Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Wiosna Jazzowa Zakopane / 2 maja / Sławek Uniatowski / Ewa Bem

  • Koncert
  • Festiwale muzyczne
  • Jazz
  • Polskie
  • Pod dachem

Wiosna Jazzowa Zakopane / 2 maja / Sławek Uniatowski / Ewa Bem

Poniedziałek, 2 maja 2022

19:00

od 85 zł
Kup bilet

występują

informacja organizatora

Sławek Uniatowski

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Jeden z najciekawszych artystów na polskiej scenie, który łączy jazzową szlachetność i elegancję z pięknymi popowymi melodiami. I nie ma znaczenia czy śpiewa z big bandem piosenki Franka Sinatry, czy repertuar Zbigniewa Wodeckiego z orkiestrą, a może swój repertuar w kameralnej odsłonie.

W 2018 roku, po wielu latach obecności na polskiej scenie ukazał się jego debiutancki album Metamorphosis, który zawierał sporo przebojów m.in. Honolulu czy 5 rano. Pośród swoich mistrzów wymienia m.in. Andrzeja Zauchę oraz Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zaśpiewał zresztą na pośmiertnej płycie Wodeckiego Dobrze, Że Jesteś – wykonał utwór Nie Ma Jak Bacharach. We wrześniu ukaże się natomiast nowy album Sławka Uniatowskiego zatytułowany „Wielki Błękit”. Podczas Wiosny Jazzowej 2022, artyście na scenie towarzyszyć będzie pianista Rafał Stępień.

Ewa Bem

Pierwsza dama polskiego jazzu powraca na scenę! Taka wiadomość gruchnęła kilka miesięcy temu, a w ślad za tym otrzymaliśmy już album live, ale przede wszystkim okazję do ponownego spotkania na koncertach Pani Ewy. Natura obdarzyła Ewę Bem głosem niezwykłej barwy, urzekającą muzykalnością i wyczuciem swingu, chociaż sama jest przekonana, że muzykę ma w genach dzięki muzykalnym przodkom. Debiutowała w Grupie Bluesowej Stodoła, ale bardzo szybko pojawiły się grupy Bemibek oraz Bemibem, które mocno zaświeciły pełnym blaskiem na polskiej scenie. Ewa Bem równolegle pojawiała się na scenie w repertuarze popularnym tworzonym m.in. przez Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Karolaka, Wojciecha Młynarskiego czy Marię Czubaszek, ale także z zespołami jazzowymi pod kierunkiem Zbigniewa Namysłowskiego czy Janusza Muniaka. Oprócz materiału autorskiego, artystka świetnie interpretowała również twórczość Duke’a Ellingtona czy piosenki The Beatles. Niezależnie od wykonywanych gatunków, Pani Ewa zawsze brzmi stylowo, szlachetnie i z naturalną maestrią. Ewa Bem wystąpi na finał Wiosny Jazzowej 2022, a towarzyszyć jej będą: Andrzej Jagodziński – fortepian Robert Majewski – trąbka Adam Cegielski – kontrabas Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja