Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Zakochany mózg - spotkanie o neurobiologii miłości

  • Spotkanie
  • Online

Zakochany mózg - spotkanie o neurobiologii miłości

Wtorek, 16 lutego 2021

19:00

od 0 zł
informacja organizatora

Szybsze bicie serca, suchość w ustach, zarumienione policzki... Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co sprawia, że nasze ciała reagują w taki sposób, kiedy jesteśmy zakochani, i skąd się biorą słynne "motylki w brzuchu"? Jeśli tak, to nie możecie przegapić tego wydarzenia! ♥️ Dowiecie się między innymi: Co się dzieje w mózgu, kiedy jesteśmy zakochani? Jak przekłada się to na reakcje ciała osoby zakochanej? Jakie substancje chemiczne wywołują stan zakochania? Jakie procesy biochemiczne powodują, że z miłości "tracimy rozum i zmysły"? Naszym prelegentem będzie dr n. med. Marek Jurgowiak - pracownik Katedry Biochemii Klinicznej Collegium Medicum toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i od wielu lat aktywny popularyzator nauki Kiedy? 16 lutego o godz. 19.00 Gdzie? Spotkanie będzie transmitowane na żywo na fanpage'u NZS UW oraz w poście na wydarzeniu. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte, nie obowiązują na nie zapisy. Serdecznie zapraszamy!


Wydarzenie organizowane w ramach Projektu Zainspiruj się! Sekcji Kultury i Sztuki Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorki: Aleksandra Popławska aleksandra.poplawska@nzs.org.pl Projekt Zainspiruj się! Anastazja Otseva anastazja.otseva@nzs.org.pl Sekcja Kultury i Sztuki Barbara Puszcz barbara.puszcz@nzs.org.pl

miejsce

Online

Internet

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.