Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Wilki Akustycznie 30-lecie | Rzeszów

 • Koncert
 • Rock
 • Classics
 • Pop
 • Polskie
 • Pod dachem

Wilki Akustycznie 30-lecie | Rzeszów

Niedziela, 13 lutego 2022

20:00

od 129 zł

Wilki Akustycznie na Podkarpaciu – Rzeszów 13 lutego 2022!

W tym roku mija okrągłe 30 lat jak Wilki są z nami na scenie i w muzyce! Trudno uwierzyć, że to już trzecia pełna dekada w twórczości zespołu. Legenda polskiego rocka wyrusza w trasę koncertową po całej Polsce. Usłyszycie najlepsze utworu zespołu w wersji akustycznej. Będzie ciekawie i intrygująco i z pewnością nie zapomnicie tego koncertu! Wilki odwiedzą m.in. Podkarpacie, gdzie wystąpią w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie już 13 lutego, w przeddzień Walentynek! Na pewno będzie nastrojowo, nostalgicznie i melodyjnie. Kto jak kto, ale Wilki potrafią połączyć melodię z rockowym pazurem. Ten zespół nie musi już niczego udowadniać. Trzy dekady świetnej twórczości i kilka pokoleń fanów mówią same za siebie. W 1992 roku, gdy po raz pierwszy fani usłyszeli takie piosenki, jak Son of The Blue Sky, Aborygen czy Eli Lama Sabachtani szybko okazało się, że mamy do czynienia z Gwiazdą najwyższego formatu. W szybkim czasie pierwszy album Wilków osiągnął status platyny i wywindował zespół na szczyty list przebojów. Na koncertach fani szaleli przy majestatycznych i kłoszących dźwiękach muzyki zespołu. Wilki do kawał historii polskiego rocka, weszli do kanonu muzyki i na zawsze już w nim pozostaną. Do zobaczenia w Rzeszowie

informacja organizatora

Po kilku latach nieobecności Wilki powracają na Podkarpacie!

Mija okrągłe 30 lat od czasu wydania debiutanckiej płyty “Wilki”. Z tej okazji legendarny zespół rusza na ogólnopolską trasę koncertową, podczas której usłyszymy największe przeboje grupy w akustycznych aranżacjach. Dołącz do watahy i weź udział w muzycznej uczcie zaprawionej najpiękniejszymi balladami polskiego rocka!

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiej płyty WILKI: „Son of The Blue Sky”, „Aborygen” lub „Eli Lama Sabachtani”. Album natychmiast okazał się bestsellerem i osiągnął status platynowej płyty. Odnosząc ogromny sukces, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie trzy lata bez przerwy. Tak intensywny rockandrollowy tryb życia i zmęczenie spowodowane ostrym tempem, jakie narzucili sobie muzycy, wpłynęło na decyzję o zawieszeniu działalności zespołu, która trwała kilka lat.

W 2002 roku zespół powrócił z nowym albumem „4”, sprzedanym w 100 000 egzemplarzy i osiągnął kolejny sukces. Piosenki takie jak „Baska” czy „Urke” zdobyły szczyty list przebojów. Kolejne dwa albumy studyjne wydane przez zespół osiągnęły status Gold i obfitowały w liczne hity, jak „Bohema”, „Love Story”, „Słońce pokonał cień”, „Here I am”,czy „Na zawsze i na wieczność”.

W 2016 WILKI wydały swój ósmy album - „Przez dziewczyny”, promowany przez piosenkę o tym samym tytule. To najbardziej wesoły i rock'n'rollowy album w ich dyskografii. Pod względem klimatu album zbliża się do największych przebojów z płyty „4”. Niezaprzeczalny wpływ na twórczość albumu miało dołączenie do grupy nowego członka: syna frontmana, Beniamina Gawlińskiego, który gra na gitarze akustycznej oraz klawiszach.

W 2017 roku WILKI świętowały 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu, a 11 maja, dokładnie 26 lat po debiucie, ukazał się podwójny album „26/26”. Zawiera 25 największych przebojów i jedną nową piosenkę „Na krawędzi życia”, która promowała album. Wkrórce potem do zespołu dołączył też Emanuel Gawliński, czyli drugi syn wokalisty.

W 2020 roku zespół udał się w “Niebieską Trasę” po największych miastach w Polsce, na której usłyszeliśmy w całości debiutancki album “Wilki” z 1992 roku. Trasa okazała się dużym sukcesem, a zespół udowodnił, że pomimo upływu lat, nadal znajduje się w doskonałej formie.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/711854690209418 WILKI AKUSTYCZNIE 30-LECIE

28.01.2022 – KRAKÓW – KLUB STUDIO

29.01.2022 – WROCŁAW – SALA KONCERTOWA RADIA WROCŁAW

04.02.2022 – GDAŃSK – STARY MANEŻ

05.02.2022 – ŁÓDŹ – FILHARMONIA ŁÓDZKA

10.02.2022 – POZNAŃ – FILHARMONIA POZNAŃSKA

13.02.2022 – RZESZÓW – FILHARMONIA PODKARPACKA

16.02.2022 – SZCZECIN – FILHARMONIA W SZCZECINIE

20.02.2022 – WARSZAWA – KLUB PROGRESJA

Wilki Akustycznie - 30-lecie - Rzeszów Filharmonia Podkarpacka ul. Fryderyka Szopena 30, 35-959 Rzeszów

13.02.2022 r. / Niedziela Otwarcie drzwi - 19:00 Początek koncertu - 20:00

Organizator: Agencja Perspektywy www.agencjaperspektywy.pl

Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl Kupując bilet akceptujesz regulamin koncertu: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

bilety
Parter Kat. I
od 149
Parter Kat. II
od 139
Parter Kat. III
od 129
Loża III
od 129
podobne wydarzenia
 • Koncert

  Niedziela, 28 listopada 2021, 19:00

  Pod Palmą, Rzeszów, od 49 zł

  WaluśKraksaKryzys to jeden z najgłośniejszych ostatnio debiutów na rockowej scenie. "Nadzieja gitarowego grania", brutalnie szczery i paraliżująco celny wciąż odcina się od etykietek w stylu "głos pokolenia" i upiera się, że jego muzyka to tylko "poezja śpiewana na petardzie", ale prawdziwymi petardami są też jego koncerty. Warto sprawdzić, jak to się dzieje, że piątka kolesi uzbrojonych jedynie w gitary, bębny i gardła sieje takie spustoszenie pod sceną?Jesienna trasa WKK to pierwsza okazja by przekonać się, że to nie przypadek, że WaluśKraksaKryzys został laureatem jarocińskich Rytmów Młodych, czemu niektórzy dziennikarze po pierwszych koncertach twierdzili, że "tak rodzi się gwiazda" albo dlaczego jury Eliminacji do Pol'and'Rock Festiwal było jednomyślne i zaprosiło zespół na Dużą Scenę... i jak to się stało, że lato 2021 roku WKK zamknęli fenomenalnym koncertem na Finale Męskiego Grania w Żywcu?Waluś to świetny gitarzysta (zaczynał od technicznego metalu) i świadomy swoich ograniczeń wokalista. Nieudający nikogo, szczery, otwarty i prostolinijny szybko "kupuje" sobie publiczność. Towarzyszą mu na scenie znacznie bardziej doświadczeni muzycy (często wiodący w klasach swoich instrumentów muzycy młodego pokolenia) wsparci jeszcze bardziej doświadczonym realizatorem dźwięku. Dlatego to tak żre.Będzie pełnowymiarowy koncert, będą zaskakujące aranże, będzie merch, będą emocje. Wszystko będzie.