Zamieszanie dla Mobilnego Punktu Poradnictwa

  • Inne
  • Online
  • Free

Zamieszanie dla Mobilnego Punktu Poradnictwa

Sobota, 12 grudnia 2020

12:30

Free

Wracamy z akcją Zamieszanie, czyli działaniem osób związanych z warszawską sceną klubową na rzecz tych, którzy mają w życiu mocno pod górkę.

Tym razem miksujemy muzykę i mieszamy w garach dla Mobilnego Punktu Poradnictwa, czyli autobusu, który dzięki pracy dzielnych streetworkerek jeździ po mieście, aby udzielać pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Można w nim otrzymać ciepłą herbatę i posiłek, odebrać środki higieny osobistej i inne potrzebne do życia rzeczy, można się w nim ogrzać, zrobić zdjęcie do dokumentów, otrzymać specjalistyczną poradę. Można nim dotrzeć do noclegowni, jadłodajni, punktu pomocy medycznej lub łaźni. Jednym słowem to autobus, który ratuje życie.

Potrzeb zimą jest bardzo dużo, dlatego w sobotę ponownie:
Gramy
Gotujemy
Zbieramy rzeczy oraz pieniądze
…dla podopiecznych Mobilnego Punktu Poradnictwa.

A wszystko to w gościnnej przestrzeni naszego ulubionego domku Pogłos.
Od 12:30 do 16:30 będzie można nas oglądać na Facebooku za pośrednictwem live streamu na stronkach: Brutaż, Mobilny Punkt Poradnictwa, Sonda, Ciężki Brokat, BAS, Pogłos, Klub Plan V.
A potem pakujemy i zawozimy posiłki na Dworzec Warszawa Wschodnia, gdzie o 17.00 wydamy je podopiecznym Mobilnego Punktu Poradnictwa.

Zapraszamy Was także, żebyście w godzinach 12.00-16:00 przynosiły i przynosili do Pogłosu:

Środki higieny osobistej: podpaski damskie i męskie, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane, maszynki do golenia, dezodoranty, kremy do rąk, gęste żele do dezynfekcji, maseczki ochronne

ochrona przed zimnem: rękawiczki, czapki, szaliki, kominy, grube rajstopy damskie, kubki termiczne, lekkie koce i śpiwory które nie zajmują wiele miejsca

W inne dni wszystkie te rzeczy można zanosić do dwóch miejsc:
Pogotowie Interwencji Społecznej • Warszawa, Nowogrodzka 7 / 14
Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża • Warszawa, Magazynowa 14

Covid-19 alert: na miejscu bezwzględnie poruszamy w maseczkach, zachowujemy dystans, dbamy o dezynfekowanie rąk. Od tej wzajemnej troski nie ma odstępstw.

miejsce

Online

Internet

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.