Czytasz
Lublin znów stanie się magiczny. Carnaval Sztukmistrzów już niebawem!

Lublin znów stanie się magiczny. Carnaval Sztukmistrzów już niebawem!

Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów nie tylko na stałe wpisał się do historii Lublina, ale też zyskał spore uznanie w Polsce i na świecie. Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy wydarzenia?

Zadziwianie od 15 lat

Jeśli kiedykolwiek byliście latem w Lublinie, to jest spora szansa, że natrafiliście na jedno z wydarzeń, które wydają się niecodzienne z perspektywy reszty kraju. Gdy w mniejszych i większych miastach prym wiedzie Noc Muzeów, podczas której ludzie tłumnie poznają lub na nowo odwiedzają ciekawe zakamarki swojej najbliższej przestrzeni, we wspomnianym miejscu jest wyjątkowo spokojnie. A to dlatego, że lubelacy mają swój odpowiednik tego przedsięwzięcia o nazwie Noc Kultury.

Carnaval Sztukmistrzów to równie nieoczywista inicjatywa, do tego z popularnością potwierdzoną 15 latami działalności. Co roku na te kilka dni zjeżdżają się najciekawsi przedstawiciele sztuki cyrkowej ze świata i kraju, by na urokliwych uliczkach Starego Miasta pokazywać akrobacje i kombinacje, o których nie śniło się nawet ludziom z ogromną wyobraźnią.

Co zdarzy się jeszcze? Warsztaty, fire shows, kolejna edycja najstarszego i największego festiwalu highline’owego na świecie. No i oczywiście spektakle teatralno-cyrkowe, o których powiemy wam poniżej!

Bilety na Carnaval Sztukmistrzów znajdziecie tutaj!

Nie tylko darmowe wydarzenia

W ogólnej świadomości funkcjonuje przekonanie, że Carnaval Sztukmistrzów to kilkudniowe święto intrygujących i zarazem darmowych wydarzeń. I tak faktycznie jest, ale należy pamiętać, że w rozbudowanej ofercie festiwalowej znajdują się także rzeczy, na które należy nabyć wejściówkę.

Podczas pierwszego spektaklu przekonacie, że ciało nie ma ograniczeń – oczywiście jeśli jest to ciało Mariny Cherry. Ta spektakularna kontorsjonistka prezentuje show, który zapadnie wam na długo w pamięci. Jest niepokojący, bywa dziwaczny, wpada w manipulacje fizyczne i umysłowe. A wszystko to z artystycznym sznytem. Potrzebujecie czegoś mniej wykręconego? Poleca się zatem The Trick, czyli forma teatralna, która prezentuje zasady iluzji, ale też unaocznia, jak korzystają z nich ludzie mediów, religijni guru czy politycy. Spoiler alert: nie dowiecie się jednak wszystkiego, nie ma tak dobrze!

Sprawdź też

Ostatnia propozycja jest związana z… Belgią. To stąd pochodzi grupa Be Flat, która stworzyła eksperyment Double You. Ich akrobatyczny występ odnosi się do kwestii tożsamości i granic. To tak naprawdę dwa spektakle, które razem tworzą ponadczasowy przekaz. Chyba tego nie przegapicie, prawda?!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone