XPRINT 2020 - festiwal książek fotograficznych online

  • Festiwal

XPRINT 2020 - festiwal książek fotograficznych online

Środa, 25 listopada 2020

18:30

Free

Tegoroczny festiwal książek fotograficznych #XPRINT będzie miał kompletnie nową formułę. Rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy, zasoby lokalowe oraz specyfika naszych działań pokierowała nas w tym roku w stronę hasła:

proces.wirtualna_rzeczywistość.publikacje.premiery.fotografia

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu - będziecie na bieżąco z kolejnymi punktami programu.

Zorganizujemy dyskusje online z fotografkami i fotografami, graficzkami i grafikami, edytorkami i edytorami, czyli osobami które zajmują się książką fotograficzną i kochają to robić. Porozmawiamy o procesie, o sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz o zmianie - nie tylko postrzegania.

Gośćmi tegorocznego festiwalu są:
Diana Lelonek, Anna Bedyńska, Grzegorz Dembiński, Rafał Milach, Agnieszka Rayss, Arnis Balcus, Katarzyna Czarnota, Karol Grygoruk, Marta Bogdańska, Krzysiek Orłowski, Monika Piotrowska i Photo News, Katarzyna Kubicka, Anna Nałęcka - Milach, Aneta Kowalczyk, Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk Witek -
Wszyscy Jesteśmy Fotografami, uczestnicy warsztatów Mój Fyrtel.


Skupimy się także na premierach książkowych. Zaprezentujemy tej jesieni pięć nowych publikacji fotograficznych, którym będą towarzyszyć dyskusje i inne akcje promujące fenomen niskonakładowych wydawnictw artystycznych.

#Życie Alternatywne. Amatorzy i zawodowcy w fotografii poznańskiej od 1839 do 1945 roku – Monika Piotrowska
#Bo żyję – Mariusz Stachowiak
#List do chłopca z latarką – Grzegorz Dembiński
#Plain Text – Marta Bogdańska – zwyciężczyni konkursu Talent Roku 2020 / Zin Call
#Fyrtel 2020 – publikacja towarzysząca warsztatom fotografii dokumentalnej Mój Fyrtel

Zorganizujemy dyskusje online z fotografkami i fotografami, graficzkami i grafikami, edytorkami i edytorami, czyli osobami które zajmują się książką fotograficzną i kochają to robić. Porozmawiamy o procesie, o sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz o zmianie, nie tylko postrzegania.

Planujemy także wyjątkową, plenerową wystawę #Klamra. Szczegóły wkrótce!


TERMIN:

wrzesień – grudzień 2020

organizator: PIX.HOUSE

partnerzy główni/finansowanie: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.