: 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

9-18.10.2020

18/22 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Już po raz 36. zapraszamy do Warszawy na wielkie święto kina: współczesnego, mocnego, bardzo wyjątkowego, nie pozostawiającego nikogo obojętnym. Tegoroczna edycja będzie jak żadna inna do tej pory, bo chociaż odbędzie się tradycyjnie - w kinie, z całą pewnością okoliczności towarzyszące seansom związane z reżimem bezpieczeństwa sprawią, że zapamiętamy ją na długo.

Warszawski Festiwal Filmowy to wydarzenie, które od 1985 r. wpisuje się w coroczny "cykl kulturalnego życia" Warszawy za sprawą swojej wyjątkowej, nietuzinkowej selekcji, niezobowiązującej atmosfery i bogactwa wydarzeń towarzyszących gromadzących widzów, branżę i dziennikarzy.

Widzowie WFF mają dostęp do najnowszych i najbardziej interesujących filmów i na bieżąco obserwują najnowsze trendy światowego kina. Dla Organizatorów zawsze istotnym elementem był czas, uchwycenie momentu największych sukcesów, wzlotu, apogeum. Chodzi o to, żeby pokazać film, zanim dostanie Oscara, doprowadzić do spotkania z warszawską publicznością reżysera, zanim ten zdobędzie nagrodę w Cannes. Nie gonią za tymi, którzy już zdobyli sławę. Wspaniali reżyserzy tacy jak Michael Haneke, Cristian Mungiu, Paweł Pawlikowski, Ari Folman, Ashgar Farhadi czy Lenny Abrahamson i setki innych byli gośćmi WFF zwykle zanim osiągnęli największe sukcesy. Podobnie będzie w tym roku, choć zapewne na mniejszą skalę wymuszoną wzmożonymi zasadami bezpieczeństwa i ograniczeniami w poruszaniu się po świecie.

WFF to także liczące się branżowe targi CentEast, liczne programy i warsztaty dla młodych twórców, adeptów dziennikarstwa i tych, którzy mają już pierwsze twórcze doświadczenia. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy Medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

Pierwsze ogłoszenia programowe:

https://wff.pl/pl/news/oglaszamy-pierwsze-tytuly-2020
https://wff.pl/pl/news/polska-klasyka-na-36-wff