Czytasz
clipping. z koncertem w Polsce – zapraszamy na zlot fanów alt-rapu!

clipping. z koncertem w Polsce – zapraszamy na zlot fanów alt-rapu!

clipping

Występ, na jaki fani nieoczywistego rapu czekali od dawna. Grupa clipping. będąca prawdziwym muzycznym objawieniem pojawi się w Polsce już 20 listopada.

Clipping. to jedyne w swoim rodzaju horrorcore’owe trio ze stajni Sub Pop, które powstało w 2009 roku w Los Angeles w Kalifornii. Grupę tworzą Daveed Diggs, Jonathan Snipes oraz William Hutson. W swojej twórczości czerpią oni z wielu różnych gatunków, dzięki czemu ich eksperymentalny hip-hop łączy się z noisem i naprawdę przerażającymi industrialowymi dźwiękami.

The Guardian opisał ich muzykę jako „rodzaj przenikliwych emocji, które można sobie wyobrazić jako ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego o rzeźniach”, a fani na całym świecie porównali ich do takich artystów jak: Dälek, Death Grips, My Bloody Valentine, Tim Hecker czy Shabazz Palaces. Grupa ma na koncie jeden mixtape, dwie EP-ki oraz 5 pełnych albumów, z czego ostatni z nich “CLBBNG Vol. 1” ukazał się 22 lipca tego roku i jest kolekcją remixów wyprodukowanych przez nich samych. 

Zdarzało mi się zarzucać clipping. ograniczoną inkluzywność brzmienia. Ich ostatni pełnoprawny album udowadnia jednak, że mocno popracowali na tym polu.  Vision of Bodies Being Burned ma w sobie wszystko to, za co uwielbiamy kinematograficzny rap zespołu. Odpowiedzialny za wokal – Daveed Diggs – ze znacznie większą łatwością odnajduje odpowiednie flow i tempo nawijki, a bity dają wystarczającą dawkę rytmicznego rusztowania, by łatwiej wczuć się w ich vibe. Całość tworzy najwyższej klasy, często zaskakujące, soniczne wyprawy z porządnie zarapowanymi zwrotkami i spójnym motywem przewodnim.

clipping

Zespół clipping. pojawi się w Warszawie 20 listopada w klubie Hydrozagadka. Występ będzie częścią ich europejskiej trasy koncertowej. Nie możemy się doczekać tego eventu.

Sprawdź też

Powiń bilety na koncert clipping.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone