XVIII Uniwersytecki Koncert Charytatywny - Natalia Kukulska

  • Koncert

XVIII Uniwersytecki Koncert Charytatywny - Natalia Kukulska

Sobota, 7 grudnia 2019

17:30

od 70 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

XVIII Uniwersytecki
Koncert Charytatywny
„JESTEŚMY RAZEM”

NATALIA KUKULSKA AKUSTYCZNIE


7.12.2019 AULA UMK, GODZ. 18:00

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Aleksandry Rutkowskiej, ciężko poszkodowanej w tragicznym wypadku samochodowym, który zdarzył się w kwietniu br.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album "Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatni album Artystki – "Halo tu Ziemia" to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

Koncertem tym społeczność Uniwersytetu zamierza okazać solidarność studentce – Aleksandrze Rutkowskiej, tragicznie poszkodowanej w wypadku samochodowym (niezawinionym przez kierowcę auta, w którym jechała). W wyniku tego zdarzenia życie straciła jej ukochana mama, a pozostali pasażerowie z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Olę, w stanie krytycznym, przyjął Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela. Uratowanie jej życia graniczyło z cudem. Na szczęście trafiła w ręce znakomitych lekarzy i oddanych pielęgniarek. Czeka ją jednak długotrwałe leczenie, dwie skomplikowane operacje, niełatwy okres rehabilitacji i z dużym prawdopodobieństwem wózek inwalidzki.
Mogłoby się wydawać, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia sprawią, iż Ola straci nadzieję na lepsze jutro. Okazała jednak niezwykły heroizm i ogromną siłę ducha. Przebywając w szpitalach zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Przystąpiła na studia II stopnia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania naszego Uniwersytetu.
Ola marzy o powrocie do sprawności, chociaż zdaje sobie sprawę, że już nie wystąpi, tak jak wcześniej, w bydgoskim zespole tańca. Szuka nadziei w płynących ze świata informacjach o coraz bardziej zaawansowanych metodach leczenia skutków przerwania rdzenia kręgowego. Świat daje jej tę nadzieję. Na przeszkodzie stają jednak ograniczenia materialne.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc w postaci udziału w licytacjach i wpłat na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń):
56 1140 2017 0000 4502 0345 2695
z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej.

Fundacja także będzie gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie Oli również tą drogą. Wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym:
KRS Fundacji: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisanie – dla Aleksandry Rutkowskiej.

bilety: 70 zł do 1 grudnia, 80 zł od 1 grudnia

miejsce