Czytasz
Czego słuchać w Warszawie nocą? Ten TikTok ci podpowie

Czego słuchać w Warszawie nocą? Ten TikTok ci podpowie

Chodzisz ulicą Chmielną upojoną w piątek wieczór albo jeździsz tramwajem nr 7? Już nigdy nie będziesz mieć problemów z ułożeniem plejlisty do swoich warszawskich momentów.

Spacerujesz ulicą, zakładasz słuchawki i nagle czujesz się jak w teledysku – każdy i każda z nas tego doświadczyła. Muzyka potrafi nadać nawet najbardziej prozaicznym momentom niespodziewaną emocjonalność. Sprawia, że szare bloki napełniają się głęboką melancholią, a park, który mijasz codziennie w drodze do pracy, nagle zdobywa psychodeliczne barwy. Tę magiczną zależność Rafał Krause przemienił w motyw przewodni swojego TikToka.

@krausekraus

Czego słuchać na Ochocie na Bakalarskiej? Nie jest zaskoczeniem, że wybrałem skojarzenie z Azją. Czyli Yaeji – koreańsko-amerykańską twórczynię deep house’u. #warszawa #musicmood #flaneur #dlaciebie

♬ WAKING UP DOWN – Yaeji
Czego słuchać w Warszawie nocą? Na pierwszy ogień klimatyczne bazary azjatyckie na ulicy Bakalarskiej.

Czego słuchać w Warszawie nocą? to cykl tiktoków, na których ich twórca, spacerując w nocy po mniej lub bardziej ikonicznych miejscach stolicy, dzieli się swoją plejlistą. Zazwyczaj są to jeden lub dwa kawałki. Wszystkie z jakiegoś powodu idealnie pasują do krajobrazu. Pomysł niby prosty, wykonanie również, ale gust muzyczny i oko twórcy sprawiają, że te tiktoki mają w sobie coś niezwykle przyciągającego.

czego słuchać w warszawie
Warszawa czy Tokio?

Nie da się ukryć, że autor potrafi idealnie podbić klimat danej miejscówki, a jego wybory muzyczne są często nieoczywiste i różnorodne. Mamy tu numer WAKING UP DOWN od Yaeji akompaniujący bazarom azjatyckim na Bakalarskiej i Bona Ivera na jesieniarski spacer po Parku Szczęśliwickim. Z kolei na podróż metrem autor zabiera Legowelta, Amona Tobina i… Enigmę.

@krausekraus

Odcinek 5 | Czego słuchać w warszawskim metrze? | Stacja Centrum Nauki Kopernik jest jak Legowelt „Disco Rout” | Majestatyczny Plac Wilsona to Enigma „Sadeness” | Praska Szwedzka to niepokojący Amon Tobin „Like Regular Chickens” #dlaciebie #warszawa #metro

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show
Czego słuchać w Warszawie? Przystanek metro

Koncerty, które idealnie pasują do jesieniarskiego klimatu

Do tego autor potrafi wyłapać klimatyczne kadry w pozornie nieatrakcyjnych wizualnie miejscach. Bo piękno tkwi wszędzie. Wystarczy tylko założyć słuchawki.

Sprawdź też
Shanghai Qiutian

@krausekraus

Odcinek 2 | Czego słuchać w Warszawie. Wola, okolice Ronda Daszyńskiego. Jedyny prawdziwy Nowy Jork w Polsce, dlatego nie mogło zabraknąć dęciaków. Oczywiście w wersji nokturnowej. Przed wami Machinedrum i jego „Kane Train”. Na feacie Freddie Gibs. No i stołeczne wieżowce. #dlaciebie #warszawa #wola

♬ Kane Train – Machinedrum & Freddie Gibbs
Czego słuchać w Warszawie? Wielkomiejska Wola

Momentalnie chce się iść na spacerniaka po warszawskich kątach, co nie? Dzięki tiktokom Rafała nocne flanerowanie po stolicy już nigdy nie będzie takie samo.

Sprawdź inne tiktokowe topki

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone