Czytasz
Britney Spears usunęła ciążę – namówić miał ją Justin Timberlake

Britney Spears usunęła ciążę – namówić miał ją Justin Timberlake

Britney Spears i Justin Timberlake

O ich związku mówił kiedyś cały świat. Britney Spears i Justin Timberlake wydawali się parą idealną, ale mimo tego ich związek przetrwał tylko trzy lata. Po dwóch dekadach od jego zakończenia Spears przyznała, że w 1999 roku zaszła w ciążę, ale artysta nie był gotowy na zostanie ojcem i miał namawiać ją do aborcji.

Ciemne chmury nad życiem Britney Spears

Mogłoby się wydawać, że życia celebrytów są idealne, a pieniądze i popularność łatwo rekompensują wszelkie cienie sławy. U Britney Spears zawsze było inaczej, bo mimo milionów sprzedanych albumów jej droga nie była usłana różami. Wszyscy nadal pamiętamy głośną kilka lat temu walkę o zakończenie sprawowanej nad artystką przez jej ojca kurateli, która trwała od 2008 roku. To właśnie wtedy sąd w Los Angeles zadecydował, że problemy psychiczne Spears są tak duże, że nie powinna ona samodzielnie decydować o swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Sama zainteresowana miała na ten temat inne zdanie. O wszystkim odważyła się wypowiedzieć dopiero w 2021 roku podczas rozprawy sądowej. Podczas 20-minutowej wideokonferencji wyznała, że ojciec kazał jej m.in. brać duże ilości leków, po których nie potrafiła nawet nawiązać zwykłej rozmowy i czuła się jak pijana, a o ciąży czy wyjściu za mąż mogła tylko pomarzyć. Ponadto wykorzystywano ją do łatwego zarobku i zmuszano do pracy i koncertowania, mimo że tego nie chciała.

Kilka miesięcy później Jamie Spears wystąpił z wnioskiem o zakończenie kurateli, a sąd się do niego przychylił. I choć wszyscy myśleli, że to początek normalnego życia dla legendy muzyki, to problemy wcale nie znikały, a wręcz zdawały się mnożyć. Fanów niepokoiły dziwne filmiki wstawiane przez piosenkarkę w mediach społecznościowych, co skutkowało nawet wzywaniem policji do jej domu. Jakby tego było mało, w sierpniu tego roku, po sześciu latach małżeństwa, z pozwem o rozwód wystąpił jej mąż Sam Asghari. Kilka dni przed premierą autobiografii artystka ogłosiła, że… ona i Justin Timberlake spodziewali się dziecka, ale partner przekonał ją do aborcji.

Britney Spears i Justin Timberlake: aborcja z przymusu?

Britney Spears i Justin Timberlake znali się od czasów, kiedy jeszcze byli dzieciakami, bo ich ścieżki skrzyżowały się na castingach do Klubu Myszki Miki (oboje mieli wtedy 10 lat). Randkować zaczęli w 1999 roku, a ich romans momentalnie znalazł się na językach wszystkich. Ciężko się dziwić – artyści występowali na tych samych scenach, wspólnie zdobywali nagrody i nosili nawet takie same ubrania (ciężko będzie pobić ich denim outfit z 2001 roku). Rozstali się nagle po trzech latach związku, czego powodem miała być zdrada jednej ze stron. Ich stosunki od tamtej pory nie były najlepsze, a swoją frustrację wylali w… piosenkach. Po dwóch godzinach od rozstania Justin nagrał Cry Me A River, a Britney odpowiedziała mu Everytime.

Sprawdź też
Young Multi powrót

Po dwóch dekadach od tamtych wydarzeń Britney zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy na temat zakończonego związku. Opisała go w swojej najnowszej autobiografii The Woman in Me, która pojawi się na półkach sklepowych 24 października. Do jej urywków przedpremierowo dotarł portal TMZ, który zdradził, że w jednym z fragmentów książki piosenkarka wyznała, że była z Justinem w ciąży. Gdy go o tym poinformowała, nie spotkała się z najlepszą reakcją, ponieważ – jak sama twierdzi – ten kazał jej dokonać aborcji. Po długich rozmowach para miała dojść do wspólnego wniosku, że będzie to najlepsza decyzja.

Tak bardzo kochałam Justina. Spodziewałam się, że pewnego dnia założymy rodzinę. Po prostu stało się to znacznie wcześniej, niż myślałam – cytuje Britney serwis. Artystka miała uważać ciążę nie za tragedię, a za niespodziankę i gdyby decyzja została pozostawiona tylko jej, to sytuacja wyglądałaby inaczej. – Gdyby pozostawiono to mnie samej, nigdy bym tego nie zrobiła. A mimo to Justin był tak pewien, że nie chce zostać ojcem – czytamy w innym fragmencie.

Co jeszcze wiemy o autobiografii Britney Spears?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone