Zwiedzaj Stocznię Gdańską szlakami kobiet x Metropolitanka

  • Inne

Zwiedzaj Stocznię Gdańską szlakami kobiet x Metropolitanka

Sobota, 28 września 2019

16:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety w strajkach? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jak wyglądało wsparcie socjalne osób pracujących w Stoczni i życie kulturalne zakładu?

Na te i inne pytania poznacie odpowiedź w ramach projektu Metropolitanka, który pokazuje Stocznię Gdańską oczami suwnicowych, inżynierek, sprzątaczek i pracownic administracyjnych. Dowiemy się, jak praca w Stoczni wpłynęła na ich życie. Poznamy bliżej historie: niepokornej suwnicowej, animatorki kultury, działaczek Solidarności oraz codzienność strajku w Sierpniu 1980.

Podczas zwiedzania usłyszymy wiele anegdot i ciekawostek, np.o stoczniowym ogrodnictwie, z którego pochodziły tulipany i goździki rozdawane w zakładzie na Dzień Kobiet. Dowiemy się, gdzie znajdowały się: Willa Dyrektora, Modelarnia i hala 46A z muralem „Tatusiu! Pracuj bezpiecznie”, w której na suwnicach pracowała Anna Walentynowicz.

Zwiedzanie jest bezpłatne
Spacery dla osób dorosłych
Informacje: kontakt@ikm.gda.pl, tel 664 976 052

✗ Spacery Stocznia Gdańska Szlakami Kobiet w języku rosyjskim
29.06 (sobota) 16.00
27.07 (sobota) 16.00
31.08 (sobota) 16.00
28.09 (sobota) 16.00

✗ Spacer Kobiety też budują statki - spacer i spotkanie
20.06 (czwartek) 16.00 Spacer Kobiety też budują statki Miejsce startu: Gdańsk, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5, brama wejściowa do 100czni


///


Stocznię Gdańską można też zwiedzać indywidualnie przy użyciu aplikacji, audioprzewodnika, a także poznać jej historię ze słuchowiskami i książką - materiały znajdują się na stronie: www.stocznia-jest-kobieta.org