Czytasz
Spirytualny surfing – Beluga Stone w Jassmine

Spirytualny surfing – Beluga Stone w Jassmine

Beluga Stone w Jassmine, fot. Adam Tarasiuk

Mimo jesiennych (sic!) klimatów na wiosnę, zapraszamy Was na surfing. Wyruszymy aż do słonecznej Kalifornii. Zbiórka w warszawskim klubie Jassmine.

Kto znalazł się w przestrzeni Jassmine, ten dobrze wie, że drugiego takiego klubu jazzowego w Warszawie nie uświadczy. A może i nawet w Polsce… Ta miejscówka mogłoby z powodzeniem stać się jedną ze scenografii w najnowszym filmie Davida Lyncha. Inspirowana, od strony technicznej m.in. wnętrzami filharmonii, pozwala usłyszeć nawet najmniejszy trzask, najcichszy szmer, lekkie uderzenie w strunę czy klawisz. Nic dziwnego, że mimo pandemii w lokalu na Wilczej nadal wybrzmiewa muzyka na żywo. W ramach cyklu niedzielnych koncertów WE ARE wystąpił tam ostatnio zespół Beluga Stone.

Klimatyczne wnętrze Jassmine, mat. promocyjne, źródło: Facebook Jassmine

Gitary, soul i hip-hop w jednym – Beluga Stone uprawiają „spirytualny surfing” pomiędzy gatunkami. Naczelni muzyczni surferzy to frontmani P.Unity – Jędrek Dudek (Beluga Trigga) i Maciek Sondij (Master Stone). W zeszłą niedzielę przynieśli do naszej zimnej Polski (aktualnie mamy najzimniejszy kwiecień od 24 lat!) trochę kalifornijskiego słońca. Jeśli lubicie psychodeliczne klimaty, zasłuchiwaliście się w Maggot Brain formacji Funkadelic, ale też nieobce Wam rapowe nawijki – musicie koniecznie sprawdzić tych panów!

To nie jedyni artyści, którzy wystąpili ostatnio w Jassmine. Klub potrafił odnaleźć się w nowej, pandemicznej rzeczywistości i pod koniec marca, w formie koncertu online, promował premierę podwójnego winyla DZIADY High Definition Quartet. Na kolejnym wydawnictwie wytwórni ANAKLASIS jazz spotyka się z muzyką elektroniczną i ambientem. Na krążku wystąpiły takie tuzy jak William Basinski czy duet Skalpel. W ramach niedzielnych koncertów niedługo potem mogliśmy posłuchać Marity Albán Juárez z kwartetem. Polsko-peruwiańska mieszanka inspiracji i wpływów, świetne połączenie fortepianu, kontrabasu i perkusji, a do tego świadome feministyczne teksty – w sam raz dla wymagającego słuchacza.

Sprawdź też
Tauron Nowa Muzyka

Jassmine zapowiada kolejne koncerty online – również z cyklu WE ARE. Kogo usłyszymy w kolejną niedzielę w jassowym lokalu? Uderzamy w ciemno, że będzie to coś odkrywczego i bezprecedensowego. Miejscówka na Wilczej przyzwyczaiła nas do ciągłych muzycznych eksploracji. Rozpieszczeni bookingami, czekamy na więcej. Jeśli i Wy chcecie być na bieżąco, śledźcie ich wydarzenia na Facebooku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone