Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Wschód Piękna World Orchestra Festival vol. V / karnet

  • Festiwal

Wschód Piękna World Orchestra Festival vol. V / karnet

26-28.07.2019 | 20:00

od 300 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Już po raz piąty na Warmii odbędzie się WSCHÓD PIĘKNA World Orchestra Festival. Tradycyjnie, dwa pierwsze dni festiwalowe odbędą się w olsztyńskiej Przystani Hotel & Spa, gdzie słuchacze będą mogli w komfortowych warunkach delektować się urzekającą muzyką. Na trzeci, zamykający dzień, zapraszamy do Muzeum Budownictwa Ludowego, czyli skansenu w Olsztynku, gdzie na łonie natury, wśród zapachów lata i w bezpośredniej bliskości przyrody, usłyszymy kompozycje na najwyższym światowym poziomie.

Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu WSCHÓD PIĘKNA jest twórca World Orchestry, Grzech Piotrowski, który stara się przybliżyć słuchaczom muzykę świata i prezentuje swoje muzyczne inspiracje. WSCHÓD PIĘKNA to festiwal sztuki promujący najwyższą jakość, oryginalność i wielokulturowość.

Tegoroczna edycja jest pełna zagranicznych smaczków. Na scenie pojawi się prawdziwy hiszpański zespół flamenco, będzie również okazja do usłyszenia wybitnego węgierskiego wirtuoza zwanego ‘diabelskim skrzypkiem’. Pojawi się także orientalna wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach, która w najnowszym repertuarze zabierze słuchaczy na wędrówkę po wielowymiarowej przestrzeni dźwięków. Nie zabraknie też polskich akcentów w postaci rodzimych i cenionych artystów jazzowych.

Program:

26.07 (piątek) - Hotel Przystań Olsztyn, godz. 20:00 Sebastian Wypych – premiera drugiej solowej płyty „POLSKA ENTER” Aurora - flamenco (Hiszpania) Frank McComb & The Cobblestones (USA/PL)

27.07 (sobota) - Hotel Przystań Olsztyn, godz.20:00 Rasm Almashan - premiera płyty pierwszej solowej płyty "YEMENIA" Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra feat. Atom String Quartet - Roby Lakatos (Węgry), Monika Borzym

28.07 (niedziela) - Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Olsztynku, godz.17:00 Dawid Lubowicz Quartet Michał Zaborski Quartet Mateusz Smoczyński Quintet