Wystawa malarstwa Kamila Jaczyńskiego - The Future is Now

  • Sztuka

Wystawa malarstwa Kamila Jaczyńskiego - The Future is Now

3.9 - 30.09

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Ferment Praski i Dom ze sztuką zapraszają na wystawę malarstwa Kamila Jaczyńskiego "The future is now".

Jego twórczość plastyczna to szeroko rozumiany neo-ekspresjonizm tworzony przy użyciu technik mieszanych. Najczęściej z wykorzystaniem farb akrylowych, choć pojawia się również farba w sprayu oraz markery. Tematyka prac to przeważnie studium ludzkiej postaci poddanym różnym deformacjom. To kolorowy kalejdoskop emocji i charakterów będący wynikiem codziennych obserwacji przeniesionych na papier i płótno.

Prezentowany wybór malarstwa to trzecia odsłona cyklu „The Future is now” prezentująca zaledwie fragment obszernego zbioru prac artysty.

Część z prac prezentowanych na tej wystawie powstało podczas lockdown'u, co z pewnością miało wpływ na emocje jakie przekazują te obrazy – zapowiada wystawę Kamil Jaczyński.

Więcej można zobaczyć tutaj: https://www.instagram.com/kamil_jakuza_jaczynski/

GDZIE: Ferment Praski, Centrum Praskie Koneser
KIEDY: WERNISAŻ 3 września 2020, godz. 19:00, a wystawę można oglądać do końca września.

W obrazach Kamila Jaczyńskiego odnaleźć można odniesienia do twórczości takich, uznanych już twórców, jak np. Jean-Michel Basquiat czy Shalom Neuman Thomas. Stanie się to oczywiste dla widza, który będzie miał okazję umieścić pojedynczą kompozycję artysty w kontekście zbioru całej jego twórczości. Płótna korespondują ze sobą, pozostają w nieustannym dialogu – zarówno ze względu na warsztatową konsekwencję malarza jak również przywiązanie do charakterystycznych motywów. W pracach Jaczyńskiego, na pierwszy plan wysuwa się twarz – maska, która niezmiennie stanowi dominantę kompozycyjną dzieł artysty. Kształtując formę obrazu, artysta posługuje się ostrymi, wibrującymi barwami. W obrębie kompozycji pojawiają się napisy, cytaty ze współczesnej popkultury. Obrazy Kamila Jaczyńskiego, pomimo lekkiej, na pierwszy rzut oka radosnej formy, odnoszą się do niezwykle istotnych problemów, z którymi zmaga się współczesny świat. - Mikołaj Konopacki, Pragaleria

***
BIOGRAM: Kamil Jaczyński – artysta plastyk zawodowo związany z branżą muzyczną. Animator kultury i sportu. Wykładowca i specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej, Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa i Związku Producentów Audio Video. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej.

Wykłada w Akademii Menedżerów Muzycznych, a także na studiach podyplomowych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk i w Collegium Civitas. Z kulturą Hip-Hop związany niemalże od początku jej zaistnienia w Polsce. Jeden z twórców projektu Poezja Miejska Rap zorganizowanego przez Służewski Dom Kultury i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego” i kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Współtwórca "Antologii Polskiego Rapu" wydanej nakładem Narodowego Centrum Kultury. Inicjator ogólnopolskiego cyklu paneli dyskusyjnych "Piractwo, czy dozwolony użytek" poruszających tematykę prawa autorskiego, własności intelektualnej oraz nowoczesnego modelu zarządzania kulturą.