Czytasz
Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na 9-13. marca

Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na 9-13. marca

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (20 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje dla dzieci (i rodziców!) w dniach 9-13. marca w Warszawie.

Środa 9. marca: Muzeum Chopina (ul. Okólnik 1)

atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci: Muzeum Chopina

Muzeum Chopina zajmuje majestetyczny pałac Ostrogskich, który góruje nad ulicą Tamka. Na czterech poziomach tego pięknego gmachu znajdują się eksponaty powiązane z życiem i twórczością Chopina. Oprócz wystawy stałej, można zwiedzić także 3 ekspozycje czasowe. Szczególnie polecam wizytę w muzeum w środę, bo jak możecie się domyślić, tego dnia wstęp jest darmowy!

Atrakcje dla dzieci na czwartek 10. marca: Osiedle Jazdów (ul. Jazdów)

atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci: Jazdów, wnętrze jednego z domków o nazwie Solatorium

Przyroda się budzi i daje nadzieję. Jeżeli szukacie miejsca na niezobowiązujący wiosenny spacer z dzieckiem, polecam osiedle drewnianych domków fińskich na Jazdowie, w samym centrum Warszawy. Ta utopijna, wręcz sielska, perełka jest piękna o każdej porze roku, ale na przedwiośniu chyba najbardziej. Podczas spaceru nie bójcie się zaglądać do domków i ogrodów – prawie wszystkie z nich zajmują gościnne, prospołeczne organizacje. Może akurat traficie na jakieś ciekawe warsztaty lub wykład?

Piątek 11. marca: Centrum Pieniądza NBP (ul. Świętokrzyska 11/21)

atrakcje dla dzieci: Centrum Pieniądza NBP, czyli jak wychować milionera

Masz już dość tłumaczenia dziecku, że pieniądze nie rosną na drzewach? Zabierz je zatem do Centrum Pieniądza NBP, w którym podczas zwiedzania nowoczesnej i usianej multimediami wystawy, pozna historię środków płatniczych, podstawowe prawidła ekonomii, dowie się czym jest giełda i odwiedzi skarbiec oraz gabinet numizmatyka. Wstęp darmowy!

Sprawdź też

Sobota 12. marca: Festiwal Nowe Epifanie (ul. Dewajtis 3)

Tego dnia, o 18:00, w kościele pokamedulskim w Lasku Bielańskim, odbędzie się koncert chóru VRC. Program ma jakże sympatyczny tytuł “Żal, tęsknota, nadzieja” i będzie prezentowany w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Wielkopostnego Nowe Epifanie. Lubię o tym festiwalu myśleć jako o wydarzeniu, przez które ten, kto wierzy, trochę zwątpi, a ten, co wątpi, trochę uwierzy. Przed koncertem możecie pospacerować po urokliwym Lasku Bielańskim. Szalony, ale według mnie piękny pomysł na sobotni wieczór ze starszym dzieckiem.

Atrakcje dla dzieci na niedzielę 13. marca: Teatr Baj (Jagiellońska 28)

atrakcje dla dzieci – Teatr Baj

Klasyk nad klasykami, czyli “Dziadek do Orzechów” będzie tego dnia wystawiany w Teatrze Baj o godzinie 11:00. Twórcy deklarują niezwykłe przeżycia za sprawą zanurzenia się w klimat nieco mrocznej, magicznej Warszawy. Spektakl polecany jest dla widzów od 7. roku życia.