Czytasz
Czekasz na ulubiony koncert? Eventy w końcu mają szansę wrócić w bezpiecznej formule

Czekasz na ulubiony koncert? Eventy w końcu mają szansę wrócić w bezpiecznej formule

fot. Anthony DELANOIX / Unsplash

Czy imprezy, koncerty i festiwale sprzed pandemii powrócą? Niedługo możemy bawić się na pierwszych covid-safe wydarzeniach w Polsce. A to wszystko dzięki nowej usłudze Going. Again.

Chyba każdy z nas chciałby w końcu pójść na imprezę czy koncert i razem ze znajomymi potańczyć przy ulubionej muzyce. Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 ostatnio znacznie przyspieszył, co daje nadzieję na powrót do normalności. Do 10 maja e-skierowanie miał otrzymać każdy dorosły Polak, który zadeklarował chęć zaszczepienia się. Ostatnio skrócono również czas oczekiwania na szczepienie dla ozdrowieńców. Wraz ze zmieniającą się sytuacją, Going. wprowadza innowacyjne rozwiązania przybliżające nas do wyczekiwanych eventów.

Wiele osób nadal odczuwa nieufność wobec skuteczności szczepień, co mogą zmienić nowe zasady udziału w imprezach i koncertach, które przede wszystkim mają zapewnić komfort nam – uczestnikom. Going. stara się usprawnić i ulepszyć powrót do czasów sprzed pandemii.

W praktyce będzie to możliwe dzięki usłudze Going. Again, której wdrożenie koordynuje Łukasz Śliwiński. Po wielotygodniowych konsultacjach z jednostkami naukowymi i profesjonalnymi firmami medycznymi, Going. jako pierwsza bileteria w Polsce oferuje kompleksową obsługę wydarzeń w trakcie odmrożenia branży imprez na żywo, uwzględniając przy tym przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek. O nasz komfort zadbają kontrolerzy paszportów szczepionkowych oraz wykonawcy testów antygenowych z szybkim wynikiem.

Skuteczność takich strategii potwierdzają eksperymenty przeprowadzone w Barcelonie przez organizatorów festiwalu Primavera i naukowców uniwersyteckich. Według nich przebadanie 5000 uczestników koncertu testami antygenowymi oraz zadbanie o niezbędną infrastrukturę, wyeliminowały w praktyce ryzyko transmisji wirusa w czasie wydarzenia masowego. Czemu nie przenieść tego modelu na nasze podwórko? I może wcale nie będziemy musieli paradować w kulach do zorbingu, jak na głośnym koncercie The Flaming Lips na początku 2021 roku.

Już teraz trwają rozmowy z różnymi organizatorami. Pierwsze festiwale zadeklarowały współpracę. W ostatni weekend maja usługa Going. Again zostanie wprowadzona w ramach Castle Rave. Rozwiązania logistyczne i technologiczne zastosowane zarówno przed wydarzeniem, jak i w czasie jego trwania, zapewnią sprawną obsługę i szybkie testowanie dużej liczby uczestników w niewielkim czasie – zadba o to specjalny system rejestracji na testy, przemyślana infrastruktura, zespół profesjonalistów medycznych wykonujących testy oraz know-how, które pomoże przygotować się organizatorom na wyzwania masowej obsługi w pełnym reżimie sanitarnym. Jak pokazały takie projekty jak „Restart-19” w Niemczech czy amsterdamski mini-festiwal „Back to Live” normalność wcale nie jest tak odległa.

Imprezy masowe w dobie pandemii stwarzają nieakceptowalne ryzyko, przez co od ponad roku zostały praktycznie wstrzymane. Jednak dzięki osiągnięciom nauki – szczepionkom oraz szybkim testom – możemy to ryzyko zredukować do poziomu, przy którym można będzie uruchamiać kolejne, nawet bardzo ryzykowne branże, nie ryzykując przy tym katastrof – stwierdza Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.

Sprawdź też

Również sami organizatorzy coraz bardziej starają się podnieść świadomość w temacie Covid-19, odczarowując obraz imprezy jako siedliska choroby. Niedawno ruszyła zaplanowana przez FCBBridge2Fun i Dissolve Festival kampania promująca szczepienia, której twarzą jest sam… Bogusław Linda.

Linda akcję wspiera pro publico bono. Aktor znany z takich kultowych filmów jak Psy, Sara czy Demony Wojny według Goi tym razem powraca nie w roli typowego “twardziela”, a patrona dobrej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy. W wypuszczonym zaledwie parę dni temu spocie aktor zachęca do szczepień, które niedługo mogą stać się przepustką nie tylko na festiwal nad Zegrzem, ale również na inne imprezy i koncerty.

Bogusław Linda na planie spotu promującego akcję FCBBridge2Fun i Dissolve Festival, mat. promocyjne

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone