Czytasz
Ruszają Targi Książki Empiku 2024. Których autorów złapiesz online?

Ruszają Targi Książki Empiku 2024. Których autorów złapiesz online?

Targi Książki Empiku na stałe wpisały się w krajobraz wydarzeń literackich. Dzięki wyjątkowej formule streamów na żywo, mogą w nich uczestniczyć osoby czytające z całej Polski. Przez dwa najbliższe tygodnie skorzystacie też z licznych zniżek i promocji.

Dni stają się coraz dłuższe, a aura sprzyja przesiadywaniu na dworze. Choć literatura często kojarzy się z ciepłym kocykiem i zapaloną świeczką, równie dobrze sprawdza się na kocu piknikowym, hamaku czy leżaku. Targi Książki Empiku 2024 to możliwość wysłuchania rozmów z ulubionymi autorami (z opcją zadawania pytań w komentarzach i tłumaczeniem na język migowy). Zaopatrzycie się także w lektury na kolejne miesiące. Na których spotkaniach nas nie zabraknie?

Joanna Kuciel-Frydryszak

Targi Książki Empiku 2024

17 maja, godz. 18:00, LINK DO SPOTKANIA NA FB

Spotkanie w pierwszą rocznicę wydania bestsellerowych Chłopek, które sprzedały się w ponad 160 tysiącach egzemplarzy. Książka była dodrukowywana aż 12 razy!  Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Opis książki: Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”.

Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Anna Dziewit-Meller

Targi Książki Empiku 2024

20 maja, godz. 18:00, LINK DO SPOTKANIA NA FB

Anna Dziewit-Meller wraca z nową powieścią. Juno opowiada o rodzinie, ambicji, kredytach, śmierci i żałobie oraz o pewnej astronomce z XVII wieku. Rozmowę poprowadzi Kaja Klimek.

Opis: Na przykładzie jednej, całkiem zwyczajnej rodziny z mazurskiej wsi, Anna Dziewit-Meller pokazuje, że wszyscy rodzimy się od razu pod kreską. Każdy winien jest co innego i swój dług ma zaciągnięty gdzie indziej, ale, jak powiada dobry duch tej powieści, poeta Rabelais: „Świat bez długów! Toż by gwiazdy przestały obracać się regularnym torem”.

Aleksandra zbliża się do czterdziestki, pracuje i wychowuje trzech synów. Jej codzienność to tony obowiązków i problemy finansowe. A chciałaby od życia znacznie więcej. Marzy o uznaniu czytelników i intelektualnej sławie, próbuje więc swych sił jako pisarka. Jej młodsza siostra Marianna mieszka w rodzinnej wsi na Mazurach. Jest popularną instagramerką. Z pozoru szczęśliwa i spełniona, pragnie macierzyństwa i zmaga się z poczuciem winy, które nosi w sobie od dzieciństwa. Siostry są jak ogień i woda, a ich relacje pełne są niedomówień . Czy choroba ojca, pozwoli im odtworzyć więź i pogodzić się z wydarzeniami z przeszłości?

Targi Książki Empiku 2024. Jakub Małecki

Targi Książki Empiku 2024

21 maja, godz. 18:00, LINK DO SPOTKANIA NA FB

Jakub Małecki opowie o powieści Korowód, w której eksploruje granice prawdy i fikcji. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Opis: Kim jest ten trzeci, który zawsze idzie obok Ciebie? Mężczyzna z dzieckiem w ramionach uciekający przez zamarznięty Bałtyk. Zakochany Feliks i jego listy pisane  na statku podczas sztormu. Barbara Brzozowska, autorka poczytnych międzywojennych powieści oraz genialny matematyk Tomasz Wilczewski. Wreszcie pisarz Jakub M. Co ich łączy? W Korowodzie oglądamy rozciągnięty na stulecia taniec, w którym kolejni bohaterowie prowadzą się za ręce, a ich losy splata coś, co w milczeniu podąża śladem każdego z nich…

Sprawdź też

Poprzednia powieść autora, Święto ognia, doczekała się ekranizacji. We wrześniu 2023, podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, premierę miała film Święto ognia w reżyserii Kingi Dębskiej. W główne role wcielili się Paulina Pytlak, Tomasz Sapryk, Joanna Drabik, Kinga Preis oraz Karolina Gruszka. Film zdobył kilka znaczących nagród, m.in. za profesjonalny debiut aktorski (Paulina Pytlak) oraz drugoplanową rolę kobiecą (Kinga Preis) oraz Złotego Kangura – nagrodę australijskich dystrybutorów filmowych. W pierwszym tygodniu film obejrzało ok. 50 tysięcy widzów. Produkcja została również nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Kinga Preis).

Neal Shusterman

Targi Książki Empiku 2024

22 maja, godz. 18:00, LINK DO SPOTKANIA NA FB

Kultowy autor dystopii young adult Kosiarze przyjeżdża do Warszawy. Neal Shusterman opowie o książce Unwind. Podzieleni. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Opis: Troje nastolatków walczy o przetrwanie i o siebie nawzajem… Po długiej i krwawej drugiej wojnie domowej armie zwolenników życia i tych opowiadających się za wyborem doszły do porozumienia i uchwalono „Ustawę za życiem”. Chroniła ona ludzką egzystencję od chwili poczęcia do trzynastego roku życia. Jednak między trzynastymi a osiemnastymi urodzinami rodzic mógł zdecydować o „rozszczepieniu” swojego dziecka, czyli podzieleniu na narządy i części, które przekazywano do przeszczepu. Ten proces według władz państwa gwarantował zdrowie społeczeństwa, a także bezpieczeństwo. 

Osobniki niechciane lub sprawiające kłopoty były eliminowane, jednak formalnie nie umierały. Connor się buntował, więc rodzice podpisali zlecenie rozszczepienia. Mieszkająca w domu dziecka Risa została wysłana do ośrodka transplantacyjnego ze względu na cięcia budżetowe. A Lev, dziesiąte dziecko w religinej rodzinie, już od urodzenia miał zostać poświęcony w ofierze. Kiedy tej trójce udaje się uciec z transportu, rodzi się w nich nadzieja, że jeszcze nie wszystko stracone. Muszą tylko przetrwać do swoich osiemnastych urodzin. To bardzo długo, jeśli ten czas mają spędzić w ukryciu…

Megan Nolan o książce “Zwykłe ludzkie ułomności”: pokazuję całkiem zwyczajne katastrofy [WYWIAD]

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone