Czytasz
Nowe oblicze cyrku – co przyniesie październik na festiwalu Cyrkulacje?

Nowe oblicze cyrku – co przyniesie październik na festiwalu Cyrkulacje?

Cyrkulacje, mat. organizatora

Słyszysz cyrk, myślisz – klauny, zwierzęta tańczące na linach i skoki przez rozpalone obręcze? Festiwal Cyrkulacje pokaże Ci zupełnie inną stronę tego ukształtowanego w XVIII wieku widowiska.

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego odbędzie się w październiku w Lublinie i będzie okazją do spotkań z niezwykłymi artystami i twórcami, którzy na nowo interpretują sztukę cyrkową. Idea nowego cyrku jest im wyjątkowo bliska, a kunszt i prezentowane formy wprost zachwycają, dlatego warto wpisać sobie to wydarzenie do jesiennego kalendarza.

Bilety na spektakle Cyrkulacji znajdziecie tutaj.

Co zobaczymy w ramach festiwalu? Już 1 października odbędzie się spektakl specjalny pod tytułem Gradient, będący refleksją nad ludzkim organizmem – zarówno w formie biologicznej, jak i społecznej. Widowisko “bierze na warsztat” zagadnienia dynamiki, przepływu i jakości ruchu, a także jest próbą odpowiedzi na pytanie o naturę zależności przyczynowo – skutkowych. Natomiast 4 października będzie miała miejsce polska premiera zanurzonej w atmosferze świata powieści Kosmos Witolda Gombrowicza sztuki 9.811. Podobnie jak w książce, będziemy obserwować zmagających się z pełnym chaosu życiem bohaterów, którzy poszukują w nim struktur i porządku.

Zachęceni? My pojawimy się na Cyrkulacjach w Lublinie na 100%! Przed nadchodzącymi spektaklami polecamy obejrzeć podsumowanie ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone