Czytasz
Składanka dla uchodźców na polskiej granicy – Oramics wydaje Cut The Wire

Składanka dla uchodźców na polskiej granicy – Oramics wydaje Cut The Wire

Akcja, do której kolektyw zaprosił artystów_ki z Polski i zagranicy, odbija się szerokim echem nie tylko w świecie elektroniki.

Sytuacja osób przetrzymywanych na granicy z Białorusią z każdym dniem staje się bardziej dramatyczna. Robi się zimniej, a impas trwa. Niestety, ale polityczna kalkulacja obu państw wciąż wygrywa z ludzkimi odruchami, a zamiast nich polski rząd wpada na takie pomysły, jak zbudowanie muru. Nic dziwnego, że coraz częściej słyszymy o tragediach dziejących się w podlaskich lasach. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Oprócz udziału w zbiórkach jedzenia, pieniędzy czy ubrań – nabyć składankę Cut The Wire!

To realna możliwość pomocy uchodźcom – cały dochód idzie do Fundacji Ocalenie, która od początku kryzysu na granicy walczy o poprawienie nieludzkich warunków, w których przebywają.

Polskie organizacje wspierające cudzoziemców i cudzoziemki są zaangażowane w pomoc osobom na granicy od samego początku obecnego kryzysu. Komunikowali się z nimi przez megafony w momencie, gdy straż graniczna nie dopuszczała do nich żadnej pomocy humanitarnej czy medycznej, odmawiając im nawet jedzenia i picia. (…) Zostali oni pozbawieni jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Nikt nie kontroluje działań służb.

Oramics

cut the wire
Jedną z artystek na składance jest Octo Octa. Fot. Jeffery McMahan

Oprócz możliwości wsparcia fundacji, dodatkowo dostajemy naprawdę jakościową muzyczkę. Jest tu cały elektroniczny świat – od improwizowanego kawałka Octo Octy, przez nostalgiczny rejwik w wykonaniu Penery, aż po utwór Avtomata, którego tekst jest trawestacją wersu o chlebie powszednim z angielskiego Ojcze nasz. Ba, znajdziemy nawet nasz redakcyjny akcent – utwór Syreny duetu IKARVS, który współtworzy Przemek Pstrongowski.

IKARVS fot. Dominika E. Felicja Mianowska (@felicebrailyn)

Premiera całej składanki miała miejsce 11 października. Poniżej pełna lista artystów_ek biorących udział w Cut the Wire: Octo Octa, Loraine James, Amor Satyr, VIELD, Penera, Casiopepe, Adam the Observer, Alegria, Tom Encore, Ancestral Vision, Izzy Locke, Avtomat, Eurodanek, emoji face & Naphta, Mala Herba, Liar, Semprey, Praktyczna Pani, TRSSX, IKARVS.

Jeśli jesteś w stanie przeznaczyć 20 euro na kupno całej składanki, to super. Jeśli nie – zawsze możesz kupić pojedynczy utwór. Każdy gest się liczy!

Album znajdziesz na bandcampie

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone